Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει κανείς σήμερα θέμα με top up καρτας αλλά και αποστολης έμβασματος; Πρώτη φορά τρεις προσπαθειες για να πετυχει το top up με κάρτα της Eurobank και μέχρι στιγμής αλλες δυο αποτυχημένες προσπαθειες για αποστολή εμβασματος sepa 😡 μα τι έχουν παθει ; 

 

Update

Εντάξει επί διορθώθηκε, όντως είχαν σοβαρό προβλημα για πολλες ώρες 

Επεξ/σία από molot12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα

Νέος στη revolut, προσπαθώ να προσθέσω χρήματα στο λογαριασμό μου απ τη eurobank μέσω χρεωστικής κάρτας και ζητάει προμήθεια περίπου 1.5%.Διαβασα ότι όταν βάζεις χρήματα δεν ζητάει προμήθεια,κάνω κατι λάθος; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Wspr είπε

Καλησπέρα

Νέος στη revolut, προσπαθώ να προσθέσω χρήματα στο λογαριασμό μου απ τη eurobank μέσω χρεωστικής κάρτας και ζητάει προμήθεια περίπου 1.5%.Διαβασα ότι όταν βάζεις χρήματα δεν ζητάει προμήθεια,κάνω κατι λάθος; 

Top up  θα κάνεις και όχι έμβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Wspr είπε

top up εκανα 3k και μου κρατησε προμηθεια 40 ευρω

Το όριο ειναι 1000€ στο απλό πρόγραμμα αν θυμάμαι καλά .Τα άλλαξες και σε αλλο νόμισμα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Το όριο ειναι 1000€ στο απλό πρόγραμμα αν θυμάμαι καλά .Τα άλλαξες και σε αλλο νόμισμα;

 

Αν δεν έχει αλλάξει κάτι  από πέρυσι, τρεις φορές έχω ανεβάσει  λίγο πάνω απο 3000 με απλό πρόγραμμα χωρίς πρόβλημα και χωρίς έξοδα

1000 ευρω το μήνα ήταν το όριο για ανέξοδη μετατροπή σε άλλο νόμισμα

Για την ακρίβεια εκτός απο τον λογαριασμό σε ευρω είχα φτιάξει και έναν σε λίρες. Ανέβαζα ανεξοδα με χρεωστική στον λογαριασμό σε ευρώ και τα μετέφερα στον λογαριασμό σε λίρες με την σχετική προμήθεια για το ποσό  πάνω απο τα 1000 ευρω και απο εκεί πλήρωνα το πανεπιστήμιο για το μεταπτυχιακό το γιού μου    

Επεξ/σία από teot
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, teot είπε

Αν δεν έχει αλλάξει κάτι  από πέρυσι, τρεις φορές έχω ανεβάσει  λίγο πάνω απο 3000 με απλό πρόγραμμα χωρίς πρόβλημα και χωρίς έξοδα

1000 ευρω το μήνα ήταν το όριο για ανέξοδη μετατροπή σε άλλο νόμισμα

Τότε κάνω εγώ λάθος.

 

Οποτε ο φίλος κάτι δεν έκανε σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Τότε κάνω εγώ λάθος.

 

Οποτε ο φίλος κάτι δεν έκανε σωστά.

Σίγουρα  κάτι έγινε λάθος

Ποτέ δεν έχω πληρώσει για ανέβασμα με κάρτα.... και έχω ανεβάσει αρκετά χρήματα ....

Εκτός αν έχουν γίνει τόσο μεγάλες αλλαγές  το τελευταίο δίμηνο

Επεξ/σία από teot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, teot είπε

Σίγουρα  κάτι έγινε λάθος

Ποτέ δεν έχω πληρώσει για ανέβασμα με κάρτα.... και έχω ανεβάσει αρκετά χρήματα ....

Εκτός αν έχουν γίνει τόσο μεγάλες αλλαγές  το τελευταίο δίμηνο

Όχι δεν έχει γίνει αλλαγή. Καμία προμήθεια στο απλό ανέβασμα με καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Hapatingo είπε

Εάν η κάρτα είναι commercial (εταιρίας/ ελεύθερου επαγγελματία) τότε υπάρχει fee στο top up. 

Αν κατάλαβα καλά, απο αυτά που γράφει, την προμήθεια την πλήρωσε στην Eurobank και όχι στην Revolut.

Κάτι έγινε λάθος.

Το ανέβασμα με κάρτα είναι σαν να έχεις κάνει αγορά και να πληρώνεις τον έμπορο  που δεν έχει προμήθεια.

 

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, teot said:

Αν κατάλαβα καλά, απο αυτά που γράφει, την προμήθεια την πλήρωσε στην Eurobank και όχι στην Revolut.

Κάτι έγινε λάθος.

Το ανέβασμα με κάρτα είναι σαν να έχεις κάνει αγορά και να πληρώνεις τον έμπορο  που δεν έχει προμήθεια.

 

.

Οι εμπορικές κάρτες έχουν περισσότερα έξοδα στον καταστηματάρχη (η αλλιώς προμήθεια) και γι' αυτό η revolut τα αφομοιώνει στο top up.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια...Απλη καρτα ειναι.Πατησα add money στον λογαριασμο μου,εβαλα τη πιστωτικη καρτα,εβαλα το ποσο και απλα μου εβγαλε fee 40 ευρω.Ο λογαριασμος σε ευρω ειναι,δεν εγινε καμμια μετατροπη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...