Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες σε Τεχνικά θέματα, επισκευές, ζημιες, ανακαινίσεις, αναπαλαιώσεις, diy και λοιπές εργασίες


stelios18120

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, navger είπε

Ευχαριστώ πολύ.

Ιδανικά, χρειάζομαι κάτι τέτοιο αλλά μόνο το highlighted μέρος (να ξηλώσω πλακάκι για να εγκαταστήσω τετοιο πράγμα δεν γίνεται).

Capture.JPG.037fef03de002e83a16fbf2e7b8a3327.JPG

Κάτι τέτοιο δεν βρήκα, οπότε, καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, fommof είπε

Ευχαριστώ πολύ.

Ιδανικά, χρειάζομαι κάτι τέτοιο αλλά μόνο το highlighted μέρος (να ξηλώσω πλακάκι για να εγκαταστήσω τετοιο πράγμα δεν γίνεται).

Capture.JPG.037fef03de002e83a16fbf2e7b8a3327.JPG

Κάτι τέτοιο δεν βρήκα, οπότε, καμιά ιδέα?

Δες προσεκτικά την λίστα που σου έδωσαν...

Έχει και στα γνωστά λερου πρακτικερ...

https://www.google.com/search?q=προφίλ δαπέδου&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-m

Κοίτα τα καμπυλωτα, αυτά με το λαμακι είναι για πριν την εγκατάσταση(τα βάζεις κατά την εγκατάσταση) .

Επεξ/σία από nickol-us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, fommof είπε

Ιδανικά, χρειάζομαι κάτι τέτοιο αλλά μόνο το highlighted μέρος

κανενα πρόβλημα Αν σου κανει στις διαστάσεις αφαιρείς μα μια σεγα - σιδεροπρίονο αυτό που δεν χρειάζεσαι και με κολλα 2 συστατικών η ουπα το τοποθετείς 

: αυτό το highlighted  τι το θελες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fommof είπε

Μια μικρή βοήθεια παρακαλώ μπας και λύσω ένα θέμα που το έχω πολλά χρονια.

Το σπίτι, όπως τα έφτιαχναν το 70, είναι όλο μωσαϊκο και το υπνοδωμάτιο έχει ξυλινο πάτωμα. Πριν απο παααρα πολλά χρονια το πλανο ηταν να στρωθει ολο με πλακάκι αλλά τελικά μόνο ενα διαδρομάκι, η τουαλέτα και η κουζινα στρωθηκε. Αποτέλεσμα, όταν βγαινει καποιος απο το υπνοδωματιο (ξυλινο πάτωμα και μετά πλακάκι) ή απο το μεγάλο χωλ στο διαδρομάκι (μωσαικο και μετά πλακάκι) παίζει να φάει καμια κουτρουβάλα λόγω διαφοράς υψους του πατώματος.

signal-2022-07-07-115504_001.jpeg.97df9f7fc1efef5ffce57fabec4f93b4.jpeg

signal-2022-07-07-115504_002.jpeg.c34377af04117c16a95f2d57ad215653.jpeg

 

Υπάρχει κάτι που μπορώ να βάλω σε αυτά τα σημεία ούτως ώστε να σταματησουν να είναι επικίνδυνα? Κάποιο "ανηφοράκι" μικρό, κάποιο καναλάκι, κάτι?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Υπαρχουν προφιλ αλουμινίου αλλά ο εγκέφαλος του ανθρώπου δεν εχει στο λογισμικό φορτισμένες υψομετρικές διάφορες μεσα στο σπίτι, ενα ολίγοις ειναι κακοτεχνία.

Το λεω γιατι εσύ που μένεις μεσα εκπαίδευσαι και το ξέρεις, ο επισκέπτης όμως εχει δεν έχει εκεί προφίλ θα σκονταψει, ειναι σίγουρο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/7/2022 στις 10:33 ΠΜ, puelito είπε

Βρίσκομαι στον ισόγειο και η καμινάδα στον 3ο όροφο.

Η κασετίνα του τζακιού έχει ένα μικρό κενό περιμετρικά όπου από εκεί εισέρχεται ο αέρας.

Το πιο ενοχλητικό είναι η αντίστροφη ροή αέρα. Δεν μπορώ να το εξηγήσω με τίποτα.

 Είσοδο φρέσκου αέρα έχουν βάλει που να επικοινωνεί με το περιβάλλον?
Τι κουφώματα και κεντρική πόρτα έχεις από άποψη αεροσταγανότητας?
Ο απορροφητήρας που βγάζει? Μήπως τρώει άνεμο με κάποιο τρόπο και κάνει υποπίεση? Μήπως κάνει ανάποδη ροή όταν τον λειτουργείτε?

Γενικά η ερμηνεία του φαινομένου είναι σύνθετη και είναι αντικείμενο μηχανολόγου, όχι μάστορα-εγκαταστάτη. Λάθος άνθρωπο ρωτάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/7/2022 στις 12:08 ΜΜ, puelito είπε

Καλησπέρα στην ομάδα !

Έχω τα εξής προβλήματα με το ενεργειακό τζάκι του σπιτιού μου.

Όταν το αναβω λειτουργεί εκπληκτικά, πραγματικά σαν κλίβανος μιας και η καμινάδα είναι σχεδόν 3 ορόφους σε ύψος.

Παρόλα αυτά όταν σβήνει και κρυώνει η καμινάδα και το ίδιο το μαντέμι, ο αέρας αντιστρέφεται σε ροή και απο μέσα προς το πάνω γυρνάει στο απο πάνω προς τα μέσα.

Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να φέρνει όλη τη μυρωδιά της καμινάδας μέσα στο σπίτι. Είναι τόσο έντονη η μυρωδιά που δεν κάθεσαι κοντά.

Έχω αλλάξει το καπέλο γιατί νόμιζα ότι αυτό ήταν το πρόβλημα και εβαλα ένα περιστροφικό το οποίο όταν γυρνάει λειτουργεί και ελαφρώς σαν απορροφητήρας αλλά το πρόβλημα δεν διορθώθηκε.

Το δεύτερο και επίσης πολύ σημαντικό πρόβλημα είναι ότι όταν βρέχει πολλές ώρες έχω εισροή υδάτων στο τζάκι μέσα. Η αλλαγή καπέλου δεν βοήθησε και δεν έχω καταφέρει να εντοπίσω το σημείο εισόδου.

Θα ήθελα πάρα πολύ την βοήθεια/συμβουλή σας στο θέμα.

Σε όποιον τζακά έχω αναφερθεί δεν το αναλαμβάνει και οι λύσεις που δίνουν μου ακούγονται τρελές. Για παράδειγμα ένας είπε να ξηλωθεί όλο και να φτιαχτεί από την αρχή.  Πριν προχωρήσω σε κάτι τέτοιο θέλω να εξαντλήσω τις πιθανότητες να φτιαχτεί το πρόβλημα με άλλο τρόπο.

Ευχαριστώ !

Δύσκολη περίπτωση για απαντήσεις από το διαδίκτυο, πραγματικά, με δεδομένο ότι ήδη έχεις προβεί σε διορθωτικές ενέργειες! Πιστεύω ότι δεν έχει να κάνει με την καμινάδα σου και θα πρότεινα να δεις για προβλήματα - διαρροές στην κασέτα ή καμινάδα του τζακιού, μέσα στον χώρο!
Στα ενεργειακά τζάκια, έχουμε την εστία καύσης, μέσα στην οποία εισάγεται αέρας περιβάλλοντος και όχι αέρας του χώρου της κατοικίας, κατευθείαν προς την εστία καύσης. Από τον αεραγωγό προς την εστία μάλιστα, ρυθμίζεις και την παροχή της καύσης με κατάλληλο κλαπέτο. Ο αέρας αυτός αφού τροφοδοτήσει με οξυγόνο την εστία, καίγεται και παράγονται τα απαέρια της καύσης, τα οποία δια μέσω του αγωγού εξόδου οδηγούνται στην καμινάδα, από όπου εξέρχονται με φυσικό ελκυσμό.
Γύρω από την εστία καύσης τώρα, κυκλοφορεί το ρεύμα θερμαινόμενου αέρα, το οποίο εισέρχεται από κάποια θυρίδα εισαγωγής και εξέρχεται από μια ή περισσότερες θυρίδες εξαγωγής, με μηχανικό τρόπο (κανάλια - ανεμιστήρες) ή με φυσικό.
Υποθέτω ότι υπάρχει κάπου, κάποια διαρροή καυσαερίου. Όσο το τζάκι καίει, τα θερμά απαέρια καύσης παράγουν μεγάλο φυσικό ελκυσμό και η καμινάδα δημιουργεί μεγάλη υποπίεση προς την εστία καύσης.
Όταν το τζάκι σβήσει και αρχίσει και κρυώνει η καμινάδα, η υποπίεση σταματάει, όμως η θερμοκρασία στα στοιχεία του τζακιού παραμένει οπότε συνεχίζει να δημιουργείται κυκλοφορία καθαρού αέρα στις περσίδες: τώρα δημιουργείται υποπίεση από την εστία, προς το κύκλωμα θερμού αέρα! Έτσι, από μια μικρή χαραμάδα, μπορεί να περάσει κάπνα και μυρωδιά προς το ρεύμα θερμού αέρα και να έρθει μέσα στον χώρο.
Αυτή είναι μια υπόθεση και μόνο, δεν ξέρω αν συμβαδίζει με την παρατήρηση εν λειτουργία ή αν πράγματι κατεβάζει η καμιναα αέρα, κάτω! Επίσης κάνω την παραδοχή ότι όντως έχει τροφοδοσία αέρα από έξω, αν δεν έχει αλλάζει το πράμα.
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, dimitris_st13 είπε

 Είσοδο φρέσκου αέρα έχουν βάλει που να επικοινωνεί με το περιβάλλον?
Τι κουφώματα και κεντρική πόρτα έχεις από άποψη αεροσταγανότητας?
Ο απορροφητήρας που βγάζει? Μήπως τρώει άνεμο με κάποιο τρόπο και κάνει υποπίεση? Μήπως κάνει ανάποδη ροή όταν τον λειτουργείτε?

Γενικά η ερμηνεία του φαινομένου είναι σύνθετη και είναι αντικείμενο μηχανολόγου, όχι μάστορα-εγκαταστάτη. Λάθος άνθρωπο ρωτάς.

Στη πίσω πλευρά του τζακιού έχει είσοδο αέρα η οποία είναι πάντα ανοιχτή. Όταν λειτουργεί έχει ισχυρότατη ροή προς τα πάνω. Το θέμα είναι όταν σβήνει. Κρυώνει ο αέρας και αλλάζει η ροή του. Δεν μπορώ να το εξηγήσω. Έως τώρα το έχουν δει 3 τζακάδες και αύριο έρχεται 4ος να δώσει γνώμη.

8 ώρες πριν, mechpanos είπε

Δύσκολη περίπτωση για απαντήσεις από το διαδίκτυο, πραγματικά, με δεδομένο ότι ήδη έχεις προβεί σε διορθωτικές ενέργειες! Πιστεύω ότι δεν έχει να κάνει με την καμινάδα σου και θα πρότεινα να δεις για προβλήματα - διαρροές στην κασέτα ή καμινάδα του τζακιού, μέσα στον χώρο!
Στα ενεργειακά τζάκια, έχουμε την εστία καύσης, μέσα στην οποία εισάγεται αέρας περιβάλλοντος και όχι αέρας του χώρου της κατοικίας, κατευθείαν προς την εστία καύσης. Από τον αεραγωγό προς την εστία μάλιστα, ρυθμίζεις και την παροχή της καύσης με κατάλληλο κλαπέτο. Ο αέρας αυτός αφού τροφοδοτήσει με οξυγόνο την εστία, καίγεται και παράγονται τα απαέρια της καύσης, τα οποία δια μέσω του αγωγού εξόδου οδηγούνται στην καμινάδα, από όπου εξέρχονται με φυσικό ελκυσμό.
Γύρω από την εστία καύσης τώρα, κυκλοφορεί το ρεύμα θερμαινόμενου αέρα, το οποίο εισέρχεται από κάποια θυρίδα εισαγωγής και εξέρχεται από μια ή περισσότερες θυρίδες εξαγωγής, με μηχανικό τρόπο (κανάλια - ανεμιστήρες) ή με φυσικό.
Υποθέτω ότι υπάρχει κάπου, κάποια διαρροή καυσαερίου. Όσο το τζάκι καίει, τα θερμά απαέρια καύσης παράγουν μεγάλο φυσικό ελκυσμό και η καμινάδα δημιουργεί μεγάλη υποπίεση προς την εστία καύσης.
Όταν το τζάκι σβήσει και αρχίσει και κρυώνει η καμινάδα, η υποπίεση σταματάει, όμως η θερμοκρασία στα στοιχεία του τζακιού παραμένει οπότε συνεχίζει να δημιουργείται κυκλοφορία καθαρού αέρα στις περσίδες: τώρα δημιουργείται υποπίεση από την εστία, προς το κύκλωμα θερμού αέρα! Έτσι, από μια μικρή χαραμάδα, μπορεί να περάσει κάπνα και μυρωδιά προς το ρεύμα θερμού αέρα και να έρθει μέσα στον χώρο.
Αυτή είναι μια υπόθεση και μόνο, δεν ξέρω αν συμβαδίζει με την παρατήρηση εν λειτουργία ή αν πράγματι κατεβάζει η καμιναα αέρα, κάτω! Επίσης κάνω την παραδοχή ότι όντως έχει τροφοδοσία αέρα από έξω, αν δεν έχει αλλάζει το πράμα.
 

Συμφωνώ ότι είναι εξαιρετικά δύσκολο να δοθεί λύση μέσω ενός φόρουμ. Αλλά πραγματικά δίνω 100 ευρώ σε αυτόν που βρει το πρόβλημα. Σε όποιον θέλει να έρθει είναι ελεύθερος.

Σε αυτό που ανέφερες παραπάνω απλά να σου πω ότι έχω να το ανάψω 2 χρόνια και συνεχίζει να φέρνει αέρα μέσα στο χειμώνα.  

Η δική μου εκδοχή στο όλο θέμα για να μην σας κουράζω κιόλας με κάτι που δεν πρόκειται να λυθεί, είναι ότι έχει γίνει κακοτεχνία. Όντως μέσα στην κασέτα του τζακιού υπάρχει κενό το οποίο θα πρέπει να σπάσω εντελώς για να βρω.

Αν το σπάσω και το βρω τότε σίγουρα θα το αλλάξω. Άρα καταλήγω στην αλλαγή τζακιού από εξειδικευμένο τεχνίτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, puelito είπε

Σε αυτό που ανέφερες παραπάνω απλά να σου πω ότι έχω να το ανάψω 2 χρόνια και συνεχίζει να φέρνει αέρα μέσα στο χειμώνα. 

Ε τότε αλλάζει η αιτιολογία του προβλήματος, από αυτό που περιέγραψα! Δεν ξέρω, έμπειρος τζακάς μόνο, να σου πει τι γίνεται αφού εξετάσει αναλυτικά την περίπτωση. Από φορουμ δεν ξέρω αν μπορώ να αναφέρω άλλο εκτός του insomnia, θα το γράψω να βοηθήσω και αν θέλουν ας το σβήσουν οι mods... Είναι το energ όπου θα βρεις πολλές πληροφορίες για ενεργειακά τζάκια μπορεί να βρεις και άτομο να έρθει να το δει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, puelito είπε

έχω να το ανάψω 2 χρόνια και συνεχίζει να φέρνει αέρα μέσα στο χειμώνα.  

Η δική μου εκδοχή στο όλο θέμα για να μην σας κουράζω κιόλας με κάτι που δεν πρόκειται να λυθεί, είναι ότι έχει γίνει κακοτεχνία. Όντως μέσα στην κασέτα του τζακιού υπάρχει κενό το οποίο θα πρέπει να σπάσω εντελώς για να βρω.

 η κασέτα είναι πρόσθετη σε παλιό ανοιχτό τζάκι η μόνη της Ανεξάρτητη τοποθετημένη με δικιά της καμινάδα και οχι ριγμένη σε παλιά με πιθανότητα μη στεγάνωσης ?

Επεξ/σία από hp8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κάποιος τρόπος να μειωθούν/εξαλείφουν οι εκνευριστικες αράχνες που απλά γεμίζουν τον τόπο ιστούς χωρίς λόγο; 

Εξολθρευω σήμερα και σε 3 μέρες βρίσκω πάλι. 

Το σπίτι έχει γίνει ανακαινισει και έχει καθαριστεί από το μηδέν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φρέσκος αέρας είναι απευθείας από έξω ή τραβάει από κανα τούνελ συρόμενων κουφωμάτων?

Σε 1η φάση νομίζω μια καλή ιδέα θα ήταν να στεγανοποιήσεις την πόρτα της κασέτας (πχ με χαρτοταινία) και να δεις αν θα συνεχίσεις να μυρίζεις τη τζακίλα. 
Αν ναι, τότε υπάρχει κάποια διαρροή από το χώρο καύσης στο κύκλωμα θέρμανσης του εσωτερικού αέρα.
Αν πάψει, τότε υπάρχει ρευστομηχανικό θέμα με το σύστημα προσαγωγής φρέσκου και απαγωγής (καμινάδα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/7/2022 στις 11:08 ΠΜ, mechpanos είπε

Ε τότε αλλάζει η αιτιολογία του προβλήματος, από αυτό που περιέγραψα! Δεν ξέρω, έμπειρος τζακάς μόνο, να σου πει τι γίνεται αφού εξετάσει αναλυτικά την περίπτωση. Από φορουμ δεν ξέρω αν μπορώ να αναφέρω άλλο εκτός του insomnia, θα το γράψω να βοηθήσω και αν θέλουν ας το σβήσουν οι mods... Είναι το energ όπου θα βρεις πολλές πληροφορίες για ενεργειακά τζάκια μπορεί να βρεις και άτομο να έρθει να το δει...

Θα το κοιτάξω το site που ανέφερες. Ευχαριστώ πολύ !

23 ώρες πριν, hp8 είπε

 η κασέτα είναι πρόσθετη σε παλιό ανοιχτό τζάκι η μόνη της Ανεξάρτητη τοποθετημένη με δικιά της καμινάδα και οχι ριγμένη σε παλιά με πιθανότητα μη στεγάνωσης ?

Όχι δεν είναι πρόσθετη η κασέτα. Φτιάχτηκε εκ νέου με καμινάδα. 

36 λεπτά πριν, dimitris_st13 είπε

Ο φρέσκος αέρας είναι απευθείας από έξω ή τραβάει από κανα τούνελ συρόμενων κουφωμάτων?

Σε 1η φάση νομίζω μια καλή ιδέα θα ήταν να στεγανοποιήσεις την πόρτα της κασέτας (πχ με χαρτοταινία) και να δεις αν θα συνεχίσεις να μυρίζεις τη τζακίλα. 
Αν ναι, τότε υπάρχει κάποια διαρροή από το χώρο καύσης στο κύκλωμα θέρμανσης του εσωτερικού αέρα.
Αν πάψει, τότε υπάρχει ρευστομηχανικό θέμα με το σύστημα προσαγωγής φρέσκου και απαγωγής (καμινάδα).

Περιμετρικά της κασέτας έχω βάλει λεπτό ύφασμα που κρατάει ας πούμε τη μυρωδιά εκτός. Άρα πάμε στο 2ο πρόβλημα, καμινάδα δηλαδή.

Απλά το να σπάσω την καμινάδα και να δω αν έχει θέμα ο εσωτερικός σωλήνας είναι κακό σενάριο.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να αγοράσω αυτό το τραπέζι https://www.ikea.gr/proioda/trapezia/trapezia-saloniou/trapezia-mesis/lack-trapezi-mesis/40104294 και να χαμηλώσω το ύψος του ραφιού. Ειναι αυτά https://www.ergaleiogatos.gr/shop/souvli-simadematos-kai-souvli-me-speiroma-gia-eisagogi-mytis-vidomatos-se-ksylo-am-tech-s2550/ τα κατάλληλα εργαλεία για να ανοίξω τρύπα πιο χαμηλά στα πόδια του τραπεζιού; Και γενικά αν κάνουν και για άνοιγμα τρύπας σε ντουλάπα για να βάλω ράφια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, infini είπε

Θέλω να αγοράσω αυτό το τραπέζι https://www.ikea.gr/proioda/trapezia/trapezia-saloniou/trapezia-mesis/lack-trapezi-mesis/40104294 και να χαμηλώσω το ύψος του ραφιού. Ειναι αυτά https://www.ergaleiogatos.gr/shop/souvli-simadematos-kai-souvli-me-speiroma-gia-eisagogi-mytis-vidomatos-se-ksylo-am-tech-s2550/ τα κατάλληλα εργαλεία για να ανοίξω τρύπα πιο χαμηλά στα πόδια του τραπεζιού; Και γενικά αν κάνουν και για άνοιγμα τρύπας σε ντουλάπα για να βάλω ράφια.

Επειδή έχω το συγκεκριμένο τραπεζάκι, θα σου πω οτι πιθανότατα δεν μπορείς να μεταφέρεις σε άλλο ύψος το ράφι.

Το τραπέζι ΔΕΝ είναι μασίφ, είναι κυψελωτό χαρτόνι και έχει ξύλο μόνο στα σημεία του δεσίματος, προφανώς λόγω κόστους. Το πιαθνότερο είναι οτι αν πας να ανοίξεις αλλού τρύπα θα πέσεις σε κενό και δεν θα σφίξει...

Τα εργαλεία που κοιτάς είναι περιττά.Μια πόντα είναι αρκετή αλλά ακόμη και αν δεν έχεις μια πρόκα με ένα σφυράκι θα κάνει τη δουλειά που θες μια χαρά.

Για τρύπες και ράφια σε ντουλάπα, υποθέτω οτι θα χρειαστείς απλά το κατάλληλο μέγεθος τρυπανιού για να βάλεις τα "κλασσικά" στηρίγματα που απλά πατάει το ράφι. Γενικά αν θες να βιδώσεις επάνω σε ξύλο, κάνεις ένα ποντάρισμα για να μη σου "φύγει" το κέντρο και απλά προτρυπάς με ένα τρυπανάκι, μικρότερης διαμέτρου από της βίδας που θα χρησιμοποιήσεις

Επεξ/σία από nickol-us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ ευχαριστώ, στις ντουλάπες θέλω να βάλω γωνίες για να στηρίζονται τα ράφια. Δραπανοκατσάβιδο δεν έχω, αν κάνω αυτό που έγραψες για το τραπέζι, πρόκα και σφυράκι και μετά βίδωμα με κατσαβίδι, θα γίνει η δουλειά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...