Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν πρέπει να δωσεις επιβεβαίωση απο την τραπεζα σου;

πρεπει, απλα στο redirect Που μου βγαζει δεν εχει την επιλογη πχ να περασω στοιχεια ebanking, μου βγαζει απλα την σελιδα της πειραιως με μια φορμα οτι δεν γινεται να προχωρησει, επικοινωνηστε μαζι μασ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, jimakos234 είπε

πρεπει, απλα στο redirect Που μου βγαζει δεν εχει την επιλογη πχ να περασω στοιχεια ebanking, μου βγαζει απλα την σελιδα της πειραιως με μια φορμα οτι δεν γινεται να προχωρησει, επικοινωνηστε μαζι μασ κλπ.

Αν σε στέλνει στην εφαρμογή της Πειραιώς να κάνεις απο εκεί την επιβεβαίωση και εσύ δεν την έχεις .......

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jimakos234 είπε

καλημερα, πως σχετιζεται το app της πειραιως ενω παω να τραβηξω τα λεφτα με την καρτα? για να τα στειλω με εμβασμα? σκοπος ειναι να τα χω αμεσα και χωρις κοστη εμβασματος

Βάλε την εφαρμογή winbank στο κινητό σου. Έτσι κι αλλιώς είναι κάτι χρήσιμο και αρκετά ασφαλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Αν σε στέλνει στην εφαρμογή της Πειραιώς να κάνεις απο εκεί την επιβεβαίωση και εσύ δεν την έχεις .......

5 λεπτά πριν, Doubt είπε

Βάλε την εφαρμογή winbank στο κινητό σου. Έτσι κι αλλιώς είναι κάτι χρήσιμο και αρκετά ασφαλές.

περιεργως την  εστελνε εκει αντι για το winbank ebanking, μολις την εβαλα μου εστειλε Push notification Και εκανα επιβεβαιωση απο εκει. Τελος καλο ολα καλα, αν και δεν ηθελα ακομα μια ebanking εφαρμογη στο κινητο...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω εχω την εφαρμογη της πειραιως στο κινητο με τα push notifications ενεργοποιημενα και παλι εχω το ιδιο προβλημα οταν παω να φορτωσω απ'τη καρτα μου βγαζει η εγκριση συναλλαγης απετυχε (3ds verification failed)και ειδοποιηση απ'το revolut "greek cards are currently not supported"...τι μπορει να φταιει;

Επεξ/σία από Paul64
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Paul64 είπε

"greek cards are currently not supported"

Με τρόμαξες κι έκανα μια δοκιμαστική με Άλφα, ευτυχώς πέρασε κανονικά.

.. και Πειραιώς το ίδιο.

Με τι ποσό σου έβγαλε την απόρριψη; πρώτη φόρτιση με αυτή την κάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Doubt είπε

Με τρόμαξες κι έκανα μια δοκιμαστική με Άλφα, ευτυχώς πέρασε κανονικά.

.. και Πειραιώς το ίδιο.

Με τι ποσό σου έβγαλε την απόρριψη; πρώτη φόρτιση με αυτή την κάρτα;

δεν ηταν η πρωτη φορτιση και το ποσο δεν ηταν μεγαλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Paul64 είπε

δεν ηταν η πρωτη φορτιση και το ποσο δεν ηταν μεγαλο

Έγινε μια αναβάθμιση της εφαρμογής χθες, έκανα δοκιμαστικές φορτίσεις πριν και μετά την αναβάθμιση. Κανένα πρόβλημα σε Πειραιώς και Άλφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα πριν 2 ώρες ,έκανα προσπάθεια να στείλω με κάρτα της Άλφα και την απέρριψε 2 φορές . Σημειωτέον ότι με την ίδια κάρτα την προηγούμενη βδομάδα είχα αποστείλει χρήματα επιτυχώς  . Μου έστειλε notification 

Greek cards currently are not supported 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσπαθώ να κάνω πρώτη φόρτιση από μία virtual prepaid της Εθνικής. Μου απορρίπτει το αίτημα με την αιτιολογία "Greek cards currently are not supported".

Βλέπω ότι κι άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα. Είναι γενικό το φαινόμενο ή φταίει το ότι η κάρτα της Εθνικής είναι προπληρωμένη;

Επεξ/σία από kostas_teach
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι εγώ πριν μια δύο ώρες έκανα κανονικά top up και τώρα που ξαναπροσπάθησα δεν μπορώ με το μήνυμα λάθους "Greek cards currently are not supported"... Προσπάθησα με κάρτα της Εθνικής, ποσό 10 και 50 ευρώ, το δεύτερο το επιβεβαίωσα και επιτυχώς μέσω webbanking για να αποτύχει στην συνέχεια.

Επεξ/σία από lifes-apprentice
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει αλλάξει κάτι σε μεταφορές ΠΡΟΣ ελληνικές τράπεζες;Μολις εστειλα απο wise δοκιμαστικά λίγα ευρώ στο λογαριασμό eurobank για να ελέγξω αν είναι ξεκλειδωτος,δεν εχει κινηθεί πολύ καιρό,και πήγαν άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Εχει αλλάξει κάτι σε μεταφορές ΠΡΟΣ ελληνικές τράπεζες;Μολις εστειλα απο wise δοκιμαστικά λίγα ευρώ στο λογαριασμό eurobank για να ελέγξω αν είναι ξεκλειδωτος,δεν εχει κινηθεί πολύ καιρό,και πήγαν άμεσα.

ναι άλλαξε από 10 του μήνα

https://www.ot.gr/2021/12/09/epixeiriseis/trapezes/ti-allazei-apo-ayrio-stis-metafores-xrimaton-apo-kai-pros-eyropi/

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Εχει αλλάξει κάτι σε μεταφορές ΠΡΟΣ ελληνικές τράπεζες;Μολις εστειλα απο wise δοκιμαστικά λίγα ευρώ στο λογαριασμό eurobank για να ελέγξω αν είναι ξεκλειδωτος,δεν εχει κινηθεί πολύ καιρό,και πήγαν άμεσα.

Instant payments λέγεται το νεο κόλπο, αυτο που δεν ξερω ειναι αν εχει ή δεν εχει χρεωση, αν εχεις πειραιως δες τις ειδιποιησεις σου.

https://www.piraeusbank.gr/el/idiwtes/trapezikes-ypiresies/kathimerines-synallages/emvasmata/metafora-xrimaton-emvasmata-meso-instant-payments

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Instant payments λέγεται το νεο κόλπο, αυτο που δεν ξερω ειναι αν εχει ή δεν εχει χρεωση, αν εχεις πειραιως δες τις ειδιποιησεις σου.

https://www.piraeusbank.gr/el/idiwtes/trapezikes-ypiresies/kathimerines-synallages/emvasmata/metafora-xrimaton-emvasmata-meso-instant-payments

 

Δεν αναφέρεται συγκεκριμένα κάπου, οπότε υποθέτω ότι ισχύει το 2€ (έξτρα χρέωση) όπως και για την αντίστοιχη υπηρεσία εντός Ελλάδος.

 

In other news..

100€ από κάρτα Πειραιώς κι άλλα 100 από Άλφα πήγαν στη Ρεβολουτ "αέρα" πριν λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...