Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 5/7/2021 στις 10:45 ΠΜ, mariariw22 είπε

Μα δεν είναι ασφαλείας...😢

Καλησπέρα.

Μπορεί να είναι συγγενής, αλλά θα έπρεπε να είναι σε συνεχή επικοινωνία μαζί σας για κάθε τμήμα της παραγγελίας. 

Εμπειρία δική μου:

Σε ανακαίνιση έβαλα καινούρια κουζίνα και ντουλάπες με τον κολλητό μου επιπλοποιό. Πέραν του χρόνου που αφιερώσαμε στα σχέδια και στα χρώματα, κάθε τι που προέκυπτε, με έπαιρνε τηλέφωνο για διευκρίνιση έτσι ώστε να έχουμε σωστό αποτέλεσμα. Αυτός γνωρίζει το αντικείμενο κι εγώ είμαι ο άσχετος πελάτης.

Θα μου πείτε...πόσοι μαστόροι το κάνουν αυτό; 

Γνώμη μου...πάρτε τον τηλέφωνο, δείτε το κόστος, παραγγείλτε μια θωρακισμένη και αλλάχτε την, ώστε να νιώθετε σιγουριά και να μην σας τρώει στο μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ενημερωση για νεο nuki, εκδοσης 3.0 !

οποιος ενδιαφερεται ή σκοπευει να παρει nuki αυτη την περιοδο ας το καθυστερησει λιγακι μιας κ οσοι εχουν στοκ στην εκδοση 2.0 πιστευω / ελπιζω να κανουν προσφορες ωστε να ξεστοκαρουν.

καλη εβδομαδα του εβριμπαντι.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 03/06/2021 at 10:38, mclein² said:

προσωπικα θα εβαζα 2x - evva eps πομολου για το μπλοκ & 2x - 4ks για το βασικο κλειδωμα.

επειδη εισαι ανετος στο χρηματικο απ'οτι καταλαβα (μπορει να κανω κ λαθος) ->

το επανω το αφηνεις ως εχει, πομολο μεσα - κλειδι εξω. (ως σεναριο το αφηνεις ως εχει).

το κατω το προστατευεις με mrm29 ή mag3g και εισαι παραπανω απο καλα.

υγ - cisa επειδη εφαγα τον κοσμο να βρω για καποιον πελατη δεν υπαρχει περιπτωση να ερθει ελλαδα.

 

Επανερχομαι μετα απο πολυ καιρο γιατι τωρα βρηκα χρονο να ψαξω για προσφορες. Να θυμισω οτι εχω δυο πορτες και ηθελα να εχουν τα ιδια κλειδια οι κλειδαριες τους.

Η καλυτερη προσφορα που ειχα ειναι:

 

  1. Cisa Revolution Pro διπλη. Μου εκανε εντυπωση αλλα 2 καταστηματα ειπαν οτι υπαρχει στην Ελλαδα, αυτο που μου εκανε αυτη την προσφορα μου ειπε οτι την ειχε και στο χερι του εκεινη τη στιγμη ο υπαλληλος.
  2. Evva 4KS με πομολο για βασικο κλειδωμα, με ιδια κλειδια οι δυο κυλινδροι, 6 κλειδια συνολο
  3. Disec BD200 για το βασικο κλειδωμα
  4. Evva EPS για δευτερο κλειδωμα, διπλης ενεργειας χωρις πομολο, ιδια κλειδια οι δυο κυλινδροι, 6 κλειδια συνολο
  5. Διακοσμητικα για μεσα
  6. Μια εβδομαδα περιπου γιατι πρεπει να ερθουν οι κλειδαριες κυλινδροι ετοιμοι απο Αθηνα

Συνολο 550/πορτα, 1100 δηλαδη και για τις 2.

 

Απο τους 5 που μιλησα, οι 3 επεμεναν και για defender για την πανω κλειδαρια αλλα πιστευω πως ειναι υπερβολη και μπορει να δωσει και στοχο.

 

Edit: Ψαχνομαι και για το εξοχικο. Εχει παραβιαστει μια φορα και ψαχνω μηπως μπορω να κανω τιποτα καλυτερο. Ειναι και σε απομονωμενο σημειο οποτε ακομη χειροτερα. Εχει νοημα αλλαγη κλειδαριας/κυλινδρου/προσθηκη defender?

 

 

20210702_112006-ins.jpg

20210702_112025-ins.jpg

20210702_111907-ins.jpg

Επεξ/σία από sotthes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, sotthes είπε

Cisa Revolution Pro διπλη. Μου εκανε εντυπωση αλλα 2 καταστηματα ειπαν οτι υπαρχει στην Ελλαδα, αυτο που μου εκανε αυτη την προσφορα μου ειπε οτι την ειχε και στο χερι του εκεινη τη στιγμη ο υπαλληλος.

Μια εβδομαδα περιπου γιατι πρεπει να ερθουν οι κλειδαριες ετοιμες απο Αθηνα

 

αυτο εξηγειται καπως ;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, mclein² said:

αυτο εξηγειται καπως ;;;;

Γραψε λαθος, μια εβδομαδα για να ερθουν οι κυλινδροι απο Αθηνα ετοιμοι με ιδια κλειδια εννοουσα. Τις κλειδαριες τις εχει αυτος εδω λεει, θα περασω αυριο μια βολτα να τις δω κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sotthes είπε

Γραψε λαθος, μια εβδομαδα για να ερθουν οι κυλινδροι απο Αθηνα ετοιμοι με ιδια κλειδια εννοουσα. Τις κλειδαριες τις εχει αυτος εδω λεει, θα περασω αυριο μια βολτα να τις δω κιολας.

αν μπορεις μια φωτο αυτου που θα σου δειξει παρακαλω & αν γινεται μοντελο ωστε να μαθουμε τιμη :) 

για την ξυλινη των πολλαπλων σημειων, εναν astral s να παρεις ωστε να εισαι σιγουρος για σπασιμο / τρυπημα / εξωλκυση και θα εισαι μια χαρα (εναλλακτικα παλι στα 40 ~ 50 ευρω εναν agb9000s)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Σε κλασσική σιδερενια  με παραθυρο  ( ολη με απλά τζαμια πλην του κατω μερους) πορτα εισοδου δεκαετίας του 60-70 υπάρχει καμια λύση για αναβάθμιση της ασφαλειας της με αυτοματη κλειδαριά + defender ?  Αυτή τη στιγμή έχει ...... κουτιαστή κλειδαριά και ηλεκτρικό κυπρί για άνοιγμα της από τον όροφο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, υπάρχει περίπτωση τώρα το καλοκαίρι σε πόρτα ασφαλείας ο συρτής της πόρτας με κάποια διαστολή να κλειδώσει από μόνοσ του ; Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, μετά από κάποιες μέρες που το σπίτι ήταν κλειστό, στο ξεκλείδωμα είδα ότι είχε ασφαλίσει ο εσωτερικοσ συρτής με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ανοίξω. Καμία ιδέα/συμβουλή;

Επεξ/σία από Στεφανος123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Στεφανος123 είπε

Καλησπέρα, υπάρχει περίπτωση τώρα το καλοκαίρι σε πόρτα ασφαλείας ο συρτής της πόρτας με κάποια διαστολή να κλειδώσει από μόνοσ του ; Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, μετά από κάποιες μέρες που το σπίτι ήταν κλειστό, στο ξεκλείδωμα είδα ότι είχε ασφαλίσει ο εσωτερικοσ συρτής με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ανοίξω. Καμία ιδέα/συμβουλή;

Καταφερες να μπεις στο σπιτι ή οχι?

Ειχα διαβασει στο παρελθον σε διαρηξεις που ειχαν μπει απο αλλη μερια (μπατζουρι, παραθυρο) ειχαν βαλει το συρτη απο μεσα στην κυρια εισοδο του σπιτιου ωστε αν επεστρεφαν οι ιδιοκτητες να μην μπορουσαν να μπουν και να εχουν χρονο να αποχωρησουν απο το μερος και με τον τροπο με τον οποιο ηρθαν.

Ευχομαι να ειναι ολα καλα. Δεν εχω ακουσει να μπορει ο συρτης μια ασφαλείας (που θελει και με Χ δυναμη-προσπαθεια) να κλεινει μονος του απο διαστολη λογω ζεστης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Sebu είπε

Καταφερες να μπεις στο σπιτι ή οχι?

Ειχα διαβασει στο παρελθον σε διαρηξεις που ειχαν μπει απο αλλη μερια (μπατζουρι, παραθυρο) ειχαν βαλει το συρτη απο μεσα στην κυρια εισοδο του σπιτιου ωστε αν επεστρεφαν οι ιδιοκτητες να μην μπορουσαν να μπουν και να εχουν χρονο να αποχωρησουν απο το μερος και με τον τροπο με τον οποιο ηρθαν.

Ευχομαι να ειναι ολα καλα. Δεν εχω ακουσει να μπορει ο συρτης μια ασφαλείας (που θελει και με Χ δυναμη-προσπαθεια) να κλεινει μονος του απο διαστολη λογω ζεστης.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Όχι δεν κατάφερα να μπω ακόμη..

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 12/07/2021 at 14:20, mclein² said:

αν μπορεις μια φωτο αυτου που θα σου δειξει παρακαλω & αν γινεται μοντελο ωστε να μαθουμε τιμη :) 

για την ξυλινη των πολλαπλων σημειων, εναν astral s να παρεις ωστε να εισαι σιγουρος για σπασιμο / τρυπημα / εξωλκυση και θα εισαι μια χαρα (εναλλακτικα παλι στα 40 ~ 50 ευρω εναν agb9000s)

Οριστε φωτογραφιες της κλειδαριας. Προς το παρον μου ειπε εχει μια, θα δει αν μπορει να βρει αλλη αλλιως θα βαλουμε στη μια πορτα αυτη και στην αλλη την Iseo. Μου ειπε περιμενει να παραλαβει μερικες τον Σεπτεμβρη.

Ξεχασα να ρωτησω τιμη αλλα θα ρωτησω σημερα που θα ξαναμιλησουμε.

 

Επισης επεμενε πολυ στο να παω απο το DB200 στο Mottura DF07F τα οποια δουλευει αυτος με +15Ευρω ανα defender. Καμια αποψη πανω σε αυτο?

20210713_133448-ins.jpg

20210713_133500-ins.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sotthes είπε

Επισης επεμενε πολυ στο να παω απο το DB200 στο Mottura DF07F τα οποια δουλευει αυτος με +15Ευρω ανα defender. Καμια αποψη πανω σε αυτο?

Αν είναι όντως το DF07F, νομίζω αξίζει.

IhUSMvk.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, swayback said:

Αν είναι όντως το DF07F, νομίζω αξίζει.

IhUSMvk.jpeg

Μου ειπε οτι μονο το F φερνει, μου εδειξε και ακριβως αυτη τη σελιδα.

Τελεια, σε ευχαριστω πολυ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, swayback είπε

Αν είναι όντως το DF07F, νομίζω αξίζει.

IhUSMvk.jpeg

Παιδια αυτο το defender ειναι καλυτερο απο το Disec Diamond BKD250 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...