Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, xsterg είπε

μαλλον της εβαλε μια κοινη ξυλινη πορτα με κλειδαρια ασφαλειας και θεωρησε οτι αυτη ειναι η ασφαλειας. βεβαια και η φιλη μαλλον δεν του εγηγησε απο την αρχη οτι θελει θωρακισμενη πορτα και ο αλλος εφερε οτι ηξερε και οτι ειχε. καλο ειναι απο την αρχη να γινονται τα ξεκαθαρισματα. ειδικα εαν εχεις να κανεις με φιλους και συγγενεις δυο φορες το ξεκαθαρισμα...

Είμαστε στο 2021. Ναι οκ γνωστός αλλά δεν βάζει κανείς πια ξύλινες απλές πόρτες. Ας έβαζε μια των 500€ απλή ασφαλείας έστω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 λεπτά πριν, jimis_vts είπε

Είμαστε στο 2021. Ναι οκ γνωστός αλλά δεν βάζει κανείς πια ξύλινες απλές πόρτες. Ας έβαζε μια των 500€ απλή ασφαλείας έστω.. 

με 250 + τοποθετηση + φπα βαζει ο beikos doors....αμαρτια να τοποθετει καποιος απλες ξυλινες πορτες...

αν και δεν την ειδαμε την πορτα για να ξερουμε τι τους τοποθετησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mclein² είπε

με 250 + τοποθετηση + φπα βαζει ο beikos doors....αμαρτια να τοποθετει καποιος απλες ξυλινες πορτες...

αν και δεν την ειδαμε την πορτα για να ξερουμε τι τους τοποθετησαν.

250€??????πορτα είναι ή μόνο κάσα??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, mclein² είπε

με 250 + τοποθετηση + φπα βαζει ο beikos doors....αμαρτια να τοποθετει καποιος απλες ξυλινες πορτες...

αν και δεν την ειδαμε την πορτα για να ξερουμε τι τους τοποθετησαν.

Που, κατόπιν επικοινωνίας, μεταφράζεται σε:

250 + (συναρμολόγηση και) τοποθέτηση (με πολυουρεθάνη) 190 + ΦΠΑ = 440 + ΦΠΑ 

Η κλειδαριά δεν είναι γραναζωτη, ούτε με καταπέλτη, το defender αγνώστου ταυτότητας (δεν αναφέρεται καν στο site και δεν γνώριζαν στο τηλέφωνο να πουν καν τι μάρκας είναι) και ο αφαλός, όπως εχει πολλάκις γραφτεί εδώ μέσα, για πέταμα (μιας και παραβιάζεται για πλάκα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, _Biohazard_ είπε

Που, κατόπιν επικοινωνίας, μεταφράζεται σε:

250 + (συναρμολόγηση και) τοποθέτηση (με πολυουρεθάνη) 190 + ΦΠΑ = 440 + ΦΠΑ 

Η κλειδαριά δεν είναι γραναζωτη, ούτε με καταπέλτη, το defender αγνώστου ταυτότητας (δεν αναφέρεται καν στο site και δεν γνώριζαν στο τηλέφωνο να πουν καν τι μάρκας είναι) και ο αφαλός, όπως εχει πολλάκις γραφτεί εδώ μέσα, για πέταμα (μιας και παραβιάζεται για πλάκα).

Καποια στιγμή που είχα ρωτήσει η τιμή τοποθετημένη ήταν 350 + φπα... σου ειπε για 190 τωρα;

γιατι θα χρειαστώ σε λιγο καιρό κατι πολύ οικονομικό (απλως τη θέλω με εξωτερική επιστρωση αλουμινιο ή εστω Pvc καθως θα ειναι εκτεθειμενη σε εξωτερικό χώρο-καιρο)

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, _Biohazard_ είπε

yup, για την ακρίβεια πριν 36'

Ε δε συμφερει τοτε πλέον... αγγίζει κ ξεπερνάει ισως τιμές μεγαλύτερων μαγαζιών επι κεντρικών λεωφόρων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, paylidis είπε

Ε δε συμφερει τοτε πλέον... αγγίζει κ ξεπερνάει ισως τιμές μεγαλύτερων μαγαζιών επι κεντρικών λεωφόρων...

Το μόνο καλό χαρακτηριστικό της μάλλον (στην αρχική τιμή που είπες) είναι η διπλή θωράκιση, αλλά όπως λες, στην τωρινή τιμή βρίσκεις κι άλλες.

Edit. Πότε σου είχαν πει για 350 + ΦΠΑ τοποθετημένη; Πάει καιρός/χρόνια; Σίγουρα από αυτό το μαγαζί; Διπλής θωράκισης;

Επεξ/σία από _Biohazard_
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, _Biohazard_ είπε

Που, κατόπιν επικοινωνίας, μεταφράζεται σε:

250 + (συναρμολόγηση και) τοποθέτηση (με πολυουρεθάνη) 190 + ΦΠΑ = 440 + ΦΠΑ 

Η κλειδαριά δεν είναι γραναζωτη, ούτε με καταπέλτη, το defender αγνώστου ταυτότητας (δεν αναφέρεται καν στο site και δεν γνώριζαν στο τηλέφωνο να πουν καν τι μάρκας είναι) και ο αφαλός, όπως εχει πολλάκις γραφτεί εδώ μέσα, για πέταμα (μιας και παραβιάζεται για πλάκα).

εαν πας απο κοντα, τοποθετει και με 400€ (κλειδαρια - κυλινδρο - ντιφεντερ σεκιουρεμ) και η πορτα του ειναι 99% καλυτερη απο οποιουδηποτε ανταγωνιστη.

η τοποθετηση με αφρο στα 400€ ειναι μια χαρα..δεν ξερω τι ειχες στο μυαλο σου ή τι φανταζεσαι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, _Biohazard_ είπε

Το μόνο καλό χαρακτηριστικό της μάλλον (στην αρχική τιμή που είπες) είναι η διπλή θωράκιση, αλλά όπως λες, στην τωρινή τιμή βρίσκεις κι άλλες.

Edit. Πότε σου είχαν πει για 350 + ΦΠΑ τοποθετημένη; Πάει καιρός/χρόνια; Σίγουρα από αυτό το μαγαζί; Διπλής θωράκισης;

πριν 1 χρόνο ακριβως... 

Τελικα απο αλλου την ειχα παρει... ξερει κανεις ποσο παει εξωτ. επενδυση αλουμινιου ή PVC στον συγκεκριμένο; MClein?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, paylidis είπε

πριν 1 χρόνο ακριβως... 

Τελικα απο αλλου την ειχα παρει... ξερει κανεις ποσο παει εξωτ. επενδυση αλουμινιου ή PVC στον συγκεκριμένο; MClein?

συνηθως 100 εως 250. ο καθενας οτι θελει ζηταει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mclein² είπε

εαν πας απο κοντα, τοποθετει και με 400€ (κλειδαρια - κυλινδρο - ντιφεντερ σεκιουρεμ) και η πορτα του ειναι 99% καλυτερη απο οποιουδηποτε ανταγωνιστη.

η τοποθετηση με αφρο στα 400€ ειναι μια χαρα..δεν ξερω τι ειχες στο μυαλο σου ή τι φανταζεσαι...

Η πόρτα σας πόρτα λες ότι είναι καλύτερη του 99% των ανταγωνιστών και δεν έχω λόγο να μην σε πιστέψω.

Έχουμε ομως και, από τα εδώ μέσα συνεχως γραφόμενα, πως η πόρτα θα θέλει άμεσα αλλαγή κλειδαριάς + κυλίνδρου (κάπου στα 150 φθηνά φθηνά?) αλλά και defender αφου ούτε αυτό λογίζεται ως κάτι αξιόλογο (άρα πάμε στα 200plus εύκολα?).

Επίσης εχω στο μυαλό μου ότι ένα σακί τσιμέντο ταχείας πήξεως έχει κάπου στα 10€ και θα φτάσει να καλύψει περιμετρικά τα κενά. Αφού βάζουν πύρους όπως είπε τηλεφωνικά (μπετοβεργες με ηλεκτροκόλληση από ότι κατάλαβα), στα 10€ κολλάνε για να γίνει πιο σωστή ποιοτικά δουλειά; Να το πάρω εγώ το σακί αν είναι 😀

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, _Biohazard_ είπε

Η πόρτα σας πόρτα λες ότι είναι καλύτερη του 99% των ανταγωνιστών και δεν έχω λόγο να μην σε πιστέψω.

Έχουμε ομως και, από τα εδώ μέσα συνεχως γραφόμενα, πως η πόρτα θα θέλει άμεσα αλλαγή κλειδαριάς + κυλίνδρου (κάπου στα 150 φθηνά φθηνά?) αλλά και defender αφου ούτε αυτό λογίζεται ως κάτι αξιόλογο (άρα πάμε στα 200plus εύκολα?).

Επίσης εχω στο μυαλό μου ότι ένα σακί τσιμέντο ταχείας πήξεως έχει κάπου στα 10€ και θα φτάσει να καλύψει περιμετρικά τα κενά. Αφού βάζουν πύρους όπως είπε τηλεφωνικά (μπετοβεργες με ηλεκτροκόλληση από ότι κατάλαβα), στα 10€ κολλάνε για να γίνει πιο σωστή ποιοτικά δουλειά; Να το πάρω εγώ το σακί αν είναι 😀

 

εγω μαζι σου ειμαι κ δικιο εχεις σε ολα και εγω προσωπικα δε θα τοποθετουσα σπιτι μου πορτα κατω απο 600 ~ 700 ευρω με αντιστοιχες προδιαγραφες για τα χρηματα που θα δαπανουσα.

ΟΜΩΣ

οταν με 400€ αγοραζεις πορτα ->

α. καλυτερη απ'αυτη που ειχες 

β. καλυπτεις το ψυχολογικο κομματι

γ. καλυπτεις και ενα 60% των διαρρηκτων (εως 90% μιας κ εαν εισαι broken δεν εισαι στοχος)

ΤΟΤΕ 

ειναι μια χαρα και ο αφρος & η πορτα που αγορασες.

ΕΑΝ

θελεις πορτα --->

με σοβαρη θωρακιση

με σοβαρους μεντεσεδες & μηχανισμους εσωτερικα

με αξιοπιστο σετ κλειδαριας 

και περισσοτερο απο αξιοπρεπη τοποθετηση

ΤΟΤΕ

πρεπει να πληρωσεις.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, mclein² είπε

εγω μαζι σου ειμαι κ δικιο εχεις σε ολα και εγω προσωπικα δε θα τοποθετουσα σπιτι μου πορτα κατω απο 600 ~ 700 ευρω με αντιστοιχες προδιαγραφες για τα χρηματα που θα δαπανουσα.

ΟΜΩΣ

οταν με 400€ αγοραζεις πορτα ->

α. καλυτερη απ'αυτη που ειχες 

β. καλυπτεις το ψυχολογικο κομματι

γ. καλυπτεις και ενα 60% των διαρρηκτων (εως 90% μιας κ εαν εισαι broken δεν εισαι στοχος)

ΤΟΤΕ 

ειναι μια χαρα και ο αφρος & η πορτα που αγορασες.

ΕΑΝ

θελεις πορτα --->

με σοβαρη θωρακιση

με σοβαρους μεντεσεδες & μηχανισμους εσωτερικα

με αξιοπιστο σετ κλειδαριας 

και περισσοτερο απο αξιοπρεπη τοποθετηση

ΤΟΤΕ

πρεπει να πληρωσεις.

Δεν θα διαφωνήσω καθόλου με την ανάλυση σου.

Πάντως, για την ιστορία, μιας και ξανακαλεσα στο εργοστάσιο στο Περιστέρι που μου έδωσαν τηλέφωνο και πίεσα διακριτικά αλλά και λίγο εντονότερα για 400€, ήταν ανένδοτη...440€ ακατεβατα γιατί λέει έχουν ανέβει πολύ οι τιμές. Και για γραναζωτη κλειδαριά +80€. Δεν ασχολήθηκα περαιτέρω να διευκρινίσω για να πάρω εγώ τσιμέντο κτλ...είπα ευχαριστώ και έκλεισα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...