Προς το περιεχόμενο

E-pass διοδίων


lek88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, tasoe είπε

Ρε παιδιά, τι γίνεται με το e-pass, 2024 έχουμε, δεν έχει πλέον όλος ο κόζμος? Πάω με τη μηχανή τις προάλλες και βλέπω 3 λωρίδες με 10 αμάξια η κάθε μία, ε συγγνώμη αλλά πήγα και χώθηκα μπροστά, δεν κρατήθηκα. Το έχω κάνει άλλη μια φορά σε δυνατή βροχή, αλλά ρε γαμώτη μου, γιατί δε βγάζουν όλα τα αμάξια epass να τελειώνουμε? Τόσο δύσκολο είναι?

βαριούνται την διαδικασία να βγάλουν. δεν ξέρω αν υπάρχει άλλος λόγος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 354
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν είχαν όλοι πάλι θα υπήρχαν ουρές αφού σε αναγκάζουν να κόψεις σχεδόν εντελώς για να διαβάσει σωστά τη συσκευή. Μικρότερες μεν, αλλά θα υπήρχαν.

Το θέμα είναι να μην υπάρχουν καν διόδια, ή έστω να συνεχίζεις σα να μην υπάρχει κάτι, αλλά το δεύτερο είναι δύσκολο γιατί δεν υπάρχει πολύς διαθέσιμος χώρος τόσο στενά που τα έχουν φτιάξει άρα πάλι θα έπρεπε να κόψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που να δείτε τι ωραία που περνάμε όταν κάποιος #$%@$ δεν έχει χρήματα μέσα στο epass και το καταλαβαίνει όταν φτάνει στα διόδια. 

εκεί να δείτε μπινελίκια σε αυτόν που αναγκάζει ουρά αυτοκινήτων σε όπισθεν γιατί είναι ανεύθυνος και δεν φροντίζει να βλέπει τι έχει μέσα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, tasoe said:

Ρε παιδιά, τι γίνεται με το e-pass, 2024 έχουμε, δεν έχει πλέον όλος ο κόζμος? Πάω με τη μηχανή τις προάλλες και βλέπω 3 λωρίδες με 10 αμάξια η κάθε μία, ε συγγνώμη αλλά πήγα και χώθηκα μπροστά, δεν κρατήθηκα. Το έχω κάνει άλλη μια φορά σε δυνατή βροχή, αλλά ρε γαμώτη μου, γιατί δε βγάζουν όλα τα αμάξια epass να τελειώνουμε? Τόσο δύσκολο είναι?


Οταν ταξιδευεις μια στο τοσο και πλεον οι λωριδες με καρτα δεν εχουν καθολου ουρα, ε ναι εγω προσωπικα βαριεμαι την διαδικασια. Οχι οτι δε θελω το epass, απλα βαριεμαι. Αν εβγαινε απο το ιντερνετ θα το εκανα. (εκτος αν εχουν αλλαξει τα δεδομενα και χαρα μου να βγαλω)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, dtk-386 said:

εγώ το έβγαλα από το ίντερνετ και μου το έστειλαν με κουριερ υπέγραψα τα χαρτια πλήρωσα και το πήρα.


Τωρα που το συζητησαμε, το ξανα εψαξα και δεν βλεπω καπου να γινεται online. Η απο καταστηματα η τηλεφωνικως.
Η εγω ειμαι αμπαλος και δε βλεπω μπροστα μου :P

https://www.aodos.gr/diodia-e-pass/thelo-na-apoktiso-e-pass/pou_kai_pos_tha_gino_syndromitis/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Α σορι επειδή έχω καιρο δεν το θυμόμουν καλά. Ναι τηλεφωνικώς το έβγαλα αλλά είναι πανεύκολο μην κολλάς.

Επεξ/σία από dtk-386
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, GoMaR said:


Τωρα που το συζητησαμε, το ξανα εψαξα και δεν βλεπω καπου να γινεται online. Η απο καταστηματα η τηλεφωνικως.
Η εγω ειμαι αμπαλος και δε βλεπω μπροστα μου :P

https://www.aodos.gr/diodia-e-pass/thelo-na-apoktiso-e-pass/pou_kai_pos_tha_gino_syndromitis/

image.png.5cea3c4d35093052d45fa528cc15e130.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, tasoe said:

Ρε παιδιά, τι γίνεται με το e-pass, 2024 έχουμε, δεν έχει πλέον όλος ο κόζμος? Πάω με τη μηχανή τις προάλλες και βλέπω 3 λωρίδες με 10 αμάξια η κάθε μία, ε συγγνώμη αλλά πήγα και χώθηκα μπροστά, δεν κρατήθηκα. Το έχω κάνει άλλη μια φορά σε δυνατή βροχή, αλλά ρε γαμώτη μου, γιατί δε βγάζουν όλα τα αμάξια epass να τελειώνουμε? Τόσο δύσκολο είναι?

επειδη το ειχα ζησει υπηρχε μια περιοδος (αν θυμαμαι πριν 2-3 χρονια) που για μεγαλο χρονικο διαστημα δεν ειχαν οι εταιριες διαθεσιμους πομποδεκτες (η κριση με τα chips στην απω ανατολη). Εγω ως συνδρομητης οταν εμεινα απο μπαταρια περιμενα μηνες για νεο! Κατα ατυχια επεσε τη περιοδο κατα και λιγο μετα το κορονοιο που εγινε και η εκρηξη ξανα με τις αυτοκινουμενες μετακινησεις.

Οι εταιριες ειχαν τεραστιο κοσμο να εξυπηρετησουν και αυτο εκανε πολυ καιρο να ομαλοποιηθει. Αρκετοι νομιζουν οτι ακομα υπαρχει θεμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, vamvakoolas είπε

επειδη το ειχα ζησει υπηρχε μια περιοδος (αν θυμαμαι πριν 2-3 χρονια) που για μεγαλο χρονικο διαστημα δεν ειχαν οι εταιριες διαθεσιμους πομποδεκτες (η κριση με τα chips στην απω ανατολη). Εγω ως συνδρομητης οταν εμεινα απο μπαταρια περιμενα μηνες για νεο! Κατα ατυχια επεσε τη περιοδο κατα και λιγο μετα το κορονοιο που εγινε και η εκρηξη ξανα με τις αυτοκινουμενες μετακινησεις.

Οι εταιριες ειχαν τεραστιο κοσμο να εξυπηρετησουν και αυτο εκανε πολυ καιρο να ομαλοποιηθει. Αρκετοι νομιζουν οτι ακομα υπαρχει θεμα....

Πριν 2 χρονια ναι υπηρχε θεμα με τη διαθεσιμοτητα. Γι'αυτο τοτε εβγαλα απο Ολυμπια Οδο, γιατι απο Αττικη Οδο μου ειχαν πει πανω απο 2 μηνες και αν. Πριν 6 μηνες για το αλλο αμαξι εβγαλα παλι απο Ολυμπια γιατι στην Αττικη μου ειπαν σε 1 μηνα περιπου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος δεν εχει epass ΕΙΔΙΚΑ για τις εξοδους/εισοδους 3ημερων ειναι αξιος της μοιρας του

χτες το απογευμα, στα διοδια με υπαλληλο γινοταν το αδιαχωρητο, μπορει να χρειαζοσουν και 15-20 λεπτα να περιμενεις

στις λωριδες του epass, σαφως υπηρχε κινηση, αλλα η αναμονη ηταν ελαχιστη

κοβεις, αλλα ποτε δεν σταματαει η κυκλοφορια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dtk-386 είπε

που να δείτε τι ωραία που περνάμε όταν κάποιος #$%@$ δεν έχει χρήματα μέσα στο epass και το καταλαβαίνει όταν φτάνει στα διόδια. 

εκεί να δείτε μπινελίκια σε αυτόν που αναγκάζει ουρά αυτοκινήτων σε όπισθεν γιατί είναι ανεύθυνος και δεν φροντίζει να βλέπει τι έχει μέσα....

Ενώ ο άλλος που δεν κρατάει την ελάχιστη απόσταση  και κολλάει από πίσω είναι υπεύθυνος :) Εγώ προσωπικά πλέον αν δεν ανοίξει η μπάρα του μπροστά περιμένω έξω από το διάδρομο. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχουν κι οι "έξυπνοι" που δεν εχουν πομποδέκτη, αλλά λόγω μειωμένης κίνησης στις διόδους epass χώνονται εκεί κ μπλοκάρουν τη κίνηση, εκβιάζοντας την εξυπηρέτησή τους απο υπάλληλο.

Το εχω πετύχει τουλάχιστον 3-4 φορές κ μια φορά που τον ανάγκασαν να βγεί παλι πίσω και να μπει στην ουρά.

Νομίζω πολύς κόσμος βαριέται να εχει κάτι επιπλέον να διαχειρίζεται (εφαρμογή, να προσθέτει χρήματα, να θυμάται κωδικούς κοκ) κ σου λέει "οταν το χρειαστώ θα πληρώσω στον ταμία"...

κι άλλοι δεν θέλουν να κολλήσουν τίποτα στον υαλοπίνακα κ βγαζουν τον πομποδέκτη κ τον κρατούν κοντά στον καθρέφτη οταν περνουν, αλλά συχνά έτσι αποτυγχάνει κ περνούν απο ταμία δινοντας του τον πομποδέκτη για τη χρέωση, αν εχει μεσα χρήματα (ξερω μερικούς που το κανουν αυτο)

 

(είναι κι αυτοί που κολλάνε πισω σου οταν πας να περασεις κ διασχίζουν τη διοδο ενω η μπαρα εχει ανοίξει για σενα/τον μπροστινό)

Επεξ/σία από definitio
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...