Προς το περιεχόμενο

E-pass διοδίων


lek88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Σε ευχαριστώ αλλά την έχω ήδη δει τη σελίδα, από αυτή άλλωστε πήρα το απόσπασμα που παρέθεσα παραπάνω, θα πρέπει να γίνεις πιο συγκεκριμένος.

Το αναφερει μεσα για αυτο ανεβασα ολο το pdf.. 

Εχω υπογραμμισει την συγκεκριμένο αναφορα

 

 

Screenshot_20230521_095526.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 354
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 minutes ago, Maktheo said:

Το αναφερει μεσα για αυτο ανεβασα ολο το pdf.. 

Εχω υπογραμμισει την συγκεκριμένο αναφορα

Τελικά αυτό που ανέβασες εσύ ήταν άλλο από αυτό που πήρα το απόσπασμα εγώ, my bad.

Πάντως δεν γίνεται να ισχύουν και τα δύο, δλδ 20€ ανά λογαριασμό που γράφει το ένα και ανά πομποδέκτη που γράφει το άλλο.

Θα σου πρότεινα να ζητήσεις μια διευκρίνηση τηλεφωνικά από την εξ. πελατών, δουλεύουν και σήμερα έως τις 22:00, 2414 40 10 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Τελικά αυτό που ανέβασες εσύ ήταν άλλο από αυτό που πήρα το απόσπασμα εγώ, my bad.

Πάντως δεν γίνεται να ισχύουν και τα δύο, δλδ 20€ ανά λογαριασμό που γράφει το ένα και ανά πομποδέκτη που γράφει το άλλο.

Θα σου πρότεινα να ζητήσεις μια διευκρίνηση τηλεφωνικά από την εξ. πελατών, δουλεύουν και σήμερα έως τις 22:00, 2414 40 10 10.

Ναι εννοείται ειχα σκοπό να παρω σήμερα κιόλας τηλέφωνο να το διευκρινίσω, θα ενημερώσω τι ισχύει τελικά 

Μιλησα πριν λιγο με εξυπηρέτηση πελατών 

Τελικά ισχύει το 20ε ανα πομποδέκτη και γίνεται για πρακτικους λογους απο οτι κατάλαβα.. Ναι μεν μου είπαν οτι μπορω αντι για 40ε να βαλω 20ε (που ειναι το ελάχιστο ποσό αρχικης καταθεσης) αλλα στην ουσια θα είμαι κατευθείαν κατω απο το οριακό ποσό (το οποιο ειναι 12.4€ x 2 = 24.8€ καθώς εχω 2 πομποδέκτες).. Επίσης το ακυρο/bad στην περίπτωσή μου με 2 πομποδέκτες που δηλωσα ειναι 6.18€  (3.09€ x 2)

Επεξ/σία από Maktheo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Καλημέρα! Έχει τύχει σε κανέναν να είναι επιβάτης σε υπεραστικό λεωφορείο, να τυχαίνει να κουβαλάει μαζί του το e-pass και μόλις διέρχεται το λεωφορείο από τα διόδια να χτυπάει ο δικός του πομποδέκτης και να γίνεται κανονικά χρέωση; Μπορεί να γίνει πίστωση αυτών των χρημάτων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω τυχει με ΚΤΕΟ αλλα εχει τυχει οταν ημασταν στο εταιρικο και κατα τυχη κουβαλαγαμε και το πομποδεκτη αλλου εταιρικου. Βαρεσανε ολα. Αν στειλεις email στην εταιρια διαχειρησης με την ακριβη ωρα , εξοδο και πιο ακριβως σημειο περασες (ποια πυλη) ισως εχεις καποια τυχη μετα βεβαια απο εβδομαδες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντοτε όταν έχετε περισσότερος του ενός πομποδέκτες μαζί σας, να τους φυλάσσετε στα ειδικά γκρι σακουλάκια που δίνουν οι εταιρείες διαχείρισης των αυτοκινητοδρόμων ώστε να μην γίνεται χρέωση πλέον του ενός πομποδέκτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/9/2023 στις 8:25 ΠΜ, PharmChem είπε

Πάντοτε όταν έχετε περισσότερος του ενός πομποδέκτες μαζί σας, να τους φυλάσσετε στα ειδικά γκρι σακουλάκια που δίνουν οι εταιρείες διαχείρισης των αυτοκινητοδρόμων ώστε να μην γίνεται χρέωση πλέον του ενός πομποδέκτη.

ή σε αλουμινόχαρτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Γεια σας

Εχω καμποσα χρονια το πομποδεκτη μου για e pass κ σημερα που πηγα να περασω μου εγραφε no epass κ εκανα κ καμποσες προσπαθειες με κανενα αποτελεσμα ( υποψι μεχρι κ πριν λιγο καιρο το ειχα στη βαση τουωαλλα την ξεκολησα κ τωρα το κραταω με το χερι )

Σε αυτη τη περιπτωση τι γινεται?? Εχω κ λεφτα μεσα...

Αλλαγη πομποδεκτη ?? ( κ αν ναι που πρεπει να παω ? )

Επισης μηπως εχει μπαταρια αυτο καπου κ απλα πρεπει να την αλλαξω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, pigos23 said:

Γεια σας

Εχω καμποσα χρονια το πομποδεκτη μου για e pass κ σημερα που πηγα να περασω μου εγραφε no epass κ εκανα κ καμποσες προσπαθειες με κανενα αποτελεσμα ( υποψι μεχρι κ πριν λιγο καιρο το ειχα στη βαση τουωαλλα την ξεκολησα κ τωρα το κραταω με το χερι )

Σε αυτη τη περιπτωση τι γινεται?? Εχω κ λεφτα μεσα...

Αλλαγη πομποδεκτη ?? ( κ αν ναι που πρεπει να παω ? )

Επισης μηπως εχει μπαταρια αυτο καπου κ απλα πρεπει να την αλλαξω ?

Πηγαίνεις σε ένα από τα σημεία εξυπηρέτησης με την συσκευή, τους λές τα παραπάνω, και σου δίνουν καινούρια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, pigos23 είπε

Αλλαγη πομποδεκτη ?? ( κ αν ναι που πρεπει να παω ? )

Επισης μηπως εχει μπαταρια αυτο καπου κ απλα πρεπει να την αλλαξω ?

αν εχουν να σου δωσουν καλως, αλλιως το ανοιγεις και με κολλητηρι αλλαζει την CR2032 που εχει μεσα. 
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν εχει ενα διακοπτη να το ανοιγοκλεινεις και μπαταρια που να μπορει να αλλαξει.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλησπέρα, επειδή δεν μου είναι προφανές από τη σελίδα του e-pass, μπορείς να ανανεώσεις τα χρήματα όποτε θες από το app, ή πρέπει αναγκαστικά να περνάς από διόδια της αττικής οδού για να το γεμίσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, thanasis00 είπε

Καλησπέρα, επειδή δεν μου είναι προφανές από τη σελίδα του e-pass, μπορείς να ανανεώσεις τα χρήματα όποτε θες από το app, ή πρέπει αναγκαστικά να περνάς από διόδια της αττικής οδού για να το γεμίσεις;

Από τη εφαρμογή κανονικά . Αποθηκεύεις τη κάρτα σου και βάζεις το ποσό. Μέσα από τη σελίδα μπορείς να αλλάξεις το πρόγραμμα διελεύσεων σίγουρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, τι γίνεται με το e-pass, 2024 έχουμε, δεν έχει πλέον όλος ο κόζμος? Πάω με τη μηχανή τις προάλλες και βλέπω 3 λωρίδες με 10 αμάξια η κάθε μία, ε συγγνώμη αλλά πήγα και χώθηκα μπροστά, δεν κρατήθηκα. Το έχω κάνει άλλη μια φορά σε δυνατή βροχή, αλλά ρε γαμώτη μου, γιατί δε βγάζουν όλα τα αμάξια epass να τελειώνουμε? Τόσο δύσκολο είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...