Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να αναβαθμίσω την κλειδαριά στη θωρακισμένη μου (secureme) και στο μαγαζί που πηγα στη Θεσσαλονίκη μου προτειναν

Κλειδαριά CISA REVOLUTION PRO

ΚΎΛΙΝΔΡΟ EVVA 4KS

DEFENSE DISEC MRM 29 MAGNETIC 

Βγαίνει γύρω στα 400 ευρώ που πάνω κάτω είναι και το budget που μπορώ να διαθέσω. Θα προτείνατε κάτι άλλο σε αυτά τα χρήματα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, simaras είπε

Θέλω να αναβαθμίσω την κλειδαριά στη θωρακισμένη μου (secureme) και στο μαγαζί που πηγα στη Θεσσαλονίκη μου προτειναν

Κλειδαριά CISA REVOLUTION PRO

ΚΎΛΙΝΔΡΟ EVVA 4KS

DEFENSE DISEC MRM 29 MAGNETIC 

Βγαίνει γύρω στα 400 ευρώ που πάνω κάτω είναι και το budget που μπορώ να διαθέσω. Θα προτείνατε κάτι άλλο σε αυτά τα χρήματα; 

για τιμες θεσσαλονικης δε θα σχολιασω κατι. το πακετακι θεωρω πως ειναι απο τα καλυτερα που μπορει να τοποθετησει καποιος σπιτι του.

εαν εκοβα κατι λογω κοστους θα ηταν ο κυλινδρος...

θα πηγαινα σε DCK ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ μιας κ ποιοτικα ειναι παραπλησιοι θα ελεγα..οποτε με τα 60€ περισσευμα θα επινα μπυρες στην υγεια των κλειδαραδων & των διαρρηκτων :D 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θεσσαλονίκη μου

μεγάλη φτωχομάνα

αν δε μιλάμε

για μαγκάκο κλειδαρά

 

...μάλλον θα σβηστεί, συγγνώμη για την νυχτερινή έμπνευση, ήταν οινοπνευματική, επιστροφή παρασκευή βράδυ κιόλας. 1 εκατομμύριο κάτοικοι πόλη και την έχουν δει καρτέλ εδώ πέρα

Επεξ/σία από taris
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δεν είναι και εξωφρενικές οι τιμές για αυτό το πακέτο. Μόνος σου αν τα αγοράσεις στα 350 βγαίνουν. Αν είναι χωρίς ΦΠΑ βέβαια αλλάζει το πράμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, tsiro7 είπε

Εντάξει δεν είναι και εξωφρενικές οι τιμές για αυτό το πακέτο. Μόνος σου αν τα αγοράσεις στα 350 βγαίνουν. Αν είναι χωρίς ΦΠΑ βέβαια αλλάζει το πράμα. 

εξωφρενικες δεν ξερω αλλα οταν στα ιδια λεφτα μπορεις να βρεις :                                                                                                                                                                           +2 κλειδια 4ks (γιατι σιγουρα του ειπαν 3κλειδο αφαλο) και +1 μαγνητικο για το mrm29 (γιατι θα του ειπαν 2κλειδο)...

ε, καπως ενα 50αρικακι βγαινει εξτρα...+100-150€ εργασια, δε θα λεγαμε οτι ειναι και VFM για 2ωρη εργασια..

Επεξ/σία από mclein²
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tounion είπε

Για tesa abloy st8 τι γνώμη έχετε ; Σε τι τιμή είναι νορμάλ για Αττική ;

Έχουν αναφερθεί κρούσματα (το έχουμε ξαναγράψει), οπότε δεν προτείνεται. Εξάλλου δεν είναι και φθηνός. Στα ίδια χρήματα που τον δίνουν (80~120€), υπάρχουν καλύτερες επιλογές: AGB Scudo DCk, EVVA ICS, Dom ix Twido, WinkHaus KeyTec X-tra.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.Θελω να αλλαξω την πορτα μου με μια θωρακισμενενη.Μετα απο αρκετο διαβασμα και πηγενοντας στις αντίστοιχες εκθεσεις εχω καταληξει στην rock της Pb με δυο κλειδαριες ap4s και rs3s defender bdk250 και στις 2 και στην παραγωγικου τυπου του Siamos παλι με δυο κλειδαριες η μια keso8000 και η αλλη motura με τα δικα του defender.Ποια θα μου προτεινατε απο τις 2. Ευχαριστω πολυ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Kammenos3 είπε

Καλημερα.Θελω να αλλαξω την πορτα μου με μια θωρακισμενενη.Μετα απο αρκετο διαβασμα και πηγενοντας στις αντίστοιχες εκθεσεις εχω καταληξει στην rock της Pb με δυο κλειδαριες ap4s και rs3s defender bdk250 και στις 2 και στην παραγωγικου τυπου του Siamos παλι με δυο κλειδαριες η μια keso8000 και η αλλη motura με τα δικα του defender.Ποια θα μου προτεινατε απο τις 2. Ευχαριστω πολυ. 

της portablock. αν μπορουν να σου δωσουν 2 rs3s, θα ηταν καλυτερα. αν μπορουν να τους κανουν ή παραγγειλουν να γινουν ομοιοι, ακομη καλυτερα.

11 ώρες πριν, tounion είπε

Για tesa abloy st8 τι γνώμη έχετε ; Σε τι τιμή είναι νορμάλ για Αττική ;

100€. απο τη στιγμη που καποιους τους εκλεψαν σα να ειχαν κλειδια, η γνωμη μας δεν ειναι κ η καλυτερη. ποιοτικα ομως ο κυλινδρος ειναι πολυ καλος.

Επεξ/σία από mclein²
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kammenos3 είπε

Καλημερα.Θελω να αλλαξω την πορτα μου με μια θωρακισμενενη.Μετα απο αρκετο διαβασμα και πηγενοντας στις αντίστοιχες εκθεσεις εχω καταληξει στην rock της Pb με δυο κλειδαριες ap4s και rs3s defender bdk250 και στις 2 και στην παραγωγικου τυπου του Siamos παλι με δυο κλειδαριες η μια keso8000 και η αλλη motura με τα δικα του defender.Ποια θα μου προτεινατε απο τις 2. Ευχαριστω πολυ. 

εγω αν εφτιαχνα αυτο το σεναριο σπιτι μου, θα εβαζα 1 μαγνητικο (οποιο αντεχεις οικονομικα) και 1 bd200. το bkd250 ειναι για δυσκολες περιοχες & δυσκολες περιπτωσεις πχ εξοχικο ή απομακρυσμενο απο την πολη σπιτι ή σε καποιο μερος τυπου Αρτεμιδα, Γερακας ψηλα, Παλληνη κλπ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πριν απο περιπου μια ωρα εγινε μια παραβιαση στη Νέα Σμύρνη σε μια ολοκαινουρια θωρακισμενη πόρτα.

ο διαχειριστης/μεσιτης λεει πως ειναι Σ - ο ιδιοκτητης ειναι σε νησι.

το κλειδι ηταν σαν του R50 (iseo) ΑΛΛΑ δεν ειχε μπλε κεφαλι.... 

ειναι με κοκκινο κεφαλι τα κλειδια, εχουν ακριβως την ιδια μπιλια στο κλειδι & τον ιδιο αριθμο απο μπιλιες για το συνδιασμο.

μπορει καποιος που εχει βαλει πορτα απο Σ να μας επιβεβαιωσει για το κλειδι ; (οχι αυτοι που εχουν Keso, CES, MG)

Επεξ/σία από mclein²
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα για τον ιδιοκτητη, μια που εδωσε λεφτα για πορτα και ειχε και ησυχο το κεφαλι του οτι πλεον ειναι <<ασφαλης>>  και μια που την ανοιξανε και ποιος ξερει τι πηρανε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mclein² είπε

πριν απο περιπου μια ωρα εγινε μια παραβιαση στη Νέα Σμύρνη σε μια ολοκαινουρια θωρακισμενη πόρτα.

ο διαχειριστης/μεσιτης λεει πως ειναι Σιαμο - ο ιδιοκτητης ειναι σε νησι.

το κλειδι ηταν σαν του R50 (iseo) ΑΛΛΑ δεν ειχε μπλε κεφαλι.... 

ειναι με κοκκινο κεφαλι τα κλειδια, εχουν ακριβως την ιδια μπιλια στο κλειδι & τον ιδιο αριθμο απο μπιλιες για το συνδιασμο.

μπορει καποιος που εχει βαλει πορτα απο Σιαμο να μας επιβεβαιωσει για το κλειδι ; (οχι αυτοι που εχουν Keso, CES, MG)

Αν είναι όντως, από αυτή την εταιρία η πόρτα, λογικά μιλάμε για sts 70. ( Έβαλα εικόνα παρακάτω)

15 λεπτά πριν, Menelaos83 είπε

Κριμα για τον ιδιοκτητη, μια που εδωσε λεφτα για πορτα και ειχε και ησυχο το κεφαλι του οτι πλεον ειναι <<ασφαλης>>  και μια που την ανοιξανε και ποιος ξερει τι πηρανε.

Δεν ξέρουμε την ιστορία, για αυτό ας μην βγάζουμε συμπεράσματα. Μπορεί ο ιδιοκτήτης να μην είχε κλειδώσει ή μπορεί να ζήτησε ότι πιο φθηνό...

 

*** Καλό είναι να σβήσουμε τα ονόματα των εταιρειών***

STS-70-πορτες-ασφαλείας.jpg

Επεξ/σία από pintourikio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, pintourikio είπε

Δεν ξέρουμε την ιστορία, για αυτό ας μην βγάζουμε συμπεράσματα. Μπορεί ο ιδιοκτήτης να μην είχε κλειδώσει ή μπορεί να ζήτησε ότι πιο φθηνό...

Η μεγαλύτερη αλήθεια. Η μόνη περίπτωση να έχει ευθύνη η εταιρία είναι αν υποσχέθηκε ότι δίνει ένα αδιάρρηκτο πακέτο και πάλι με την προϋπόθεση ότι η πόρτα ήταν κλειδωμένη. Αν ο πελάτης ήξερε ότι βάζει ότι φθηνότερο και όχι τόσο ασφαλές ή άφησε ξεκλείδωτα, τότε είναι άδικο να ακουστεί κάτι αρνητικό για τον επαγγελματία.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Alejandro είπε

Η μεγαλύτερη αλήθεια. Η μόνη περίπτωση να έχει ευθύνη η εταιρία είναι αν υποσχέθηκε ότι δίνει ένα αδιάρρηκτο πακέτο και πάλι με την προϋπόθεση ότι η πόρτα ήταν κλειδωμένη. Αν ο πελάτης ήξερε ότι βάζει ότι φθηνότερο και όχι τόσο ασφαλές ή άφησε ξεκλείδωτα, τότε είναι άδικο να ακουστεί κάτι αρνητικό για τον επαγγελματία.

Και δεν μιλάμε για την συγκεκριμένη εταιρεία..για όλες ισχύει αυτό που είπαμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...