Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, agnostos13 είπε

Δεν έχει σημασία ούτε ενδιαφέρει κανένα τι θα κάνω εγώ ή τι θα κάνεις εσύ.

Ούτε παραθέτω κάπου τις προσωπικές μου θέσεις για να μπερδεύω κι όλας.

Όποιος ξέρει ελληνικά μπορεί να διαβάσει τι ορίζει η ΑΑΔΕ και να αποφασίσει πως θα κινηθεί.

Όποιος είναι τσακωμένος με τη λογική μπορεί να συνεχίσει να γράφει αοριστίες και να τρολλάρει.

Καλή συνέχεια...

 

Την ξερουμε την θεωρια τυπε, εχει αναφερθει πολλες φορες εδω, δεν εισαι ο πρωτος που το εγραψε και ειναι γνωστο πολλα χρονια τωρα, απο τοτε που πρωτοβγηκαν οι υπηρεσιες αυτες και της Ρεβο και αλλων συναφων.
Εγω εγραψα τι ειναι καλυτερο ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ, χωρις διαθεση τρολ και για το καλο των μελων της κοινοτητος.
Οσο και να επιμενεις, τον χρονο σου χανεις, μαζι και τον δικο μου/μας.
Καλη συνεχεια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 ώρες πριν, gokuthelegend είπε

Σε Εθνική το εισερχόμενο έμβασμα μέχρι 5.000 ευρώ το χρεώνει 3 ευρώ, η Πειραιώς μέχρι 12.500 ευρώ χρεώνει 4 ευρώ. Οπότε για 400 ευρώ περίπου από τις 2 συμφέρει η Εθνική. Για τις άλλες τράπεζες δεν ξέρω, μπορώ να το κοιτάξω αλλά το βράδυ γιατί πάω σε δουλειά τώρα, αν και πιστεύω ότι θα έχουν μικροδιαφορές στο κόστος. Πάντως μιλάμε για αμελητέο κόστος, όσο 1-2 καφέδες.

επειδη με ενδιαφερει το θεμα , σε Εθνικη τα εστειλες σε λογαριασμο με ΙΒΑΝ η σε καρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, li@m είπε

Εγώ πάντως έστειλα 80€ στην άλφα και δεν με χρέωσε κάτι 

Λογαριασμό μισθοδοσίας έχεις;

10 λεπτά πριν, simos1974 είπε

επειδη με ενδιαφερει το θεμα , σε Εθνικη τα εστειλες σε λογαριασμο με ΙΒΑΝ η σε καρτα?

Δεν υπάρχει δυνατότητα να τα στείλει σε κάρτα. Σε ΙΒΑΝ θα τα εστειλε

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, simos1974 είπε

επειδη με ενδιαφερει το θεμα , σε Εθνικη τα εστειλες σε λογαριασμο με ΙΒΑΝ η σε καρτα?

Σε IBAN, σε κάρτα ούτε που ξέρω πως γίνεται ούτε νομίζω να γίνεται.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν γίνεται να τα στείλεις σε κάρτα.

--------------------------

Ακόμα μπερδευουμε κάρτα και λογαριασμό!! 

Τιποτα δεν μπερδευουμε ,η ερωτηση ηταν συγκεκριμενη. Με διαζευτικο η

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει καταντήσει ανυπόφορη η διαδικασία το τελευταίο 2μηνο για φόρτιση Revolut από εθνική. Κάθε τρεις και λίγο έχω error στο add money και μου μπλοκάρει η debit της εθνικής. Αντε μετά να βρεις γραμμή στο τμήμα καρτών με την τεράστια αναμονή που έχει. Έχω 2 επιλογές:

1) Ν αρχίσω να χρησιμοποιώ πιο συχνά τον λογαριασμό μου στην Πειραιώς όποτε θέλω να σας ρωτήσω αν εκεί αντιμετωπίζετε ανάλογο πρόβλημα….;

2) Μου είπαν στην εξυπηρέτηση πελατών ότι αυτό συμβαίνει επειδη η εθνική έχει αλλάξει τον τελευταίο καιρό τους κανόνες ασφάλειες και αν θέλω μπορω να ζητήσω εξαίρεση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, simos1974 είπε

Τιποτα δεν μπερδευουμε ,η ερωτηση ηταν συγκεκριμενη. Με διαζευτικο η

Το διαζευκτικό "η" έχει και τόνο δηλαδή "ή" .

Η ερώτηση είναι λάθος.Δεν μπορείς να βάλεις λεφτά σε κάρτα,σε λογαριασμό που ανήκει η  κάρτα βάζεις χρήματα. .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Lotof είπε

Έχει καταντήσει ανυπόφορη η διαδικασία το τελευταίο 2μηνο για φόρτιση Revolut από εθνική. Κάθε τρεις και λίγο έχω error στο add money και μου μπλοκάρει η debit της εθνικής. Αντε μετά να βρεις γραμμή στο τμήμα καρτών με την τεράστια αναμονή που έχει. Έχω 2 επιλογές:

1) Ν αρχίσω να χρησιμοποιώ πιο συχνά τον λογαριασμό μου στην Πειραιώς όποτε θέλω να σας ρωτήσω αν εκεί αντιμετωπίζετε ανάλογο πρόβλημα….;

2) Μου είπαν στην εξυπηρέτηση πελατών ότι αυτό συμβαίνει επειδη η εθνική έχει αλλάξει τον τελευταίο καιρό τους κανόνες ασφάλειες και αν θέλω μπορω να ζητήσω εξαίρεση. 

Από μέσα Νοέμβρη έως σήμερα έχω τρεις φορές top up από Εθνική άμεσα, χωρίς κανένα πρόβλημα. Δεν μου έχει κολλήσει σε καμία από τις τρεις 🤔. Έχω σκοπό για άλλη μία φόρτιση στα μέσα του μήνα, αν τυχόν βγάλει σφάλμα θα ενημερώσω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ukforthemoment είπε

Το διαζευκτικό "η" έχει και τόνο δηλαδή "ή" .

Η ερώτηση είναι λάθος.Δεν μπορείς να βάλεις λεφτά σε κάρτα,σε λογαριασμό που ανήκει η  κάρτα βάζεις χρήματα. .

θα μπορουσες να απαντησεις αυτο και να ελειπαν οι ειρωνιες περι μπερδεματος ...

1 ώρα πριν, Lotof είπε

Έχει καταντήσει ανυπόφορη η διαδικασία το τελευταίο 2μηνο για φόρτιση Revolut από εθνική. Κάθε τρεις και λίγο έχω error στο add money και μου μπλοκάρει η debit της εθνικής. Αντε μετά να βρεις γραμμή στο τμήμα καρτών με την τεράστια αναμονή που έχει. Έχω 2 επιλογές:

1) Ν αρχίσω να χρησιμοποιώ πιο συχνά τον λογαριασμό μου στην Πειραιώς όποτε θέλω να σας ρωτήσω αν εκεί αντιμετωπίζετε ανάλογο πρόβλημα….;

2) Μου είπαν στην εξυπηρέτηση πελατών ότι αυτό συμβαίνει επειδη η εθνική έχει αλλάξει τον τελευταίο καιρό τους κανόνες ασφάλειες και αν θέλω μπορω να ζητήσω εξαίρεση. 

και εγω 3 φορες την τελευταια βδομαδα με  debit card απετυχα να αποστειλλω χρηματα στη Revolut, απο Αλφα δεν ειχα προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, simos1974 είπε

θα μπορουσες να απαντησεις αυτο και να ελειπαν οι ειρωνιες περι μπερδεματος ...

 

Σου το έγραψα αυτό.

Και ναι αφου μπερδευεις τον λογαριασμό με την κάρτα σου το έγραψα και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Greektrooper είπε

Από μέσα Νοέμβρη έως σήμερα έχω τρεις φορές top up από Εθνική άμεσα, χωρίς κανένα πρόβλημα. Δεν μου έχει κολλήσει σε καμία από τις τρεις 🤔. Έχω σκοπό για άλλη μία φόρτιση στα μέσα του μήνα, αν τυχόν βγάλει σφάλμα θα ενημερώσω.

Και σε εμένα ποτέ δεν έχει κολλήσει η εθνική 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Σου το έγραψα αυτό.

Και ναι αφου μπερδευεις τον λογαριασμό με την κάρτα σου το έγραψα και αυτό.

αν αυτο καταλαβες ,ξαναδιαβασε την ερωτηση που εκανα . Πιο αργα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Lotof είπε

Έχει καταντήσει ανυπόφορη η διαδικασία το τελευταίο 2μηνο για φόρτιση Revolut από εθνική. Κάθε τρεις και λίγο έχω error στο add money και μου μπλοκάρει η debit της εθνικής. Αντε μετά να βρεις γραμμή στο τμήμα καρτών με την τεράστια αναμονή που έχει. Έχω 2 επιλογές:

1) Ν αρχίσω να χρησιμοποιώ πιο συχνά τον λογαριασμό μου στην Πειραιώς όποτε θέλω να σας ρωτήσω αν εκεί αντιμετωπίζετε ανάλογο πρόβλημα….;

2) Μου είπαν στην εξυπηρέτηση πελατών ότι αυτό συμβαίνει επειδη η εθνική έχει αλλάξει τον τελευταίο καιρό τους κανόνες ασφάλειες και αν θέλω μπορω να ζητήσω εξαίρεση. 

Το έχω γράψει κι εγώ σε προηγούμενα posts.

Μίλησα κάποια στιγμή με την Εξυπηρέτηση Πελατών της Εθνικής, και έριξαν το φταίξιμο στο κινητό μου και τα βήματα τα οποία κάνω (ή δεν κάνω) για να ολοκληρωθεί το top up.

Ότι δηλαδή την ώρα που ανοίγει η εφαρμογή της Εθνικής έτσι ώστε να δώσω την έγκριση για την μεταφορά των χρημάτων, μετά δεν επιστρέφω στην εφαρμογή της Revolut αλλά βγαίνω στην homescreen του κινητού, οπότε και διακόπτεται η μεταφορά των χρημάτων. 😯😯

Δεν θυμάμαι φυσικά να γίνεται κάτι τέτοιο, μετά την έγκριση είτε μέσω της εφαρμογής της Εθνικής ή μέσω του Authenticator (άλλες φορέςη έγκριση έρχεται μέσω της μίας εφαρμογής, άλλες φορές μέσω της άλλης 🤔) πάντα επιστρέφω στην Revolut όπου και βλέπω ότι δεν έχουν προστεθεί τα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, alfeios είπε

Λογαριασμό μισθοδοσίας έχεις;

19 ώρες πριν, simos1974 είπε

Έχω και μάλιστα σε αυτόν τον λογαριασμό έγινε η μεταφορά. Όμως τι σχέση έχει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...