Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, soiramk είπε

Δεν βρίσκω κάτι. Μου λέει μόνο το παρακάτω. Γι' αυτό ρώτησα αν γίνεται χωρίς να έχω λεφτά μέσα.


Pay in-store with your PIN
Fully activate your card by making a PIN
payment. Until then, you can still pay online with
your virtual card

 

Βάλε ένα μικρό ποσό, € 1-2, και πήγαινε σ' έναν φούρνο, ψιλικατζίδικο ή σούπερ μάρκετ και αγόρασε κάτι.

Πλήρωσε με την κάρτα (όχι ανέπαφα, αλλά με την χρήση PIN) και θα ενεργοποιηθεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, soiramk είπε

Ρε 'σύ... Έκανα σε δυο ΑΤΜ (Πειραιώς, Alpha) ερώτηση υπολοίπου και ακόμα μου λέει πως θέλει activation 🤔

IMG_4270.jpeg

Πάτα ρε άνθρωπε το εικονάκι της κάρτας να δεις τι θα σου βγάλει.

Το chip & pin είναι για να ενεργοποιηθούν οι ανέπαφες συναλλαγές μόνο.

Πριν 2 σελίδες πάλι τα ίδια γράφαμε.

Έλεος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, soiramk είπε

Δεν βρίσκω κάτι. Μου λέει μόνο το παρακάτω. Γι' αυτό ρώτησα αν γίνεται χωρίς να έχω λεφτά μέσα.


Pay in-store with your PIN
Fully activate your card by making a PIN
payment. Until then, you can still pay online with
your virtual card

 

Δηλαδη τι αλλο θελεις να σου πει;

Αγορασε κατι με πιν και τελος.

Ετσι και αλλιώς η καρτα σου ειναι άχρηστη μεχρι να βαλεις μέσα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν το top up απο τραπεζικό λογαριασμό γίνει δηλαδή τα χρήματα φαίνονται ότι έφυγαν από την τράπεζα αλλά στη Revolut έγινε declined ισχύει ότι επιστρέφονται αυτόματα στις περίπου 5 εργάσιμες ;

Επεξ/σία από Lotof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Lotof είπε

Αν το top up απο τραπεζικό λογαριασμό γίνει δηλαδή τα χρήματα φαίνονται ότι έφυγαν από την τράπεζα αλλά στη Revolut έγινε declined ισχύει ότι επιστρέφονται αυτόματα στις περίπου 5 εργάσιμες ;

Γίνεται topup απο τραπεζικό λογαριασμό ή κάτι άλλο εννοείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Γίνεται topup απο τραπεζικό λογαριασμό ή κάτι άλλο εννοείς;

Sorry από την debit. 

Επεξ/σία από Lotof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να ρωτησω λιγο, εχω καμια 300 δολλαρια στο Paypal που ειχα παλια πουλησει κατι πραγματα στο ebay. Προσπαθω να τα βαλω στην Revolut αλλα αναγκαστικα τα κάνει μετατροπη σε ευρω γιατι; Εγω τα θέλω σε δολλαρια!

Ευχαριστω πολυ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Amlet είπε

Παιδια να ρωτησω λιγο, εχω καμια 300 δολλαρια στο Paypal που ειχα παλια πουλησει κατι πραγματα στο ebay. Προσπαθω να τα βαλω στην Revolut αλλα αναγκαστικα τα κάνει μετατροπη σε ευρω γιατι; Εγω τα θέλω σε δολλαρια!

Ευχαριστω πολυ!!

Μόνο σε US paypal λογαριασμό μπορείς να κάνεις ανάληψη σε Δολάρια. Δηλαδή να έχει ανοιχτεί με στοιχεία Αμερικής οπότε αναγκάστηκα τρως την μετατροπή της Paypal

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, asdfnikos είπε

Μόνο σε US paypal λογαριασμό μπορείς να κάνεις ανάληψη σε Δολάρια. Δηλαδή να έχει ανοιχτεί με στοιχεία Αμερικής οπότε αναγκάστηκα τρως την μετατροπή της Paypal

Σοβαρα? Θα μας μασησουν δηλαδη...dab 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, giorgos_76 είπε

Καλημέρα!  Με αγορά κρυπτονομισμάτων, μετοχών και εμπορευμάτων μέσω του Revolut app. αξίζει να ασχοληθεί κανείς..;;

Για crypto εχουν μεγαλα fees. Αγορασε συνδρομη αν θες να τα μειωσεις πριν κανεις κατι. Premium(προσοχη ειναι ετησια)

ή ακομα καλυτερα πηγαινε binance και ασε την Rev. Για μετοχες δεν ξερω

Επεξ/σία από Vault13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας. Έχω να μπω καιρό στο νήμα επειδή λόγω κοβιντ κόπηκαν τα ταξίδια και δεν έχω χρησιμοποιήσει την ρέβολουτ. Όμως φέτος μετά από δυο χρόνια θα πάω σε χώρα εκτός ΕΕ (Ουκρανία) και θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει αλλάξει κάτι σημαντικό από όταν είχα πάει πάλι προ διετίας και τη χρησιμοποιούσα χωρίς κανένα πρόβλημα. Φόρτωνα από Eurobank και τα χρήματα εμφανιζόντουσαν στο δευτερόλεπτο. Ευχαριστώ. 

Επεξ/σία από Sherlock_7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Sherlock_7 είπε

Καλησπέρα σας. Έχω να μπω καιρό στο νήμα επειδή λόγω κοβιντ κόπηκαν τα ταξίδια και δεν έχω χρησιμοποιήσει την ρέβολουτ. Όμως φέτος μετά από δυο χρόνια θα πάω σε χώρα εκτός ΕΕ (Ουκρανία) και θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει αλλάξει κάτι σημαντικό από όταν είχα πάει πάλι προ διετίας και τη χρησιμοποιούσα χωρίς κανένα πρόβλημα. Φόρτωνα από Eurobank και τα χρήματα εμφανιζόντουσαν στο δευτερόλεπτο. Ευχαριστώ. 

Δεν έχει αλλάξει κάτι.
Θα φορτώσεις δηλώνοντας την κάρτα σου, θα τα κρατήσεις € και θα κάνει αυτόματα την μετατροπή σε κάθε αγορά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους ,

αντιμετωπιζω ενα προβλημα ,νεος στη Revolut  και προσπαθησα πρωτη φορα να στειλω Ευρω στο Κρακεν αλλα και τις 2 προσπαθειες εγινε rejected.  Ολα τα στοιχεια ηταν σωστα ,τα επαληθευσα δις  και παλι δεν εγινε η μεταφορα.  Το εχει αντιμετωπισει καποιος αλλος ? 

επισης στο HELP  δεν βρηκα καποιο email για να αποστειλω ερωτηση στο support  της revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, simos1974 είπε

καλησπερα σε ολους ,

αντιμετωπιζω ενα προβλημα ,νεος στη Revolut  και προσπαθησα πρωτη φορα να στειλω Ευρω στο Κρακεν αλλα και τις 2 προσπαθειες εγινε rejected.  Ολα τα στοιχεια ηταν σωστα ,τα επαληθευσα δις  και παλι δεν εγινε η μεταφορα.  Το εχει αντιμετωπισει καποιος αλλος ? 

επισης στο HELP  δεν βρηκα καποιο email για να αποστειλω ερωτηση στο support  της revolut.

Συνηθως τέτοιες ετοιρειες δέχονται χρήματα μονο απο τραπεζικούς λογαριασμούς(ΙΒΑΝ) της χωρας που εισαι μόνιμος κάτοικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...