Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Doubt αξιζει να παρω την Curve και να βαλω εκει την Revolut που εκανα σημερα?

Την ηθελα για το 1% επιστροφη πιο πολυ που δινει για διαφορες επιχειρησεις αλλα και για ευκολια οπως λες αν αξιζει.

Την έχω χρόνια κι επιστροφή δεν έχω δει, μάλλον είναι μόνο για Βρετανία. Οι ειδοποιήσεις για τις συναλλαγές με τις συνδεδεμένες κάρτες (και ελληνικές) είναι μεγάλο προσόν, ανά πάσα στιγμή ξέρεις τι σου γίνεται. Εδώ οι δικοί μας φωστήρες κοιμούνται βαθιά. 🛌

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

34 λεπτά πριν, Doubt είπε

Την έχω χρόνια κι επιστροφή δεν έχω δει, μάλλον είναι μόνο για Βρετανία. Οι ειδοποιήσεις για τις συναλλαγές με τις συνδεδεμένες κάρτες (και ελληνικές) είναι μεγάλο προσόν, ανά πάσα στιγμή ξέρεις τι σου γίνεται. Εδώ οι δικοί μας φωστήρες κοιμούνται βαθιά. 🛌

Χρησιμοποιώ την Curve από πέρυσι τον Νοέμβριο όταν και 'ήρθε' το Google Pay στην Ελλάδα.

Μήπως έχεις το free plan της Curve, όπως κι εγώ;

Σ' εμένα επιστροφή χρημάτων υπήρχε μόνο στις πρώτες 7 μέρες μετά από την δημιουργία του λογαριασμού, μετά μου έβγαλε μήνυμα ότι θα πρέπει να αλλάξω plan.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Doubt είπε

Οι ειδοποιήσεις για τις συναλλαγές με τις συνδεδεμένες κάρτες (και ελληνικές) είναι μεγάλο προσόν, ανά πάσα στιγμή ξέρεις τι σου γίνεται. Εδώ οι δικοί μας φωστήρες κοιμούνται βαθιά. 🛌

Οντως και μονο για τις ειδοποιησεις αξιζει να το κανω.

Υπαρχει θεμα για Curve?

Την βγαζω μπαμ μπαμ οπως την Revo?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, simos1974 είπε

καλημερα σε ολους ,

νεος χρηστης και εχω μερικες αποριες. Θελω να προχωρησω σε αγορα  crypto (Binance συγκεκριμενα) και επειδη απο πιστωτικες καρτα δεν γινεται δεκτη η καταθεση μετρητων ,δεν ξερω γιατι , υπαρχει η επιλογη  P2P με πληρωμη απο  revolut. Το εχει κανει κανεις?  Ειναι ασφαλες? 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Γιατί αν βάλεις την κάρτα της Revolut δεν την παίρνει; Θυμάμαι στο παρελθόν το είχα κάνει και με λογαριασμό που έδεινε το Binance και κωδικό στην δικαιολογία μεταφοράς που αντιστηχούσε σε εμένα. Αλλά λογικά και αν πας με κάρτα και βάλεις την κάρτα της revolut θα έπρεπε να το πάρει. Είχα κάνει το αντίστοιχο απλά με κάρτα της Ν26 που χρησιμοποιώ σαν κύριο λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, than2031995 είπε

Γιατί αν βάλεις την κάρτα της Revolut δεν την παίρνει; Θυμάμαι στο παρελθόν το είχα κάνει και με λογαριασμό που έδεινε το Binance και κωδικό στην δικαιολογία μεταφοράς που αντιστηχούσε σε εμένα. Αλλά λογικά και αν πας με κάρτα και βάλεις την κάρτα της revolut θα έπρεπε να το πάρει. Είχα κάνει το αντίστοιχο απλά με κάρτα της Ν26 που χρησιμοποιώ σαν κύριο λογαριασμό.

Δεν δοκιμασα με καρτα της  revolut, μονο απο Εθνικη και Αλφα, η καρτα της  revolut θα ειναι η επομενη κινηση μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, simos1974 είπε

Δεν δοκιμασα με καρτα της  revolut, μονο απο Εθνικη και Αλφα, η καρτα της  revolut θα ειναι η επομενη κινηση μου

Έχει ένα μικρό fee μεν αλλά δεν είναι και τρελό. Αν δεν σκοπέυεις όμως να κάνεις κάποιο τρελό trading που θα αγοράζεις/πουλάς συνεχόμενα μεταξύ νομισμάτων μπορείς να αγοράσεις και στη Revolut crypto. Εκτός αν θες και όχι τόσο διαδεμένο νομίσματα επίσης

Επεξ/σία από than2031995
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, agnostos13 είπε

Βοηθάς γράφοντας άλλα από ότι ισχύουν βασιζόμενος στην άποψη οτι εσύ τα ξέρεις καλύτερα από την ΑΑΔΕ;

Θα μας τρελάνεις ρε τύπε;

Εσύ κάνε ότι νομίζεις...

Απλά καλό είναι να μην μπερδεύεις και τους άλλους με τις θέσεις σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, gokuthelegend είπε

Τι ποσό θες να στείλεις; Οι Εθνική και Πειραιώς που ξέρω δεν χρεώνουν εισερχόμενα εμβάσματα μέχρι 15 ευρώ. Αν είναι μικροποσό θα μπορούσες να το σπάσεις σε πολλαπλές αποστολές των 15 ευρώ.

Μιλάμε για 400 ευρώ κάθε μήνα περίπου , από Revolut σε Ελληνική τράπεζα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Skandalf είπε

Μιλάμε για 400 ευρώ κάθε μήνα περίπου , από Revolut σε Ελληνική τράπεζα...

Σε Εθνική το εισερχόμενο έμβασμα μέχρι 5.000 ευρώ το χρεώνει 3 ευρώ, η Πειραιώς μέχρι 12.500 ευρώ χρεώνει 4 ευρώ. Οπότε για 400 ευρώ περίπου από τις 2 συμφέρει η Εθνική. Για τις άλλες τράπεζες δεν ξέρω, μπορώ να το κοιτάξω αλλά το βράδυ γιατί πάω σε δουλειά τώρα, αν και πιστεύω ότι θα έχουν μικροδιαφορές στο κόστος. Πάντως μιλάμε για αμελητέο κόστος, όσο 1-2 καφέδες.

Επεξ/σία από gokuthelegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, nek4d είπε

Εσύ κάνε ότι νομίζεις...

Απλά καλό είναι να μην μπερδεύεις και τους άλλους με τις θέσεις σου.

Δεν έχει σημασία ούτε ενδιαφέρει κανένα τι θα κάνω εγώ ή τι θα κάνεις εσύ.

Ούτε παραθέτω κάπου τις προσωπικές μου θέσεις για να μπερδεύω κι όλας.

Όποιος ξέρει ελληνικά μπορεί να διαβάσει τι ορίζει η ΑΑΔΕ και να αποφασίσει πως θα κινηθεί.

Όποιος είναι τσακωμένος με τη λογική μπορεί να συνεχίσει να γράφει αοριστίες και να τρολλάρει.

Καλή συνέχεια...

 

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...