Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια επανέρχομαι η καρτα μου εχει λήξει ειχα πριν 3 εβδομαδες μπορει 4 εβδομάδες πριν να μου στηλουν καινουργια ανανεωμένη βρε παιδια ακόμα απο το ταχυδρομείο δεν μου εχει ερθει κατι. 

Τι να κάνω; να ξαναπατησω στο app οτι δεν εχω λαβει την καρτα; η να περιμένω και την αλλη εβδομαδα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 hours ago, Hapatingo said:

Με 2 τρόπους ενεργοποιείται η ασφάλεια , είτε αγοράζοντας την εξ ολοκλήρου, είτε πληρώνοντας ημερήσια, το λεγόμενο pay as you go. Στην δεύτερη περίπτωση στην οποία εσύ ενδιαφέρεσαι από οτι κατάλαβα, την ενεργοποιείς από το σπίτι σου έχοντας ανοιχτά πάντα το gps και όταν πιάσει σήμα gps σε άλλη χώρα αρχίζει η ημερήσια χρέωση και ασφάλιση αυτόματα.

Ναι αυτό κάνω, αυτόν το μήνα το δοκίμασα 3-4 φορές να το κάνω με αυτόν τον τρόπο. Από την προηγούμενη μέρα το ενεργοποιούσα  Ελλάδα με το που κατέβαινα στο αεροδρόμιο στο εξωτερικό άνοιγα gps και δεδομένα. Ποτέ δεν μπόρεσα να το κάνω να ξεκινήσει. Τις τρεις φορές μίλησα με το support αλλά κατέληγαν ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι από την στιγμή που δεν γίνεται αυτόματα στην εφαρμογή. Έβαλα κ φίλους να δοκιμάσουν κ δεν μπόρεσαν ούτε αυτοί.

Για αυτό ρωτάω μηπως το έχει λειτουργήσει κάποιος άλλος και βγάλουμε άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Εδώ και περίπου 2 μήνες έχω δει ότι η εθνική χρεώνει 2ε για ανάληψη μέσω ρεβολουτ. Ενώ παλιότερα δεν υπήρχε τέτοια χρέωση.

Έχει κάποιος δοκιμάσει αλλά τράπεζες και γνωρίζει τι χρεώσεις υπάρχουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Razgriz είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Εδώ και περίπου 2 μήνες έχω δει ότι η εθνική χρεώνει 2ε για ανάληψη μέσω ρεβολουτ. Ενώ παλιότερα δεν υπήρχε τέτοια χρέωση.

Έχει κάποιος δοκιμάσει αλλά τράπεζες και γνωρίζει τι χρεώσεις υπάρχουν ?

Νομίζω  οι περισσότερες τράπεζες (αν όχι όλες) χρεώνουν προμήθεια αν πας στα ΑΤΜ τους με τρίτη κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Razgriz είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Εδώ και περίπου 2 μήνες έχω δει ότι η εθνική χρεώνει 2ε για ανάληψη μέσω ρεβολουτ. Ενώ παλιότερα δεν υπήρχε τέτοια χρέωση.

Έχει κάποιος δοκιμάσει αλλά τράπεζες και γνωρίζει τι χρεώσεις υπάρχουν ?

λενε πως η alpha δεν χρεωνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Razgriz είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Εδώ και περίπου 2 μήνες έχω δει ότι η εθνική χρεώνει 2ε για ανάληψη μέσω ρεβολουτ. Ενώ παλιότερα δεν υπήρχε τέτοια χρέωση.

Έχει κάποιος δοκιμάσει αλλά τράπεζες και γνωρίζει τι χρεώσεις υπάρχουν ?

 

Εγώ τραβάω από Attica Bank και δεν κρατάει προμήθεια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Razgriz είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Εδώ και περίπου 2 μήνες έχω δει ότι η εθνική χρεώνει 2ε για ανάληψη μέσω ρεβολουτ. Ενώ παλιότερα δεν υπήρχε τέτοια χρέωση.

Έχει κάποιος δοκιμάσει αλλά τράπεζες και γνωρίζει τι χρεώσεις υπάρχουν ?

Σοβαρά; Βεβαιωμένο αυτό;

Μας έριξαν από Revolut στα 200€ το μήνα ανάληψη, να έχεις κανά στρογγυλό ποσό κατατεθειμένο και να μην μπορείς να το λάβεις μέσω ΑΤΜ, μπορεί να σε κάποιες περιπτώσεις να είναι προβληματικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Razgriz είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Εδώ και περίπου 2 μήνες έχω δει ότι η εθνική χρεώνει 2ε για ανάληψη μέσω ρεβολουτ. Ενώ παλιότερα δεν υπήρχε τέτοια χρέωση.

Έχει κάποιος δοκιμάσει αλλά τράπεζες και γνωρίζει τι χρεώσεις υπάρχουν ? 

Η alpha bank δε χρεώνει ακόμα (από τις 4 μεγαλύτερες).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vgiozo είπε

Σοβαρά; Βεβαιωμένο αυτό;

Μας έριξαν από Revolut στα 200€ το μήνα ανάληψη, να έχεις κανά στρογγυλό ποσό κατατεθειμένο και να μην μπορείς να το λάβεις μέσω ΑΤΜ, μπορεί να σε κάποιες περιπτώσεις να είναι προβληματικό.

Είναι εντολή για όλες τις FinTech η μείωση των ορίων αναλήψεων μετρητών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, Doubt είπε

link?

εσωτερικη ενημερωση, και σε αλλες fintech με εδρα UK μειωθηκαν δραματικα τα ορια στις αναληψεις μετρητων. το μονο που δεν γνωριζω ειναι αν ειναι εντολη της FCA (ισως λογο brexit) που εποπτευει τις fintech με εδρα το Ηνωμενο Βασιλειο  ή ειναι εντολη της ΕΚΤ μιας και γενικοτερα η «ταση» ειναι στην αυξηση των ηλεκτρονικων συναλλαγων και στη μειωση των μετρητων. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούμε να κάνουμε μια λίστα με τις τράπεζες που δεν κρατάνε προμήθεια για ανάληψη χρημάτων από Revolut;;

Μέχρι τώρα ειπώθηκε για

- Alpha Bank

- Τράπεζα Αττικής

- ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Είχα χρόνια να χρησιμοποιήσω τη Revolut και τώρα την ξαναχρειάζομαι. Από ότι βλέπω δεν έχει αλλάξει τίποτα ακόμα από τον οδηγό που έχουμε εδώ. Κανονικά με bank transfer και προμήθεια ένα ευρώ έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, naruto14 είπε

Καλησπέρα. Είχα χρόνια να χρησιμοποιήσω τη Revolut και τώρα την ξαναχρειάζομαι. Από ότι βλέπω δεν έχει αλλάξει τίποτα ακόμα από τον οδηγό που έχουμε εδώ. Κανονικά με bank transfer και προμήθεια ένα ευρώ έτσι;

Ακριβώς εκτός αν κάνεις απο eurobank που είναι 1,20€ γιατι μπορεί. :)

Ωστόσο οφείλω να ομολογήσω οτι ηταν πολύ γρήγορη διαδικασία. Κυριακή εκανα το έμβασμα απο Eurobank και Τρίτη πρωί το είχα στο Revolut. Δηλαδή μια εργάσιμη.

Επεξ/σία από Prof_Chaos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κάνω top-up μέσω της Πειραιώς, στο winbank, επιλέγω "Μεταφορά σε άλλη Τράπεζα / Έμβασμα" και στο "Πληροφορίες για το δικαιούχο" βάζω το όνομα που μου λέει στο Revolut app ως Beneficiary; Ισχύει ακόμα η παράταση μέχρι το τέλος του χρόνου που είχαν δώσει για δωρεάν φυσική κάρτα, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...