Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, 

Περιμενω ενα δεμα απο amazon το οποιο εστάλη 24 με 25/2 και εφυγε απο εξωτερικο στις 28/2 με iparcel.

Φαινεται (μεσα απο amazon) μονο ενα tracking number της μορφης AEIBCN10000123456

Μεσω του site της ups (iparcel=ups??)  φαίνεται μεχρι και την στιγμη που έφυγε απο εξωτερικο και απο 28/2 τιποτα.. 

Επικοινώνησα με ups και ελαβα μια (μαλλον) τυποποιημένη απάντηση οτι δεν εχουν τετοιους αριθμους αναφορας τετοιας μορφης και ο σωστος αριθμος αναφορας (αποστολής) θα επρεπε να ειναι 1z και μετά να ακολουθουν 18 ψηφια. 

Παιζει να μην ειναι το iparcel με ups; 

Εδω Ελλαδα τα Ελτα αναλαμβανουν; 

 

Ευχαριστω προκαταβολικά 

 

 

Επεξ/σία από Maktheo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Maktheo είπε

Καλησπέρα, 

Περιμενω ενα δεμα απο amazon το οποιο εστάλη 24 με 25/2 και εφυγε απο εξωτερικο στις 28/2 με iparcel.

Φαινεται (μεσα απο amazon) μονο ενα tracking number της μορφης AEIBCN10000123456

Μεσω του site της ups (iparcel=ups??)  φαίνεται μεχρι και την στιγμη που έφυγε απο εξωτερικο και απο 28/2 τιποτα.. 

Επικοινώνησα με ups και ελαβα μια (μαλλον) τυποποιημένη απάντηση οτι δεν εχουν τετοιους αριθμους αναφορας τετοιας μορφης και ο σωστος αριθμος αναφορας (αποστολής) θα επρεπε να ειναι 1z και μετά να ακολουθουν 18 ψηφια. 

Παιζει να μην ειναι το iparcel με ups; 

Εδω Ελλαδα τα Ελτα αναλαμβανουν; 

Ευχαριστω προκαταβολικά 

Αν επέλεξες τη φτηνη αποστολή δε θα έρθει με Ups. Ποιος σου είπε ότι έρχεται με Ups?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψαχνοντας για iparcel το μονο σχετικο που βρηκα ηταν η ups για αυτο και θεώρησα οτι ερχεται με αυτήν. Επίσης στο site της ups μου δεχεται κανονικα το tracking number αλλα δείχνει το ιχνος μονο μέχρι την στιγμή που εφυγε από Αγγλία 

 

Iss?  Link για να κανω αναζήτηση το tracking υπάρχει ή ειναι άσκοπο; 

Επεξ/σία από Maktheo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ISS.gr είναι εταφορική στον Άλιμο, παραλαμβάνει τα δέματα της i-parcel και τα παραδίδει στην ELTA Courier με νέο κωδικο για διανομή.

Τηλεφώνησε, μάθε που βρίσκεται το δέμα σου και αν βρίσκεσαι κοντά στην περιοχή, περνάς και το παραλαμβάνεις αντί να περιμένεις 3-4 μέρες την Courier.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα . Σημερινη ενημερωση απο ελτα , καθιερωσαν χρεωση αποθηκευσης 0,20€ την μερα για πραγματα που μενουν στο ταχυδρομειο και δεν εχουν παραληφθει .....

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, villasg είπε

Καλησπερα . Σημερινη ενημερωση απο ελτα , καθιερωσαν χρεωση αποθηκευσης 0,20€ την μερα για πραγματα που μενουν στο ταχυδρομειο και δεν εχουν παραληφθει .....

Δηλαδη αφου μετα απο 20 μερες τα αζητητα επιστρεφονται, πανε για ενα μαξιμουμ τζιρο 0,20 * 20 = 4ε για καθε πακετο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mixschino είπε

Δηλαδη αφου μετα απο 20 μερες τα αζητητα επιστρεφονται, πανε για ενα μαξιμουμ τζιρο 0,20 * 20 = 4ε για καθε πακετο;

να μη πω τι θα πάρουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, anaximandros είπε

Πήγα σήμερα στο τοπικό μου κατάστημα και με περίμενε δέμα, από τις 31/01 παρακαλώ!

Ούτε λόγος για ειδοποιητήριο φυσικά!

Δεν ακούγεται περίεργο.Εγω ακομα περιμενω δεματακια απο κινα τελη Γενάρη.Πανε για κλείσιμο τα ελτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, kokos198 είπε

Ακόμα απεργία έχουν? Από τις 19 Φεβρουαρίου έχω κολλημένα δέματα στο κέντρο διαλογής!

 

7 ώρες πριν, kokos198 είπε

αν το ειχες βρει απο το tracking καλώς...εμένα είναι ακόμα στο κέντρο διαλογής πάνω απο 3 βδομάδες περισσότερα από 7-8 δεματάκια...

Εμένα αδερφέ την Παρασκευή έφτασε στο Κ.Δ. Αττικής, χθες Δευτέρα έφυγε και σήμερα Τρίτη πρωί παρέλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω παραγγειλει θηκη για το κινητο απο εναν πωλητη στο ebay απο 7/1 καθως και αποστολη την ιδια μερα. Μεχρι σημερα δεν εχει ερθει. Το tracking λεει "has arrived to the destination country".  Μιλησα με τον πωλητη και μου να μου ξανα στειλει. Λογικα αυτη θα ερθει απλα δεν ειμαι 100% σιγουρος. Του λεω κανε refund αν και οταν ερθει σου γυρναω τα χρηματα σου πισω. Απανταει δεν μπορει να κανει refund γτ εχει οριο σε αυτα και τα εχει ξεπερασει. Λεει να ανοιξω θεμα μεσω paypal και να με αποζημιωσει μεσα απο εκει. Ισχυει αυτο με το οριο το γνωριζει κανεις; Πως λετε να κινηθω; Το ξερω οτι ειναι κουκουρουκου το ταχυδρομειο για αυτο κανω υπομονη μεχρι να ερθουν τα δεματα. Σαν πωλητης γενικα φαινεται κομπλε με παρα πολλες πωλησεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...