Προς το περιεχόμενο

Η Apple τινάζει την μπάνκα στον αέρα στην Ευρώπη με τις τιμές των νέων iPhone, πρωταθλήτρια η Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, geo7geg είπε

Πάντως το Insomnia βοηθάει στην εξοικονόμηση χρημάτων τους χρήστες του. Δεν χρειάζεσαι καν ψυχολόγο.

Μπαίνεις εδώ μέσα, γράφεις την π***ρια σου βγάζεις τα κομπλεξ σου και νιώθεις και ωραία μετά επειδή ξεγέλασες την Apple που πήρες κάτι οικονομικότερο. Δεν την ενδιαφέρει την Apple η δική σου γνώμη καθώς ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΙΣ ΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΣΟΥ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ. Απευθύνεται σε άτομα που θέλουν το top software με top επιδόσεις που ο μισθός τους το επιτρέπει να το αποκτήσουν αμέσως κι όχι σε 100 δόσεις.

Δεν είναι ΌΛΑ για ΟΛΟΥΣ πως να το κάνουμε. Αν έχεις τα λεφτά και σε καλύπτει αγόρασε το. Αν όχι αγόρασε ένα οικονομικότερο που ταιριάζει στις ανάγκες σου. Και όταν θα χεις τα λεφτά κάποια στιγμή ξέρεις πως κι εσύ Iphone θα επιλέξεις. Μην κράζεις κάτι που θα ήθελες να έχεις επειδή τώρα δεν είσαι σε θέση να το αποκτήσεις(γενικότερα όχι μόνο σε smartphone). Θα τα χεις καλά με τον εαυτό σου και ούτε θα πετάς κοτσάνες για να γεμίζουν οι σελίδες με σχόλια κομπλεξισμού.

Eχουν καταναλωτικη συνειδηση αυτοι  ρε συ ,vfm και τετοια  δεν ειναι για τους λογους που αναφερεις ,μην τους χαλας το ονειρο  δεν θα κοιμηθουν το βραδυ ...

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 684
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, randomcat είπε

Γιατί;

Είναι πέρα απο τις νοητικές σου δυνατότητες… Μην ρωτάς συχνά τέτοια γιατί ο κίνδυνος να το κάψεις είναι τεράστιος … iOS μέχρι να σβήσει ο ήλιος !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, geo7geg είπε

Πάντως το Insomnia βοηθάει στην εξοικονόμηση χρημάτων τους χρήστες του. Δεν χρειάζεσαι καν ψυχολόγο.

Μπαίνεις εδώ μέσα, γράφεις την π***ρια σου βγάζεις τα κομπλεξ σου και νιώθεις και ωραία μετά επειδή ξεγέλασες την Apple που πήρες κάτι οικονομικότερο. Δεν την ενδιαφέρει την Apple η δική σου γνώμη καθώς ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΙΣ ΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΣΟΥ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ. Απευθύνεται σε άτομα που θέλουν το top software με top επιδόσεις που ο μισθός τους το επιτρέπει να το αποκτήσουν αμέσως κι όχι σε 100 δόσεις.

Δεν είναι ΌΛΑ για ΟΛΟΥΣ πως να το κάνουμε. Αν έχεις τα λεφτά και σε καλύπτει αγόρασε το. Αν όχι αγόρασε ένα οικονομικότερο που ταιριάζει στις ανάγκες σου. Και όταν θα χεις τα λεφτά κάποια στιγμή ξέρεις πως κι εσύ Iphone θα επιλέξεις. Μην κράζεις κάτι που θα ήθελες να έχεις επειδή τώρα δεν είσαι σε θέση να το αποκτήσεις(γενικότερα όχι μόνο σε smartphone). Θα τα χεις καλά με τον εαυτό σου και ούτε θα πετάς κοτσάνες για να γεμίζουν οι σελίδες με σχόλια κομπλεξισμού.

Ωραία αυτά που λες, δεν νομίζω βέβαια πως όλοι εδώ ανήκουν στην περίπτωση "δεν αγοράζω λόγω της τιμής τους".

Υπάρχει και το ισοζύγιο ποιότητας τιμής. Θα έλεγα κατά προσέγγιση πως θα μπορούσαν άνετα να πουλήσουν το 64αρι max στα $850 και να είχουν κέρδη.

Όλοι ξέρουμε γιατί πουλάει ακριβά, επειδή μπορεί κι όχι επειδή τόσο είναι η πραγματική αξία του iPhone.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσα λεφτά για ένα κλειστό λειτουργικό που σε περιορίζει στο έπακρο είναι έγκλημα και επίσης αν κοστολογησουμε τη συσκευή σαν hardware τη μισή τιμή δεν θα τη φτάσει. Ντροπή και αίσχος λέω εγω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλώντας για ποιότητα... λύστε μου μια απορία... αυτό είναι το App Store για το iOS ???

https://itunes.apple.com/us/app/youtube-watch-listen-stream/id544007664

Βάζω την εφαρμογή του YouTube ως παράδειγμα γιατί δεν μπορώ να βρω την αρχική του σελίδα. Αν την ξέρετε πείτε μου ποια είναι.

Αν είναι όντως αυτό το App Store, λύστε μου μια άλλη απορία - έτσι φαίνεται και στο iPhone ???

Το λέω επειδή το Google Play έχει σχεδόν την ίδια εμπειρία χρήσης σε Android και σε PC και μάλιστα από το PC μπορείς να δώσεις εντολή και να εγκαταστήσεις εφαρμογές στην όποια συσκευή Android θέλεις. Αυτό είναι το Google Play:

https://play.google.com/store/apps

Περίπου έτσι φαίνεται και από το κινητό.

Το App Store είναι όντως εκείνο που παρέθεσα παραπάνω (φαίνεται τραγικό) ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tomco1984 είπε

Τόσα λεφτά για ένα κλειστό λειτουργικό που σε περιορίζει στο έπακρο είναι έγκλημα και επίσης αν κοστολογησουμε τη συσκευή σαν hardware τη μισή τιμή δεν θα τη φτάσει. Ντροπή και αίσχος λέω εγω

Σιγα μην ειναι και κακουργημα .Καντους μηνυση !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, randomcat είπε

Όχι, αναρωτιέμαι όμως για την αδυναμία των συγκεκριμένων χρηστών να απαντήσουν σε απλές ερωτήσεις.

Εμένα αν μου κάνεις τις αντίστοιχες ερωτήσεις για το Android δεν θα σου απαντήσω με γενικότητες "ποιοτικότερο", "εμπειρία χρήσης", "state of the art" και λοιπές κοτσάνες και αερολογίες. Θέλω να ακούσω τι σημαίνουν όλα αυτά τα παραπάνω στην πράξη έστω και αν καταλήγουν σε γούστα του χρήστη... να μου πει "πατάω αυτό και κάνω εκείνο και στο Android δεν γίνεται" και να το δεχτώ γιατί είναι γούστο του, αλλά οι προηγούμενες απαντήσεις δεν σημαίνουν τίποτα - ούτε η Πυθία των Δελφών δεν απαντάει έτσι!

Με συγκλονίζει το γεγονός οτι περιμένεις και σοβαρές απαντήσεις με όνομα ΑΚΥΡΗ ΓΑΤΑ …

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, georgetsl είπε

Στην ελλαδα οι τιμες δεν παραξενευουν καθολου.....εξαλλου ζουμε σε μια χωρα οπου πληρωνεις ακριβοτερα το ψαρι για να το φας σε Νησί ακομα και να το πιασεις μονος σου και να στο ψησουν σε ταβερνα ,παρα στην Αθήνα ....στο iphone θα κολλουσαμε να πουλαμε ακριβα που ερχεται απο 10χιλιαδες μιλια μακρια ? 

Άστα... Ζω σε νησί κι έχω φρίξει... Μόνο για αρπαχτές είμαστε. Αμ δεν φταίει κανείς. Αφού τα κάνουν οι ταβερνιάριδες σιγά μην δεν τα κάνουν οι μεγάλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, studiokristo είπε

Θα ήθελα να ήξερα σε απόλυτα νούμερα πόσοι στην Ελλάδα θα αγοράσουν αυτό τα €1789 και ταυτόχρονα να ήξερα και το εισόδημά τους! Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον πραγματικά!

Εκκαθαριστικά γύρω στο 3χιλιαρο υπολόγιζε :lol: (και μάλλον δεν κάνω πλάκα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, iNK είπε

Ωραία αυτά που λες, δεν νομίζω βέβαια πως όλοι εδώ ανήκουν στην περίπτωση "δεν αγοράζω λόγω της τιμής τους".

Υπάρχει και το ισοζύγιο ποιότητας τιμής. Θα έλεγα κατά προσέγγιση πως θα μπορούσαν άνετα να πουλήσουν το 64αρι max στα $850 και να είχουν κέρδη.

Όλοι ξέρουμε γιατί πουλάει ακριβά, επειδή μπορεί κι όχι επειδή τόσο είναι η πραγματική αξία του iPhone.

Φίλε μου μεταξύ μας όλοι για αυτό κράζουν πιστεύοντας πως η Samsung ή οποιαδήποτε άλλη εταιρεία ήταν στην θέση της Apple, θα τους την χάριζε και θα έθετε την τιμή στα 850. Μα όχι φυσικά. Είναι ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ και κοιτάζουν την μεγιστοποιήση του κέρδους όταν παράγουν το top. Και όταν αγοράζεις με βάση αυτό είναι μονόδρομος. Όλοι θα θέλαμε να τα αγοράζουμε φθηνότερα χαίρω πολύ. Αλλά όταν βλέπει ότι δεν έχει αντίπαλο τι κάνεις σαν εταιρεία που σέβεσαι τον εαυτό σου ? Ρίχνεις τις τιμές για να σε εκθειάσουν όλοι ? Εάν η Apple ήξερε ότι κινδυνεύει από κάπου θα έριχνε τις τιμές καιρό τώρα θα έβγαζε πάλι τα λεφτά της κι όλα καλα και θα ήταν γαμάτη. Στην θέση της αύριο μεθαύριο μπορεί να βρίσκεται η huawei και να έχει τα top προιόντα νομίζεις θα μας χαριστεί ? Κι όμως κάποιοι πανηγυρίζουν για αυτή αλλά αύριο μεθαύριο μπορεί να την κράζουν όπως κράζουν τώρα την Apple. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, randomcat είπε

Μιλώντας για ποιότητα... λύστε μου μια απορία... αυτό είναι το App Store για το iOS ???

https://itunes.apple.com/us/app/youtube-watch-listen-stream/id544007664

Βάζω την εφαρμογή του YouTube ως παράδειγμα γιατί δεν μπορώ να βρω την αρχική του σελίδα. Αν την ξέρετε πείτε μου ποια είναι.

Αν είναι όντως αυτό το App Store, λύστε μου μια άλλη απορία - έτσι φαίνεται και στο iPhone ???

Το λέω επειδή το Google Play έχει σχεδόν την ίδια εμπειρία χρήσης σε Android και σε PC και μάλιστα από το PC μπορείς να δώσεις εντολή και να εγκαταστήσεις εφαρμογές στην όποια συσκευή Android θέλεις. Αυτό είναι το Google Play:

https://play.google.com/store/apps

Περίπου έτσι φαίνεται και από το κινητό.

Το App Store είναι όντως εκείνο που παρέθεσα παραπάνω (φαίνεται τραγικό) ?

 

Καλο ειναι να αγορασεις ολη τη σειρα για να κανεις σωστη δουλεια 

Θα παρεις το iphone xsi gti....  θα παρεις τις θηκες του τα καλωδια του τους φορτιστες του το imac , το macbook το ipad το Ipod το apple watch τον καρδιογραφο το πιεσομετρο ............

Αρκει να εχεις κανα 10χιλιαρο ευκαιρο 

Αν προσπαθεις με γυφτιες και με pc να κανεις δουλειες καηκες 

Θα πρεπει να βαλεις itunes, bonjour κλπ

Μετα απο λιγο θα κανεις φορματ και bonsoir 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...