Προς το περιεχόμενο

Η Apple τινάζει την μπάνκα στον αέρα στην Ευρώπη με τις τιμές των νέων iPhone, πρωταθλήτρια η Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, fsbmaniac είπε

Τι να δείξει ? Δεν υπαρχει ανταγωνισμος στο οικοσυστημα της apple ...το ενα ειναι κατακερματισμενο και το αλλο θεοκλειστο με πολυ αυστηρους κανονες... Οτι και να λεει κανεις τα iphone ειναι ενα state of the art οικοσυστημα σε μια state of the art συσκευή ...  και αυτο το ξεορυν ολοι... φυσικα state of the art ειναι και το google pixel... παραυτα ..η αγορα ειναι αμειλικτη και σχολιακια του τυπου "τα ψωνια το αγοραζουν κτλ κτλ" ειναι για τα σκουπιδια...ο bussiness κοσμος το προτιμα μεχρι εσχατων ....

δεν αντιλεγω...απλα σχολιαζω με βαση την τσεπη μου... φετος ελεγα οτι επιτελους θα αλλαζα το 5s μου με το δικαρτο Iphone... αλλα 900+ δεν μπορω να τα δωσω... υπολογιζα να επαιζει στα 500-600ε, σαν φθηνοτερη επιλογη, αλλα....

Περι σχολιων για ψωνια κτλ τι να πεις... απλα κανενα σχολιο... ο καθε πικραμενος θα πει την βλακεια του... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 684
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, georgetsl είπε

η γερμανιδα καθαριστρια παιρνει ομως μισθο 1500 ευρω τον μηνα για πλακα μεσες ακρες ....ενω στην ελλαδα η καθαριστρια παιρνει τον βασικο κοντα στα  600 τον μηνα ....δεν λεμε για αλλες κατηγοριες γιατι θα κλαψουμε ....ατυχη συγκριση φιλτατε ειδικα με γερμανια που εχει τους ηψηλοτερους μισθους.

Εξαρτάται ου δουλεύει η καθαρίστρια.άμα είναι σε κανένα υπουργείο, λέω εγώ τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, fon600 είπε

Έχω μια απορία, γιατί πολύ απλά δε σας αφήνει αδιάφορους αυτή η εταιρία αλλά με το που βγει η οποιοδήποτε είδηση ή κάτι νέο, σπεύδετε όλοι να σχολιάσετε αρνητικά; 

Οσοι ενδιαφέρονται πραγματικά,   δεν ασχολούνται ούτε αναλώνονται τόσο..

Για αυτον ακριβως τον λογο η apple ειναι εκει που ειναι και βγαζει οσα βγαζει... γιατι και αυτοι που τους αρεσει το οικοσυστημα της apple αλλα και κυριως οι haters, ασχολουνται, σχολιαζουν και κρινουν μεχρι και το πως εκλασε ο cook... αυτο ειναι τεραστια επιτυχια...πραγματικα τεραστια.. 

Οταν μια εταιρια εχει καταφερει να βαλει στο μυαλο σου τα προιοντα της, ασχετα με το αν ειναι για καλο η οχι, μονο και μονο που στο χει καρφωσει στο μυαλο, ειναι η ΑΠΟΛΥΤΗ επιτυχια.....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Tsakalos! είπε

δεν αντιλεγω...απλα σχολιαζω με βαση την τσεπη μου... φετος ελεγα οτι επιτελους θα αλλαζα το 5s μου με το δικαρτο Iphone... αλλα 900+ δεν μπορω να τα δωσω... υπολογιζα να επαιζει στα 500-600ε, σαν φθηνοτερη επιλογη, αλλα....

Περι σχολιων για ψωνια κτλ τι να πεις... απλα κανενα σχολιο... ο καθε πικραμενος θα πει την βλακεια του... 

Αντιλέγω εγώ! Τι state of the art και κολοκύθια με την αρίγανη που λεν και στο χωριό μου! State of the art είσαι όταν παρουσιάζεις καινοτομία, όχι αδιαβροχοποίηση 2 γενιές μετά από τους υπόλοιπους! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα τη ψευδαίσθηση ότι το XR θα ήταν και καλά γύρω στα 800 ευρώ, όχι ότι θα τα έδινα βέβαια. Και συνιστώ ένα πείραμα σε όποιον θέλει να δώσει αυτά τα χρήματα ή πιο πολλά: σε χαρτονομίσματα μπροστά του και να δει πως νιώθει να πάει να τα ακουμπήσει για ένα κινητό. Αν είναι σκασίλα του επειδή τα έχει έτσι κι αλλιώς ή είναι πορωμένος με τη μάρκα αυτή όλα καλά δε θα τον νοιάξει και να μη του αρέσει τελικά σαν κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mants118 είπε

είχα τη ψευδαίσθηση ότι το XR θα ήταν και καλά γύρω στα 800 ευρώ, όχι ότι θα τα έδινα βέβαια. Και συνιστώ ένα πείραμα σε όποιον θέλει να δώσει αυτά τα χρήματα ή πιο πολλά: σε χαρτονομίσματα μπροστά του και να δει πως νιώθει να πάει να τα ακουμπήσει για ένα κινητό. Αν είναι σκασίλα του επειδή τα έχει έτσι κι αλλιώς ή είναι πορωμένος με τη μάρκα αυτή όλα καλά δε θα τον νοιάξει και να μη του αρέσει τελικά σαν κινητό.

Κάπως έτσι θα ήταν και τα διόδια με δραχμές τώρα. 2,70€ Αττική οδό (920 δραχμές) να έβγαζες 9 κατοσταρικα ή χάρτινα ή κέρματα και να τα έδινες. Θα τα είχανε κάψει αλλά με το ευρώ φεύγει γλυκά το 3ευρω...😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
20 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Όχι

http://www.topontiki.gr/article/203901/tinazoyn-tin-mpanka-ston-aera-oi-kinezoi-gia-mitrogloy-apisteyti-protasi-gia-ton

Τινάζουν την μπάνκα στον αέρα οι Κινέζοι για Μήτρογλου - Απίστευτη πρόταση για τον Έλληνα επιθετικό

https://www.onsports.gr/podosfairo/story/603723/tinaxe-tin-mpanka-i-pari

Τίναξε την μπάνκα η Παρί!

Η Παρί Σεν Ζερμέν συμφώνησε να καταβάλλει στη Σάλκε το εξωφρενικό ποσό των 37 εκατ. ευρώ, προκειμένου... 

Εδωσαν και στα δυο παραδειγματα. 

Η αλλη εννοια του ορου ειναι οταν καποιος κερδιζει "ολα τα λεφτα"  σε τζογο κλπ, που δεν νομιζω επισης οτι κολλαει στο τοπικ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η apple έβγαλε το X και έβγαλε περισσότερα χρήματα με λιγότερες πωλήσεις συσκευών απ' ότι παλιοτερα., γιατί είχε μεγάλο περιθώριο κέρδους.Πουλησε λιγότερες συσκευες και έβγαλε περισσότερα.Τωρα το εμάθε το μαθημα γι'αυτό και οι τιμες.Αφου βλέπει ότι ανεβάζει τις τιμές και πουλάει αέρα κοπανιστο και τα κοναμαει γιατί να μην το ξανακάνει με τα xs και xr?Άλλωστε απ ότι ανακοινώνουν οι ίδιοι τα 1700€ είναι φυσιολογική τιμή γι'αυτό που παίρνουν.Μετα μας φταίει η apple για την πολιτική της.

https://www.theverge.com/platform/amp/2018/2/1/16961562/apple-q1-2018-earnings-iphone-x-sales-units-down-revenue-increase-average-sale-price

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, mants118 είπε

είχα τη ψευδαίσθηση ότι το XR θα ήταν και καλά γύρω στα 800 ευρώ, όχι ότι θα τα έδινα βέβαια. Και συνιστώ ένα πείραμα σε όποιον θέλει να δώσει αυτά τα χρήματα ή πιο πολλά: σε χαρτονομίσματα μπροστά του και να δει πως νιώθει να πάει να τα ακουμπήσει για ένα κινητό. Αν είναι σκασίλα του επειδή τα έχει έτσι κι αλλιώς ή είναι πορωμένος με τη μάρκα αυτή όλα καλά δε θα τον νοιάξει και να μη του αρέσει τελικά σαν κινητό.

Φίλος δυστυχώς δεν γίνεται, πάνω από 500€ μόνο κάρτα!!!

Και εγώ έτσι ήθελα να τα  δώσω, σε 5ευρα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω βαρεθει να διαβαζω σαπια επιχειρηματα κ χαζομαρες κ απο τις 2 μεριες ειμαι χρηστης android με συσκευη με specs galaxy s7 k χρονια χρηστης android απο εποχες froyo

ναι το android υπερτερει κατα κρατος σε χαρακτηριστικα κ δυνατοτητες ,σε παραμετροποιηση κλπ,οχι ακομα κ σημερα δεν κανει καλη διαχειρηση πορων ,οτι συσκευη κ να εχεις αργα η γρηγορα θα φας στην μαπα lags ,αν ξερεις θα το συνεφερεις αρκετα, τελειο ομως δεν θα ειναι, χρειαζεσαι πολυ περισσοτερη μνημη ,στον κοσμο του android αν δεν ξερεις η κανεις λαθος αγορα η συσκευη σου θα γινεται ολοενα αργοτερη, στο android υπαρχουν διαμαντια που αξιζουν τα λεφτα τους υπαρχουν κ απιστευτες φλομπες κ γκιμικιες ,android θα επρεπε να αγοραζουν μονο οσοι σκαμπαζουν κατιτις

στην apple τωρα εχεις το δυνατοτερο dedicated hardware με in house tailored made software ,μπορεις να εχεις το ιδιο κινητο χρονια χωρις ουσιαστικη πτωση εμπειριας ,ειτε αμπαλος εισαι ειτε κατεχεις δεν μπορεις να κανεις πολλα,το δουλευεις οπως ειναι κ οπως θελει η apple ,αυτο σημαινει ευχρηστο k απλο στην χρηση software που σου λυνει τα χερια σε καθημερινη ρεαλιστικη χρηση,πληρωνεις βεβαια διπλασια κ τριπλασια χρηματα απο την αντικειμενικη του αξια κ ευχεσαι να μην σου κατσει στραβη ειτε γιατι η εταιρεια θα κανει το κοροιδο ειτε γιατι το σερβις της ειναι εξισου τσουχτερο η δε εγγυησεις της ειναι νοοτροπιας δικτατορα σε μπακαλικο ,πληρωνεις premium κ σου φερονται σαν ηλιθιο δουλο, η περιβοητη εμπειρια χρησης ισχυει αλλα σε παγιδευει ενω δεν ειναι κατι που δεν μπορεις να βρεις με third party apps σε αλλα στρατοπεδα ,apple αγοραζει ο ασχετος κ ο ποζερας κ κυριως ο ποζερας που θελει να παραστησει κατι που δεν ειναι προβαλοντας 1000 ανυπαρκτες δικαιολογιες

η αληθεια ειναι καπου στην μεση 

στο android τα πραγματα δεν ειναι ροδινα αλλα οχι κ τπτ τραγικο αν σκαμπαζεις λιγο,μπορεις να βρεις εξαιρετικες συσκευες σε τιμη κλεψιας κ να κανεις οτι κανουν κ οι αλλοι χωρις να υστερησεις σε εμπειρια αν ψαχτεις λιγο,στην apple θα πληρωσεις υπερβολικα πολυ ,θα παρεις ευκολια κ μοστρα ,θα σε δεσουν στο αρμα τους κ θα φας στην μαπα οτι επιλογες γουσταρουν κ βολευουν την εταιρεια, θα φτασουν μεχρι να σου απαξιωσουν την συσκευη η να αρνηθουν κατασκευαστικα λαθη οποτε στην πραγματικοτητα πληρωνεις το γυαλιστερο περιτυλιγμα που ομως αν το δεις λιγο παραμεσα ειναι πανουκλα

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, matrixxx said:

Η αλλη εννοια του ορου ειναι οταν καποιος κερδιζει "ολα τα λεφτα"  σε τζογο κλπ, που δεν νομιζω επισης οτι κολλαει στο τοπικ.

Όχι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, vrwmiaris είπε

Εξαρτάται ου δουλεύει η καθαρίστρια.άμα είναι σε κανένα υπουργείο, λέω εγώ τώρα.

Καλά.... Μη νομίζεις ότι στη Γερμανία σκοτώνονται και στην δουλειά.... ή ότι αξίζουν αυτά που παίρνουν....μύθος είναι σε πολλά θέματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...