Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Από τις 4/2 είναι σε αναμονή στο τελωνείο το δέμα μου με China post 

Έτσι όπως το πάνε οι 2 μήνες θα είναι άπιαστο όνειρο  για να παραλάβεις δέμα από κινα

Πρώτη φορά τόσο μεγάλη καθυστέρηση

Υπάρχει κάποιο τηλ.για να επικοινωνήσω μαζί τους?

Επεξ/σία από stavag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για παραγγελία από αποθήκη Αγγλίας banggood παίζουνε οι ίδιες καθυστερήσεις με αυτές τις Κίνας; Για 3-4€ διαφορά δε θέλω να το ρισκάρω από Κίνα αλλά τουλάχιστον να έρθουν αν όχι στις 5 τουλάχιστον στις 10 εργάσιμες που λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα από uk και καλά που έγραφε το banggood (το δέμα έγραφε Γερμανία. αλλά δε με ένοιαζε να το ψάξω), έκανε 9 μέρες.

https://i.imgur.com/TlsZVMR.png

edit: unregistered

Επεξ/σία από GnsP
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στους φίλους και καλη σαρακοστή.Η αγορα που έκανα από το ebay γράφει πως η αποστολή θα γίνει με Royal Mail International Standard.Αυτο είναι το κανονικό αγγλικό ταχυδρομείο και η παράδοση σε μένα θα γίνει με ΕΛΤΑ;Θα έρθει ως απλό γράμμα εδώ και θα πρέπει ο διανομέας να το βάλει στο γραμματοκιβωτιο η θα χρειαστεί κάποια υπογραφή όπως στα συστημένα η στα κούριερ;  Tracking μπορω να κάνω;Πως είναι ακριβώς η διαδικασία;Στη σελίδα της αγοράς μου δεν βρίσκω κάποιον σύνδεσμο για tracking πάντως.Σημερα ελαβα email από το ebay που μου λέει η αγορά σου είναι στο δρόμο αλλά είναι πολύ γενικολογο και φαντάζομαι το στέλνει σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, paris2019 είπε

.....και εδώ ΕΛΤΑ και πεταμα στην είσοδο της πολυκατοικίας;

Ανάλογα το μέγεθος. Αν είναι δέμα ίσως σου αφησουν ειδοποίηση να το πάρεις εσύ απο το τοπικό κατάστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, paris2019 είπε

Ένα παιχνίδι xbox one είναι..έχω ελπίδα να το λαβω κανονικά άραγε;Πόσες μέρες χρειάζονται περίπου;Μου λέει μεχρι τις 4 Απρίλη.

Οπλίσου με υπομονή γιατί με την κατάσταση των ΕΛΤΑ τη χρειάζεσαι ...

12 λεπτά πριν, paris2019 είπε

Ένα παιχνίδι xbox one είναι..έχω ελπίδα να το λαβω κανονικά άραγε;Πόσες μέρες χρειάζονται περίπου;Μου λέει μεχρι τις 4 Απρίλη.

Οπλίσου με υπομονή γιατί με την κατάσταση των ΕΛΤΑ τη χρειάζεσαι ...

12 λεπτά πριν, paris2019 είπε

Ένα παιχνίδι xbox one είναι..έχω ελπίδα να το λαβω κανονικά άραγε;Πόσες μέρες χρειάζονται περίπου;Μου λέει μεχρι τις 4 Απρίλη.

Οπλίσου με υπομονή γιατί με την κατάσταση των ΕΛΤΑ τη χρειάζεσαι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μία οθόνη για μία φωτογραφική μηχανή, παραγγελία από ebay και αποστολή από Κίνα, 15/02 την έτρεξε από εκεί και σήμερα 03/03 την είχα. Γ.Ε.Τ.Α έμεινε μόνο 3 ώρες και προχώρησε να έρθει Κρήτη γρήγορα. Τυχερός εδώ στάθηκα.

 

έφτασαν οι 60 μέρες σήμερα σε μία παραγγελία μου χωρίς να έχω update στο tracking μου! έχω ήδη ανοίξει πριν μέρες θέμα στο paypal.να την προχωρήσω σήμερα ή αύριο; LX804211758NL ή A0003619123104KG

Επεξ/σία από tsanakalykos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικο μου συστημενο απο Γερμανια κουνηθηκε χθες καθαρα δευτερα (!) απο Αθηνα για Θεσσαλονικη. Ηταν κολλημενο απ τις 13.02

Και μιλαμε για συστημενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...