Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, prometheas είπε

Παντως αν καποιος επείγεται  να μεταφέρει χρήματα άμεσα στην Revolut και δεν μπορεί να το κάνει μεσω top up κάρτας (πχ τα διαφορα κολλήματα που βλέπουμε κατά καιρους) υπάρχει πλέον η λύση της άμεσης μεταφοράς εμβάσματος εξωτερικού σε χώρες ΕΕ (SEPA) . Χρειάστηκε να το κανουμε σε φίλο προχτές και τα χρήματα πήγαν στο λογαριασμό του  στην Revo σε 30 λεπτά περίπου. Η Εθνική τον χρέωσε  2 Ευρώ.

Προφσνώς ειναι λύση σνάγκης αλλά καλό ειναι να την εχουμε υπόψιν αν ποτέ χρειαστεί 

Στο charges borne by(απο το app της εθνικής είναι πιο κάτω από το sepa) τι βάλατε και πόσα χρήματα στείλατε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

58 λεπτά πριν, Tsino είπε

Ναι δεν είναι τίποτα. Μπες στο app και επέλεξε πώς τη χρησιμοποιείς. 

Το κακό είναι ότι δεν μπορείς να επιλέξεις πάνω απο ένα.Δηλαδή αν την έχεις για να στέλνεις χρήματα αλλά και για αποταμίευση μονο το ένα απο τα δύο μπορείς να επιλέξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκολλάτε ρε παιδιά. Είναι υποχρεωμένοι από τους κανονισμούς λειτουργίας τους να ρωτήσουν, όπως ρωτάνε.

Ούτε βραβείο θα πάρετε, ούτε στην ίδια τάξη θα μείνετε.

Αμάν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, ronnie79 είπε

Στο charges borne by(απο το app της εθνικής είναι πιο κάτω από το sepa) τι βάλατε και πόσα χρήματα στείλατε? 

SHA (Shared) 

300 Euros

 

Επεξ/σία από prometheas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Doubt είπε

Πάρτε τηλέφωνο καλύτερα την τράπεζα να ξεμπλοκάρουν τη συναλλαγή. Γιατί τους χαρίζετε τα 2ευρα;

Αν δεις πιο πίσω έχει γίνει αυτό χωρίς αποτέλεσμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Christos21417 είπε

Υπάρχει προμήθεια αν στείλω 30€ από revolut στον λογαριασμό που έχω στην εθνική;

Από την Revolut καμία προμήθεια.

Θα χρεωθείς προμήθεια εισερχόμενου εμβάσματος από την Εθνική.

Δεν χρεωνεσαι αν το εισερχόμενο έμβασμα ειναι μέχρι 15€. Επομένως στείλε 15€ και 15€ και δεν θα πληρώσεις τίποτα

Επεξ/σία από alfeios
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/1/2022 στις 3:07 ΠΜ, George! είπε

Επειδή έχω περίπου 3 χρόνια να χρησιμοποιήσω την revolut και βλέπω ότι η εφαρμογή έχει αλλάξει αρκετά, για top up πηγαίνω στην αρχική οθόνη εκεί που λέει προσθήκη χρημάτων, βάζω το πόσο, πατάω το κουμπί προσθέστε χρημάτα με ασφάλεια, βάζω τα στοιχεία της ελληνικής κάρτας και αυτό ήταν όλο;

Κάποιος που να μπορεί να μου πει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και εγω κατι

Μπορεις να πας σε premium με αναβάθμιση για ενα μήνα, με συνδρομή εννοείται, και τον επόμενο μηνα να διακόψεις και να επιστρέψεις στο standard πρόγραμμα?

Υπάρχει αυτο ή εχει κάποιους χρονικούς περιορισμούς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Να ρωτήσω και εγω κατι

Μπορεις να πας σε premium με αναβάθμιση για ενα μήνα, με συνδρομή εννοείται, και τον επόμενο μηνα να διακόψεις και να επιστρέψεις στο standard πρόγραμμα?

Υπάρχει αυτο ή εχει κάποιους χρονικούς περιορισμούς;

Μπορείς αλλά αν θυμάμαι πληρώνεις προκαταβολικά την αξία της συνδρομής.Το θες για να αυξήσεις τα όρια για λίγο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...