Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Wspr είπε

Καλησπερα παιδια...Απλη καρτα ειναι.Πατησα add money στον λογαριασμο μου,εβαλα τη πιστωτικη καρτα,εβαλα το ποσο και απλα μου εβγαλε fee 40 ευρω.Ο λογαριασμος σε ευρω ειναι,δεν εγινε καμμια μετατροπη

Πιστωτική ή χρεωστική;

Η χρεωστική της Eurobank μπαίνει στο gpay   οπότε μπορείς να κάνεις top up μέσω gpay.

Εμενα στο ίδιο ακριβως σημείο με χρεωστική λεει protected by the deposit guarantee scheme και δεν βγάζει τίποτα απο εξοδα.Ειμαι σε BIC REVOLT21 

Επεξ/σία από Ukforthemoment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η καρτα ειναι χρεωστικη.Εντωμεταξυ εβαλα google pay,συνδεσα την καρτα της eurobank ολα καλα....πηγα να μεταφερω χρηματα στην revolut μεσω gpay και απερριψε τη συναλλαγη....πολυ περιεργο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Wspr είπε

Η καρτα ειναι χρεωστικη.Εντωμεταξυ εβαλα google pay,συνδεσα την καρτα της eurobank ολα καλα....πηγα να μεταφερω χρηματα στην revolut μεσω gpay και απερριψε τη συναλλαγη....πολυ περιεργο

Σου έβγαλε έγκριση απο την εφαρμογή της eurobank?Δοκίμασες με μικρό ποσό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Wspr  Είσαι σίγουρος πως η κάρτα σου της Eurobank δεν είναι συνδεδεμένη με επαγγελματικό λογαριασμό ;    Αυτό σου επισημανε και ο συμφορουμιτης @Hapatingo

 Στο screenshot που ανέβασες λέει ξεκάθαρα πως σου χρεώνουν προμήθεια λόγω του ότι η κάρτα είναι εμπορική!  Το ότι είναι Άγγλοι δεν σημαίνει ότι τρώνε κουτόχορτο 😄 

Σαν ιδιώτης έχω κάνει top up πρόσφατα αρκετές φορές με κάρτα της Eurobank  και χρεωστική και πιστωτικη και για ποσα πανω απο 1000 ευρώ, προμηθεια μηδέν 0 !!!  Δεν μπορεί εσυ ξαφνικά να είσαι η εξαίρεση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως εκει λεει 13,35 οχι 40, τεσπα, δοκιμή απο μένα τωρα το ιδιο ποσο 1000€ απο Πειραιώς μηδέν προμήθεια

Επεξ/σία από NikosKallithea
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Παντως εκει λεει 13,35 οχι 40, τεσπα, δοκιμή απο μένα τωρα το ιδιο ποσο 1000€ απο Πειραιώς μηδέν προμήθεια

40 ελεγε για εβαλα 3k

 

4 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Σου έβγαλε έγκριση απο την εφαρμογή της eurobank?Δοκίμασες με μικρό ποσό;

Οχι γιατι αμα πατησω τη μεταφορα θα χρεωθω το fee

 

3 ώρες πριν, molot12 είπε

@Wspr  Είσαι σίγουρος πως η κάρτα σου της Eurobank δεν είναι συνδεδεμένη με επαγγελματικό λογαριασμό ;    Αυτό σου επισημανε και ο συμφορουμιτης @Hapatingo

 Στο screenshot που ανέβασες λέει ξεκάθαρα πως σου χρεώνουν προμήθεια λόγω του ότι η κάρτα είναι εμπορική!  Το ότι είναι Άγγλοι δεν σημαίνει ότι τρώνε κουτόχορτο 😄 

Σαν ιδιώτης έχω κάνει top up πρόσφατα αρκετές φορές με κάρτα της Eurobank  και χρεωστική και πιστωτικη και για ποσα πανω απο 1000 ευρώ, προμηθεια μηδέν 0 !!!  Δεν μπορεί εσυ ξαφνικά να είσαι η εξαίρεση. 

Ο λογαριασμος αυτος ειναι σιγουρα ιδιωτικος.Εμπαινε ο μισθος μου αλλα δεν νομιζω οτι χαρακτηριζεται απο αυτο ενας εμπορικος λογαριασμος,πρεπει να τον δηλωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Wspr είπε

40 ελεγε για εβαλα 3k

 

Οχι γιατι αμα πατησω τη μεταφορα θα χρεωθω το fee

 

Ο λογαριασμος αυτος ειναι σιγουρα ιδιωτικος.Εμπαινε ο μισθος μου αλλα δεν νομιζω οτι χαρακτηριζεται απο αυτο ενας εμπορικος λογαριασμος,πρεπει να τον δηλωσεις.

αφου δεν εδωσες εγκριση πως θα γίνει η μεταφορά;Εκτος αν εννοείς κάτι άλλο με την απόρριψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Wspr είπε

Επισυναπτω μια προσπαθεια που εκανα μολις.

revolut.jpg

Εχεις business καρτα… Στειλτα σε monese (εναλλακτικη της ριβολουτ) και απο κει  στη ριβολουτ. Με προσκληση παιρνεις και 50€ δωρο αν θες στειλε μου  pm

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα και αυτες τις κάρτες σε ποιους τις δίνουν, μπορει να εχει κάποιος ιδιώτης τετοια κάρτα και να μην το γνωρίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Jason13 είπε

Εχεις business καρτα… Στειλτα σε monese (εναλλακτικη της ριβολουτ) και απο κει  στη ριβολουτ. Με προσκληση παιρνεις και 50€ δωρο αν θες στειλε μου  pm

Την είχα παρατημένη τη monese και είχα σβήσει και την εφαρμογή, αλλά βλέπω έχει εξελιχθεί αρκετά και θα μπει πάλι σε ενεργό υπηρεσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα , μετέφερε 40 ευρώ από Alpha bank μέσω top up card μου τα έστειλε τα χρήματα και τα μετέτρεψε σε λίρες και έκανα μια αγορά.Μετά από μισή ώρα μου ήρθε notification “Greek cards are not supported , try bank top up”.Σταμάτησαν να δέχονται της ελληνικές κάρτες ;

Επεξ/σία από karlito13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Wspr είπε

Ναι παιδια,τελικα οι καινουργιες βιοδιασπωμενες καρτες της eurobank ειναι business cards

Κάνε top up μέσω gpay με την ίδια κάρτα. Μόλις δοκίμασα με 10€ και πέρασε κανονικά και δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...