Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από επικοινωνία με την revolut ,με ενημέρωσε ότι δεν συνεργάζεται με το kraken ,ενώ στο support centre λέει το αντίθετο ! 

17 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Συνηθως τέτοιες ετοιρειες δέχονται χρήματα μονο απο τραπεζικούς λογαριασμούς(ΙΒΑΝ) της χωρας που εισαι μόνιμος κάτοικος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 λεπτά πριν, simos1974 είπε

Μετά από επικοινωνία με την revolut ,με ενημέρωσε ότι δεν συνεργάζεται με το kraken ,ενώ στο support centre λέει το αντίθετο ! 

 

Η Revo σίγουρα δεν δουλεύει με την Kraken, αν θέλεις να έχεις τα λεφτά σου άμεσα διαθέσιμα, δοκίμασε coinbase. Συνεργάζονται άψογα και μεταφέρονται τα λεφτά σου σε λίγα λεπτά.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, προσπαθω να φορτωσω την καρτα μεσω πειραιως και μου λεει συνεχως  your 3ds  verification failed. από Alpha/eurobank δεν εχω θεμα, αλλα στην πειραιως δεν βγαζει καν την σελιδα του web banking Για να κανω αποπειρα να συνδεθω, απλα μια error page της πειραως που μετα απο 30'' κλεινει. Είχε κανεις αντίστοιχο θέμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, jimakos234 είπε

Καλημερα, προσπαθω να φορτωσω την καρτα μεσω πειραιως και μου λεει συνεχως  your 3ds  verification failed. από Alpha/eurobank δεν εχω θεμα, αλλα στην πειραιως δεν βγαζει καν την σελιδα του web banking Για να κανω αποπειρα να συνδεθω, απλα μια error page της πειραως που μετα απο 30'' κλεινει. Είχε κανεις αντίστοιχο θέμα?

To app to της πειραιως το εχεις βαλει στο κινητο σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θελω να κανω μια αγορα με την  revolut  απο το  https://ubisoftconnect.com  μεσο  τουρκιας. εχω  βαλει σαν χωρα  την  τουρκια μεσο vpn  το θεμα ειναι οταν βαζω  τον  αριθμο της revolut να  πληρωσω  μου λεει

 

 

image.png.123d72194a32840aaea6d58e03056085.png

οποτε  πρεπει να αλλαξω το νομισμα της revolut σε  τουρκια;

Ton  αριθμο της καρτας  revolut τον βλέπει κανονικα οτι ειναι σωστος  απλα το προβλημα το κανει αφου κανω  την  αγορα

 

 

image.png.829077e4fd1b6d2e0d2ec52ce6db9d35.png

Επεξ/σία από Bladepoint
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NikosKallithea είπε

To app to της πειραιως το εχεις βαλει στο κινητο σου;

οχι, δεν την χρησιμοποιω τοσο συχνα, απλα ετυχε τωρα και επρεπε να μεταφέρω χρήματα απο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Bladepoint είπε

θελω να κανω μια αγορα με την  revolut  απο το  https://ubisoftconnect.com  μεσο  τουρκιας. εχω  βαλει σαν χωρα  την  τουρκια μεσο vpn  το θεμα ειναι οταν βαζω  τον  αριθμο της revolut να  πληρωσω  μου λεει

 

 

image.png.123d72194a32840aaea6d58e03056085.png

οποτε  πρεπει να αλλαξω το νομισμα της revolut σε  τουρκια;

Ton  αριθμο της καρτας  revolut τον βλέπει κανονικα οτι ειναι σωστος  απλα το προβλημα το κανει αφου κανω  την  αγορα

 

 

image.png.829077e4fd1b6d2e0d2ec52ce6db9d35.png

Ίσως απαγορευονται οι αγορές μέσω Τουρκίας πλεον προς το συγκεκριμένο ιστότοπο και για αυτό δεν προχωραει η συναλλαγή, είναι πιθανο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, molot12 είπε

Ίσως απαγορευονται οι αγορές μέσω Τουρκίας πλεον προς το συγκεκριμένο ιστότοπο και για αυτό δεν προχωραει η συναλλαγή, είναι πιθανο! 

μα δεν με καταλαβες

 

οι αγορες  τουρκιας  γινονται κανονικα

πρεπει να αλλαξω το νομισμα της revolut σε  τουρκια;

 

Επεξ/σία από Bladepoint
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε σχέση με προηγουμενες αναρτήσεις για αποστολή χρημάτων σε ανταλλακτήρια κρυπτονομισματων, μην το παρατραβατε , αφορμή ψάχνουν να σας μπλοκάρουν το λογαριασμό. Γενικά η πολιτικη τους είναι ότι ΔΕΝ επιτρέπουν την μεταφορά χρημάτων σε ανταλλακτήρια crypto 😡🤬.  Είναι βέβαια υποκρισια γιατί οι ίδιοι κάνουν αγοραπωλησίες crypto και με τσουχτερη προμηθεια 😄

7 λεπτά πριν, Bladepoint είπε

μα δεν με καταλαβες

 

οι αγορες  τουρκιας  γινονται κανονικα

πρεπει να αλλαξω το νομισμα της revolut σε  τουρκια;

 

Οχι δεν νομίζω. Θα μετατρέψει τα ευρώ η στερλίνες που έχεις σε λιρες Τουρκίας κατα την αγορά. Απλά μην το κάνεις ΣΚ γιατί χρεώνει επιπλέον στην μετατροπή συναλλάγματος. 

Αν και επιμένω ότι υπάρχει περιπτωση μπλοκαρισματος λόγω χώρας. Δοκίμασε και ενημέρωσε μας. 

Επεξ/σία από molot12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, Bladepoint said:

μα δεν με καταλαβες

 

οι αγορες  τουρκιας  γινονται κανονικα

πρεπει να αλλαξω το νομισμα της revolut σε  τουρκια;

 

Δεν περνάει γιατί ως billing address φαίνεται η Ελλάδα/ Αγγλία και όχι η Τουρκία. 

Πλέον μόνο με gift cards στα περισσότερα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, jimakos234 είπε

οχι, δεν την χρησιμοποιω τοσο συχνα, απλα ετυχε τωρα και επρεπε να μεταφέρω χρήματα απο εκει.

Βαλε το app αν θέλεις να κάνεις δουλειά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Δεν περνάει γιατί ως billing address φαίνεται η Ελλάδα/ Αγγλία και όχι η Τουρκία. 

Πλέον μόνο με gift cards στα περισσότερα!

μπορω μεσο  gift cards  στο  uplay connect;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Βαλε το app αν θέλεις να κάνεις δουλειά

καλημερα, πως σχετιζεται το app της πειραιως ενω παω να τραβηξω τα λεφτα με την καρτα? για να τα στειλω με εμβασμα? σκοπος ειναι να τα χω αμεσα και χωρις κοστη εμβασματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, jimakos234 είπε

καλημερα, πως σχετιζεται το app της πειραιως ενω παω να τραβηξω τα λεφτα με την καρτα? για να τα στειλω με εμβασμα? σκοπος ειναι να τα χω αμεσα και χωρις κοστη εμβασματος

Δεν πρέπει να δωσεις επιβεβαίωση απο την τραπεζα σου;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...