Προς το περιεχόμενο

Vodafone H300s


bill2015

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Fresh H300s Credentials Retriever 4 Android:

https://github.com/pc-magas/sercommH300sVoipCredentialsRecovery/releases/tag/v20220103

Παίζει με τις νεότερες εκδόσεις του router firmware!!!!!

Special thanks στον  @giorgoskii που πρακτικα υλοποίησα την μεθοδολογία του σε Κώδικα.
Στα ζουζουνια ξέρς ανοίγεις Issue.

Σκεύτομαι να βάλω telemetry λόγο ότι θέλω να ξέρω:

  1. Αν πέτυχε η ανάκτηση.
  2. Αν δεν πέτυχε η ανάκτηση.
  3. Σε ποιά έκδοση του android.
  4. Και σε ποια έκδοση του router.

Αλλά δεν ξέρω πως θα το λάβει ο μέσος χρήστης. Η ιδέα είναι να έχω μια εικόνα για το πόσο καλά παίζει η εφαρμογή που αναπτύσσω.

Επεξ/σία από PC_MAGAS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 31/12/2021 στις 3:12 ΠΜ, Jimys2008 είπε

Αντιμετωπίζω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα τον τελευταίο μήνα. Έβγαλες άκρη με την υποστήριξη;

Το φτιάξανε.. μου είπαν ότι είχαν κάνει μία λάθος ρύθμιση τωρα τι ακριβώς δεν γνωρίζω και ειναι κομπλέ πλέον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα απαντήσει για το πρόβλημα αυτό

13 ώρες πριν, devr είπε

Το φτιάξανε.. μου είπαν ότι είχαν κάνει μία λάθος ρύθμιση τωρα τι ακριβώς δεν γνωρίζω και ειναι κομπλέ πλέον..

 

6 ώρες πριν, Jimys2008 είπε

Σε εμένα, μετά απο πολλές μετρήσεις και δοκιμές, δεν βρήκαν το πρόβλημα. Περιμένω νέο εξοπλισμό απο βδομάδα μήπως διορθωθεί...

Ζητάτε να δουν το NGA στο ΑΑΑ αν έχει γίνει NGA100 ή αν έμεινε NGA50. Αυτά βέβαια ΑΝ έχετε το σωστό sync/attainable.
Αν το sync δεν είναι σωστό, έχει άλλη διαδικασία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, comfuzio said:

Είχα απαντήσει για το πρόβλημα αυτό

 

Ζητάτε να δουν το NGA στο ΑΑΑ αν έχει γίνει NGA100 ή αν έμεινε NGA50. Αυτά βέβαια ΑΝ έχετε το σωστό sync/attainable.
Αν το sync δεν είναι σωστό, έχει άλλη διαδικασία

Ακριβώς αυτό ζήτησα. Επιβεβαίωσαν πως είναι NGA100 και το sync/attainable ειναι σωστο. Αναμένω τον εξοπλισμό και βλέπουμε.

Screenshot 2022-01-06 152834.png

Screenshot 2022-01-06 153106.png

Επεξ/σία από Jimys2008
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ,

 Νέος κάτοχος του συγκεκριμένου router , το χρησιμοποιώ το τελευταίο δίμηνο έπειτα απο αλλαγή παρόχου ( Nova ) και αναβάθμισης γραμμής απο 50 σε 100 mbps

Παρά του ότι έχει την τελευταία αναβάθμιση λογισμικού , σχεδόν σε καθημερινή βάση έχω τουλάχιστον μια φορά disconnect απο το Internet & κάποιες φορές δεν λειτουργεί και η γραμμή του τηλεφώνου χωρίς να έχει κοκκινίσει το αντίστοιχο κουμπάκι στο Router.Με το ΖΤΕ της Nova που είχα πριν δεν είχα τέτοια θεματα...

Εχετε να προτείνετε κάτι ?? 

Δίπλα απο τις 3 θύρες lan υπάρχει άλλη μια με κίτρινο-κόκκινο χρώμα εκεί τι συνδέουμε ??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας. εχει κανείς πρόβλημα με DVR καταγραφικά? Γνωστός με το που αλλαξε ρουτερ σε Η300S του βγαίνει συνεχώς οffline κτλ.

Επίσης δοκίμασε τα firewall settings σε low protection και δουλευε και οταν ειναι medium or high protection,το cloud του Dvr δεν λειτουργει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 06/01/2022 at 15:24, Jimys2008 said:

Ακριβώς αυτό ζήτησα. Επιβεβαίωσαν πως είναι NGA100 και το sync/attainable ειναι σωστο. Αναμένω τον εξοπλισμό και βλέπουμε.

Screenshot 2022-01-06 152834.png

Screenshot 2022-01-06 153106.png

Το προβλημα παραμενει και με το νεο ρουτερ. 😒 Καμία ιδέα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Jimys2008 είπε

Το προβλημα παραμενει και με το νεο ρουτερ. 😒 Καμία ιδέα;;

Μέτρηση με ethernet και wifi κλειστό έτσι; Αν ναι, να το δει το NMC τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/1/2022 στις 2:53 ΜΜ, X-TinCtion είπε

Καλησπέρα σας. εχει κανείς πρόβλημα με DVR καταγραφικά? Γνωστός με το που αλλαξε ρουτερ σε Η300S του βγαίνει συνεχώς οffline κτλ.

Επίσης δοκίμασε τα firewall settings σε low protection και δουλευε και οταν ειναι medium or high protection,το cloud του Dvr δεν λειτουργει.

Σε ενα Avision που εχω δουλεύει κανονικά χωρείς προβλήματα. Ναι σωστά το firewall πρέπει να ειναι στο low και εγω εκεί το εχω γιατί όταν το ανεβάζω κόβει την πρόσβαση απ έξω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/11/2021 στις 9:46 ΜΜ, comfuzio είπε

Αν δεν σε καίει το voip ένα όποιοδίποτε router του εμπορίου σου κάνει αλλιώς τα fritz παίρνουν voip Info και είναι αρκετά δυνατά. 

Αν και επανέρχομαι πολύ καθυστερημένα, 

σε vdsl 100 της Vodafone θα είναι plug and play ? Δεν θα χρειαστεί τίποτα κωδικούς ή ρυθμίσεις για το voip τηλέφωνο; (h267 τώρα) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...