Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το PayPal προσπαθεί να κάνει μια μικρή δοκιμαστική χρέωση.

1. Έχεις καθόλου χρήματα μέσα;

2. Στις ρυθμίσεις ασφαλείας της κάρτας, έχεις επιτρέψει τις online συναλλαγές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Έχει χρήματα ο λογαριασμός?

Εχει, και η κάρτα έληξε απο τις 30. Ομως σήμερα την διέγραψα απο το app και προσπάθησα να ενημερώσω το pp. Παίζει να φταίει αυτό ?

----------------

Τελικά ήταν απενεργοποιημένο το on line payments.
Ειχα την εντύπωση οτι κράταγε τα παλαιά settings μιας και ήταν ανανέωση κάρτας.

Σας ευχαριστώ ;)

Επεξ/σία από zx-spectrum
Διορθώθηκε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Tzimmys είπε

Πραγματικά ζητώ συγνώμη αν απαντήθηκε- που είδα κάποιες απαντήσεις αλλά δεν έβγαλα άκρη-  όπως και μίλησα με το suport τους που με κατευθύνανε, αλλά εγώ εξακολουθώ να μην έχω επιλογή ανανέωσης της κάρτας, η οποία λήγει μέσα στον μήνα...

Τι πρέπει να κάνω για να έρθει νέα κάρτα σπίτι>

Ευχαριστώ!

Και η δίκη μου λήγει αυτόν τον μήνα Δεκ 2018, δεν υπάρχει πουθενά στην εφαρμογή (ios) ειδοποίηση για ανανέωση, τι κάνουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Αν ξέρει κάποιος

Οταν η κάρτα είναι "παγωμένη" δέχεται επιστροφές απο refund;

Η επιστροφή θεωρώ ότι γίνεται στο λογαριασμό που είναι από πίσω και όχι στις (πολλές) κάρτες που μπορεί να είναι συνδεδεμένες με αυτόν (virtual ή physical).

Οπότε εικάζω πως ναι, χωρίς να είμαι σίγουρος.

Επεξ/σία από turbat0s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 minutes ago, NikosKallithea said:

Αν ξέρει κάποιος

Οταν η κάρτα είναι "παγωμένη" δέχεται επιστροφές απο refund;

ΝΑΙ γίνεται.

Γενικά είμαι κατά της παγωμένης κάρτας και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος να μπαίνει σε αυτή την διαδικασία κάθε λίγο και λιγάκι να παγώνει την κάρτα του. 

Θέλω να πω, πιο εύκολα ζητάς επιστροφή χρημάτων (εάν και όποτε γίνει) απο ''χακαρισμένη'' κάρτα, παρά η βαβούρα με την κάρτα είναι ή όχι παγωμένη. Επίσης πολλοί πλέον μεταφέρουν τα χρήματα τους σε κάποιο vault ώστε να μην υπάρχουν στον κανονικό λογαριασμό και αφήνουν παράδειγμα 150 ευρώ για τα καθημερινά εξοδα.

Επεξ/σία από Hapatingo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα καιρο εχω να γράψω εδώ. 

Λοιπον εδω και 2 εβδομαδες και βάλε έληγε η κάρτα revolut και μεσω app έκανα να μου στηλουν την φυσικη κάρτα ανανεωμένη. 

Ακόμα και σήμερα απο το ταχυδρομείο δεν έχει έρθει καμιά ειδοποίηση θυμάμαι η πρώτη ειχε έρθει μεσα στην εβδομάδα. 

Λογικά πόσο καιρο να κανει να ερθει; 

Εγω αμα δω μεχρι την Παρασκευή δεν έχει έρθει θα ξανα κάνω να μου ερθει εκ νεου κάρτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, mparaxir είπε

Καλημερα καιρο εχω να γράψω εδώ. 

Λοιπον εδω και 2 εβδομαδες και βάλε έληγε η κάρτα revolut και μεσω app έκανα να μου στηλουν την φυσικη κάρτα ανανεωμένη. 

Ακόμα και σήμερα απο το ταχυδρομείο δεν έχει έρθει καμιά ειδοποίηση θυμάμαι η πρώτη ειχε έρθει μεσα στην εβδομάδα. 

Λογικά πόσο καιρο να κανει να ερθει; 

Εγω αμα δω μεχρι την Παρασκευή δεν έχει έρθει θα ξανα κάνω να μου ερθει εκ νεου κάρτα 

 

Έπεσες πάνω στο χαμό της Black Friday που τα ταχυδρομεία μπούκωσαν. Υπομονή λίγες μέρες ακόμα θεωρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες ε; ωραια θα κανω υπομονή σιγά ναι μαλλον κατι τετοιο έχει γίνει γιατι περιμενω και αλλα πράγματα απο το ταχυδρομείο και τιποτα. 

Ωραια σε ευχαριστώ που απαντησες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/11/2018 στις 1:40 ΜΜ, turbat0s είπε

Για να τη δώσεις σε ένα μέλος της οικογένειας.

Αλλιώς τί νόημα έχει το "παλιός πελάτης"? (ο παλιός θα έχει ήδη κάρτα)

Δεν έχουν όλοι οι "παλιοί" κάρτα, υπάρχουν ορισμένοι που χρησιμοποιούν Revolut μόνο σαν wallet.

Αυτή τη στιγμή για να πάρει κανείς επιπλέον physical κάρτα θα πρέπει να έρθει σε ένα από τα events που έχει παρουσία η Revolut, δεν είναι δύσκολο να πετύχεις ένα απ' αυτά...

Για όσους η κάρτα λήγει σύντομα, θα λάβουν μια δωρεάν χωρίς επιπλέον χρέωση, οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/12/2018 στις 1:00 ΜΜ, zx-spectrum είπε

Τελικά ήταν απενεργοποιημένο το on line payments.
Ειχα την εντύπωση οτι κράταγε τα παλαιά settings μιας και ήταν ανανέωση κάρτας.

Σου βγαζει μηνυμα στο app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας απλά τα αναφέρω για κάποιον που θέλει να κάνει κατάθεση,

Κυριακή έκανα κατάθεση απο Eurobank με έμβασμα στον Local λογαριασμό που δίνει το Revolut. Τρίτη πρωί είδα τα χρήματα στον Revolut λογαριασμό μου με κόστος 1,25 απο Eurobank Και 0 απο Revolut.

Συμπλήρωσα απλά στην φόρμα της Eurobank αριθμό λογαριασμού (και μπήκε αυτόματα το bic) και το όνομα δικαιούχου που είχα δηλώσει στο Revolut. (δεν βάζεις το όνομα Revolut αλλά το όνομα που έχεις δηλώσει)

Παρήγγειλα την πλαστική μπλέ κάρτα εντελώς δωρεάν . Δεν μου κράτησε χρήματα και μου έκανε εντύπωση γιατι στο Chat που είπαν κάτι για 6 λίρες αν θυμάμαι καλά. Τρόπος αποστολής Standard delivery.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Prof_Chaos είπε

Καλημέρα σας απλά τα αναφέρω για κάποιον που θέλει να κάνει κατάθεση,

Κυριακή έκανα κατάθεση απο Eurobank με έμβασμα στον Local λογαριασμό που δίνει το Revolut. Τρίτη πρωί είδα τα χρήματα στον Revolut λογαριασμό μου με κόστος 1,25 απο Eurobank Και 0 απο Revolut.

Συμπλήρωσα απλά στην φόρμα της Eurobank αριθμό λογαριασμού (και μπήκε αυτόματα το bic) και το όνομα δικαιούχου που είχα δηλώσει στο Revolut. (δεν βάζεις το όνομα Revolut αλλά το όνομα που έχεις δηλώσει)

Παρήγγειλα την πλαστική μπλέ κάρτα εντελώς δωρεάν . Δεν μου κράτησε χρήματα και μου έκανε εντύπωση γιατι στο Chat που είπαν κάτι για 6 λίρες αν θυμάμαι καλά. Τρόπος αποστολής Standard delivery.

Δεν χρεώθηκες τα €6 ευρώ μεταφορικά καθώς τρέχει προσφορά για δωρεάν παράδοση της κάρτας.

Καλή συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...