Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τετοια ποσα της τάξεως μερικών χιλιάδων δεν είναι πιο ασφαλές να παρακάμψεις την Revolut και να πάς πχ στην N26 που προστατεύεται και απο το τραπεζικό σύστημα; 

Σίγουρα θα έχει προμήθειες αλλά σε ενδιαφέρει η αξιοπιστία.

Προσωπικά την Revolut θα  την έχω για σχετικά μικρο ποσά εως 300€ ..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 ώρες πριν, koinos123 είπε

Πρόβλημα παρόμοιο είχα και εγώ με το Amazon της US. Έκανα την αγορά αλλά δεν προχωρούσε η πληρωμή με αποτέλεσμα να ακυρωνόταν η αγορά. Και ξανά από την αρχή. Τελικά το έλυσα με δημιουργία άυλης κάρτας revolut... Με αυτήν προχώρησε η πληρωμή. Δεν κατάλαβα τι άλλαξε, αλλά η δουλειά μου έγινε.

Μήπως δεν έχεις ενεργοποιημένο το 2FA?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, darkmatinee είπε

Μήπως δεν έχεις ενεργοποιημένο το 2FA?

Ότι ρύθμιση είχα στην μία κάρτα, την ίδια είχα και στην άλλη. Σε άλλες αγορές εκτός Amazon δούλευε απροβλημάτιστα. Μόνο εκεί είχα θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, koinos123 είπε

Ότι ρύθμιση είχα στην μία κάρτα, την ίδια είχα και στην άλλη. Σε άλλες αγορές εκτός Amazon δούλευε απροβλημάτιστα. Μόνο εκεί είχα θέμα.

Όχι εννοώ στον λογαριασμό σου στο Amazon: https://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=202025410

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/12/2018 στις 1:21 ΜΜ, Prof_Chaos είπε

Εως χθές διάβασα εγώ ωστόσο μπορεί άτυπα να την τραβάνε για λίγες ημέρες ακόμη.

Κανείς δεν ξέρει αν θα σου τραβήξουν ή όχι. Πάντως σήμερα παρήγγειλα δωρεάν

Free Card Offer extended until Christmas!

https://blog.revolut.com/order-your-first-revolut-card-for-free-until-christmas/

Ho, ho, ho! 

Monosnap 2018-12-05 15-35-19.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, darkmatinee είπε

Όχι εννοώ στον λογαριασμό σου στο Amazon: https://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=202025410

Το ξεπέρασα το πρόβλημα αλλάζοντας τις κάρτες. Δεν πείραξα καθόλου τις επιλογές του Amazon.

Μέχρι την επόμενη φορά που θα αγοράσω από το amazon θα βρούμε κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, VICKR said:

απο atm δεν εχει κανενα προβλημα, αν τα φερει με εμβασμα σε ελληνικη τραπεζα ισως τον ρωτησουν για την προελευση τους (αν και το ποσο ειναι πολυ μικρο για καμπανακια)

Είσαι 100% λάθος. Δεν μιλάνε για 100-500€ αλλά για 5000€.

14 hours ago, Doubt said:

Εγώ ήξερα πως το να φέρεις χρήματα είναι επιθυμητό και αξιέπαινο, να τα βγάλεις έξω είναι το "μανίκι".:P

Ρωτά τους Έλληνες που έχουν επιχείρηση στο εξωτερικό και θέλουν να στείλουν στον προσωπικό τους λογαριασμό στην Ελλάδα τι πληρώνουν 😋 Βέβαια ποτέ δεν κατάλαβα γιατί να το κάνουν αυτο

_________

Κάτι άλλο τώρα, προσπαθώ τον τελευταίο μήνα να ενεργοποιήσω την ασφάλεια ζωής που έχουν για τα ταξίδια μιας κ το ποσό είναι μικρό αλλά ποτέ δεν μπόρεσα να το ενεργοποιήσω. Μιλώντας στο chat δεν βγάζεις άκρη για αυτό το ζήτημα μιας και είναι 3rd part υπηρεσία κ δεν μπορούν να το ενεργοποιήσουν manualy.

 Εχει βρει κανένας κανένα κολπακι; Πάντα ξεκινούσα την συνδρομή πριν φύγω από Ελλάδα κ όταν κατέβαινα από το αεροπλάνο άνοιγα GPS δεδομένα κ ποτέ δεν μπόρεσα μέχρι σήμερα να την ενεργοποιήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Billator είπε

Είσαι 100% λάθος. Δεν μιλάνε για 100-500€ αλλά για 5000€.

Ρωτά τους Έλληνες που έχουν επιχείρηση στο εξωτερικό και θέλουν να στείλουν στον προσωπικό τους λογαριασμό στην Ελλάδα τι πληρώνουν 😋 Βέβαια ποτέ δεν κατάλαβα γιατί να το κάνουν αυτο

_________

Κάτι άλλο τώρα, προσπαθώ τον τελευταίο μήνα να ενεργοποιήσω την ασφάλεια ζωής που έχουν για τα ταξίδια μιας κ το ποσό είναι μικρό αλλά ποτέ δεν μπόρεσα να το ενεργοποιήσω. Μιλώντας στο chat δεν βγάζεις άκρη για αυτό το ζήτημα μιας και είναι 3rd part υπηρεσία κ δεν μπορούν να το ενεργοποιήσουν manualy.

 Εχει βρει κανένας κανένα κολπακι; Πάντα ξεκινούσα την συνδρομή πριν φύγω από Ελλάδα κ όταν κατέβαινα από το αεροπλάνο άνοιγα GPS δεδομένα κ ποτέ δεν μπόρεσα μέχρι σήμερα να την ενεργοποιήσω.

ok εσυ ξερεις καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Billator είπε

προσπαθώ τον τελευταίο μήνα να ενεργοποιήσω την ασφάλεια ζωής που έχουν για τα ταξίδια μιας κ το ποσό είναι μικρό αλλά ποτέ δεν μπόρεσα να το ενεργοποιήσω. Μιλώντας στο chat δεν βγάζεις άκρη για αυτό το ζήτημα μιας και είναι 3rd part υπηρεσία κ δεν μπορούν να το ενεργοποιήσουν manualy.

  Εχει βρει κανένας κανένα κολπακι; Πάντα ξεκινούσα την συνδρομή πριν φύγω από Ελλάδα κ όταν κατέβαινα από το αεροπλάνο άνοιγα GPS δεδομένα κ ποτέ δεν μπόρεσα μέχρι σήμερα να την ενεργοποιήσω.

3 taps είναι, δες το GIF:

screen_1_travel_insurance.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, dimitrislitsikakis said:

3 taps είναι, δες το GIF:

screen_1_travel_insurance.gif

Δεν λειτουργεί όπως γράφω. Προφανώς το έκανα αυτό 😋 

 

 

Screenshot_20181206-141614__01.jpg

Δεν μπορεί να γίνει επιβεβαίωση ότι έχω φύγει από Ελλάδα, ενώ μέχρι κ ο υπάλληλος της revolut το επιβεβαιώνει από την log in τοποθεσία μου ότι δεν είμαι Ελλάδα.

7 hours ago, VICKR said:

ok εσυ ξερεις καλυτερα

Το γνωρίζεις από προσωπική εμπειρία εσύ; Και είσαι οκ; 

Επεξ/σία από Billator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Billator είπε

Δεν λειτουργεί όπως γράφω. Προφανώς το έκανα αυτό 😋 

Screenshot_20181206-141614__01.jpg

Δεν μπορεί να γίνει επιβεβαίωση ότι έχω φύγει από Ελλάδα, ενώ μέχρι κ ο υπάλληλος της revolut το επιβεβαιώνει από την log in τοποθεσία μου ότι δεν είμαι Ελλάδα.

Το γνωρίζεις από προσωπική εμπειρία εσύ; Και είσαι οκ; 

δε σπαταλω το χρονο μου σε διαδικτυακους διαξιφισμους. γραφεις οτι ειμαι 100% λαθος, αρα για σενα ειμαι 100% λαθος. the end.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 minutes ago, Billator said:

Δεν λειτουργεί όπως γράφω. Προφανώς το έκανα αυτό 😋 

Screenshot_20181206-141614__01.jpg

Δεν μπορεί να γίνει επιβεβαίωση ότι έχω φύγει από Ελλάδα, ενώ μέχρι κ ο υπάλληλος της revolut το επιβεβαιώνει από την log in τοποθεσία μου ότι δεν είμαι Ελλάδα.

Το γνωρίζεις από προσωπική εμπειρία εσύ; Και είσαι οκ; 

Με 2 τρόπους ενεργοποιείται η ασφάλεια , είτε αγοράζοντας την εξ ολοκλήρου, είτε πληρώνοντας ημερήσια, το λεγόμενο pay as you go. Στην δεύτερη περίπτωση στην οποία εσύ ενδιαφέρεσαι από οτι κατάλαβα, την ενεργοποιείς από το σπίτι σου έχοντας ανοιχτά πάντα το gps και όταν πιάσει σήμα gps σε άλλη χώρα αρχίζει η ημερήσια χρέωση και ασφάλιση αυτόματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...