Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, mclein² είπε

αν παρεις πορτα Σιαμο, κρατα τους κυλινδρους που προτεινουν κ διαθετουν.

μην ασχοληθεις με εξωτερικες αγορες. ειτε CES, ειτε Mottura, ειτε Keso εισαι βασιλιας στην επαρχια.

οι περιστροφες εξαρτωνται απο την κλειδαρια και οχι απο τον κυλινδρο.

οκ thanks. Απο αυτούς που προτείνει υπερτερεί κάποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 ώρες πριν, invisiblesurfer είπε

@mclein² φίλε σου έχω στείλει ΠΜ εδώ και μέρες, πάρε με ένα τηλ μόλις μπορέσεις σε παρακαλώ, ευχαριστώ!

ο παλιος mclein7 δεν υπαρχει και δεν ξερω πως του εστειλες μηνυμα :D 

παντως ο ιδιος μακλειν ηταν - ειναι και θα ειναι εδω :P 

Μόλις τώρα, mcstefan7 είπε

οκ thanks. Απο αυτούς που προτείνει υπερτερεί κάποιος?

o MC move λογω σπανιοτητας και μετα keso + ces.

αν παρεις διπλη κλειδαρια ή δυο ξεχωριστες, τοτε θα πηγαινα σε mc move + mottura champions pro

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, 

ενώ είχα αποφασίσει για πόρτα από Σ με 2 ανεξάρτητες κλειδαριές, πάνω τον keso 8000 και κάτω τον MC move, τώρα μου λένε ότι ο mc Move δεν μπορεί να γίνει διπλής ενέργειας..

η μια σκέψη είναι να τους πω να τους φέρω εγώ άλλο κύλινδρο, και να χάσω τη διαφορά.

Μετά το ξανασκέφτηκα, και λέω μήπως τους κάνω τράμπα και βάλω πάνω τον mcMove και κάτω τον Keso.

δλδ σε περίπτωση που ξεχάσεις την πόρτα ανοιχτή και κλειστείς έξω με κλειδιά από πίσω, να μπορείς να μπεις εύκολα.

λέτε να το προχωρήσω με το απλό 2ο σενάριο?

 

3 ώρες πριν, mclein² είπε

o MC move λογω σπανιοτητας και μετα keso + ces.

αν παρεις διπλη κλειδαρια ή δυο ξεχωριστες, τοτε θα πηγαινα σε mc move + mottura champions pro

αφού τον keso τον κατατάσσεις δεύτερο, γιατί στην 2πλή επιλογή κέρδισε ο mottura?

Επεξ/σία από k_dinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, k_dinos είπε

Καλησπέρα, 

ενώ είχα αποφασίσει για πόρτα από Σ με 2 ανεξάρτητες κλειδαριές, πάνω τον keso 8000 και κάτω τον MC move, τώρα μου λένε ότι ο mc Move δεν μπορεί να γίνει διπλής ενέργειας..

η μια σκέψη είναι να τους πω να τους φέρω εγώ άλλο κύλινδρο, και να χάσω τη διαφορά.

Μετά το ξανασκέφτηκα, και λέω μήπως τους κάνω τράμπα και βάλω πάνω τον mcMove και κάτω τον Keso.

δλδ σε περίπτωση που ξεχάσεις την πόρτα ανοιχτή και κλειστείς έξω με κλειδιά από πίσω, να μπορείς να μπεις εύκολα.

λέτε να το προχωρήσω με το απλό 2ο σενάριο?

βρηκες keso8000 διπλης ενεργειας ; 

3 ώρες πριν, k_dinos είπε

αφού τον keso τον κατατάσσεις δεύτερο, γιατί στην 2πλή επιλογή κέρδισε ο mottura?

για να κερδισω 50€ στο τελικο κοστος μιας κ θεωρω καλυτερο ποιοτικα τον μοτουρα

(δεν ειναι σε ασφαλεια καλυτερος αλλα με δυο κλειδαριες δεν με πειραζει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mclein² είπε

βρηκες keso8000 διπλης ενεργειας ; 

Από Σ μου είπαν ότι ο keso8000 μπορεί να γίνει 2πλής ενέργειας ενώ ο MC όχι.

Τελικά έβαλα πάνω τον MC και κάτω τον keso. Μελλοντικά μου είπαν ότι μπορεί να αλλάξει χωρίς ξήλωμα θωράκισης της πόρτας.

Στην ίδια τιμή μου είπαν ότι μπορώ να διαλέξω όποιον κύλινδρο θέλω από το site, εκτός του Stealth.

Αν έβαζα κάποιον δικό μου θα μου έκοβαν 50€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς καμία ιδέα για το ακόλουθο πρόβλημα που έχουμε σε είσοδο πολυκατοικίας την οποία κλειδώνουμε συνέχεια, και παρουσιάζεται 1 στις 10 φορές ?

Όταν ξεκλειδώνεις και φτάνεις στο σημείο να γυρνάς το κλειδί για να ανοίξει η πόρτα, πετάγεται ξανά έξω η γλώσσα και κολλάει.

Μετά πρέπει να κλειδώσεις και να ξεκλειδώσεις πάλι, για να ανοίξει.

Δείτε το σχετικό βίντεο. Είναι κλειδαριά ή αφαλός το πρόβλημα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Έχει κανείς καμία ιδέα για το ακόλουθο πρόβλημα που έχουμε σε είσοδο πολυκατοικίας την οποία κλειδώνουμε συνέχεια, και παρουσιάζεται 1 στις 10 φορές ?

Όταν ξεκλειδώνεις και φτάνεις στο σημείο να γυρνάς το κλειδί για να ανοίξει η πόρτα, πετάγεται ξανά έξω η γλώσσα και κολλάει.

Μετά πρέπει να κλειδώσεις και να ξεκλειδώσεις πάλι, για να ανοίξει.

Δείτε το σχετικό βίντεο. Είναι κλειδαριά ή αφαλός το πρόβλημα?

 

κατα 90% η κλειδαρια τωρα και σε λιγο θα κολλησει κ ο κυλινδρος γιατι θα γυρισει αναποδα.

υγ - ακομη δεν αλλαξατε την πορτα ;;;;;

Επεξ/σία από mclein²
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, mclein² είπε

κατα 90% η κλειδαρια τωρα και σε λιγο θα κολλησει κ ο κυλινδρος γιατι θα γυρισει αναποδα.

υγ - ακομη δεν αλλαξατε την πορτα ;;;;;

Δεν την αλλάξαμε!!!! Ισως στο μέλλον! 

και εγω για κλειδαριά το εβλεπα, αλλά δεν ήξερα ότι μπορεί, να χαλάσει και τον κύλινδρο (που είναι και το σημαντικότερο κόστος μαζί με τα κλειδια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα. Ενδιαφέρομαι για τα εξής:

1) Έχω μια πόρτα de lome που εχει μια κλειδαρια που γράφει iseo και κύλινδρο de lome.
Νομίζω πως δεν ήταν πολύ καλή επιλογή ωστόσο παρόλο που την έχω μόνο 2 χρόνια θα ήθελα να την αναβαθμίσω.
Ενδεχομένως η πόρτα να μην είναι και τόσο χάλια αλλά δεν γνωρίζω για την κλειδαριά και τον κύλινδρο, καθώς και το defender που έχει δεν καταλαβαίνω αν είναι καλό ή όχι.
Διαβάζοντας από εδώ καταλήγω πως μια πολύ καλή επιλογή θα ήταν να βάλω έναν κύλινδρο evva 4ks αλλά όπου και να έχω ψάξει 1-2 μου δίνουν τιμή γύρω στα 250ευρώ ενώ άλλοι προτείνουν άλλες λύσεις όπως iseo r50 στα 160ευρώ περίπου..

Αν μπορεί κάποιος να με συμβουλέψει τι θα ήταν καλό να αλλάξω από κλειδαριά , defender και κύλινδρο ή και να μου πρτοτείνει με προσωπικό μήνυμα που να απευθυνθώ θα το εκτιμούσα γιατί δεν βγάζω άκρη με τους κλειδαράδες.. είμαι Αθήνα , Αμπελόκηπους..

2) Έχω πόρτα κουζίνας που βγάζει σε μπαλκόνι, σε ακάλυπτο πολυκατοικίας. Έξω από την πόρτα έχω και κάγελα  με κλειδαριά.. Η κλειδαριά της πόρτας αλλά και από τα κάγκελα γυρίζει μόνο μια φορά και κλειδώνει, μπορεί κάποιος να μου προτείνει 2 καλές κλειδαριές για τα παραπάνω?

3) Θέλω να βάλω πόρτα ασφαλείας στο σπίτι των γονιών μου με μπάτζετ περίπου στο 1000αρικο.
Σκεφτόμουν κάποια entry level dierre ή κάτι από τον Σ. ή tank και να ζητήσω μετά συγκεκριμένη κλειδαριά και κύλινδρο..? Θα μου βγει σε αυτό το μπατζετ? Ή μπορώ να βρω κάποιον που θα μου κάνει κατευθείαν μια σύνθεση με μια αξιοπρεπή πόρτα και τον συνδιασμό κλειδαριάς, defender και κυλίνδρου (με τοποθέτηση ποιότητας Σ.)? ..δεν μπορώ να βρω κανέναν! αν μπορεί κάποιος έστω και με προσωπικό μήνυμα... βοήθεια , ξεστραβώστε με! :P

Παραθέτω και φωτό τα 1 και 2 που ίσως βοηθήσουν..

Ευχαριστώ πολύ!

door1.jpg

1625158718288.jpg

1625158718280.jpg

1625158718271.jpg

1625158776129.jpg

1625158776118.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, tetoros.d είπε

Καλησπέρα στην ομάδα. Ενδιαφέρομαι για τα εξής:

1) Έχω μια πόρτα de lome που εχει μια κλειδαρια που γράφει iseo και κύλινδρο de lome.
Νομίζω πως δεν ήταν πολύ καλή επιλογή ωστόσο παρόλο που την έχω μόνο 2 χρόνια θα ήθελα να την αναβαθμίσω.
Ενδεχομένως η πόρτα να μην είναι και τόσο χάλια αλλά δεν γνωρίζω για την κλειδαριά και τον κύλινδρο, καθώς και το defender που έχει δεν καταλαβαίνω αν είναι καλό ή όχι.
Διαβάζοντας από εδώ καταλήγω πως μια πολύ καλή επιλογή θα ήταν να βάλω έναν κύλινδρο evva 4ks αλλά όπου και να έχω ψάξει 1-2 μου δίνουν τιμή γύρω στα 250ευρώ ενώ άλλοι προτείνουν άλλες λύσεις όπως iseo r50 στα 160ευρώ περίπου..

Αν μπορεί κάποιος να με συμβουλέψει τι θα ήταν καλό να αλλάξω από κλειδαριά , defender και κύλινδρο ή και να μου πρτοτείνει με προσωπικό μήνυμα που να απευθυνθώ θα το εκτιμούσα γιατί δεν βγάζω άκρη με τους κλειδαράδες.. είμαι Αθήνα , Αμπελόκηπους..

2) Έχω πόρτα κουζίνας που βγάζει σε μπαλκόνι, σε ακάλυπτο πολυκατοικίας. Έξω από την πόρτα έχω και κάγελα  με κλειδαριά.. Η κλειδαριά της πόρτας αλλά και από τα κάγκελα γυρίζει μόνο μια φορά και κλειδώνει, μπορεί κάποιος να μου προτείνει 2 καλές κλειδαριές για τα παραπάνω?

3) Θέλω να βάλω πόρτα ασφαλείας στο σπίτι των γονιών μου με μπάτζετ περίπου στο 1000αρικο.
Σκεφτόμουν κάποια entry level dierre ή κάτι από τον Σ. ή tank και να ζητήσω μετά συγκεκριμένη κλειδαριά και κύλινδρο..? Θα μου βγει σε αυτό το μπατζετ? Ή μπορώ να βρω κάποιον που θα μου κάνει κατευθείαν μια σύνθεση με μια αξιοπρεπή πόρτα και τον συνδιασμό κλειδαριάς, defender και κυλίνδρου (με τοποθέτηση ποιότητας Σ.)? ..δεν μπορώ να βρω κανέναν! αν μπορεί κάποιος έστω και με προσωπικό μήνυμα... βοήθεια , ξεστραβώστε με! :P

Παραθέτω και φωτό τα 1 και 2 που ίσως βοηθήσουν..

Ευχαριστώ πολύ!

door1.jpg

1625158718288.jpg

1625158718280.jpg

1625158718271.jpg

1625158776129.jpg

1625158776118.jpg

1. η θωρακισμενη φτιαχνεται σχετικα απλα μιας κ υπαρχει γραναζωτη κλειδαρια. ουσιαστικα χρειαζεσαι εναν κυλινδρο κ ενα καλυτερο defender

2. η αλουμινοπορτα μπορει να γινει 3 σημειων κ παλι σχετικα απλα, με γραναζωτη σιζα που εχει κ καταπελτη.

3. η σιδεροπορτα δε νομιζω να εχει νοημα να πειραχθει...

4. εχεις και πμ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello. 

Πως μετράμε το μήκος ενός κυλίνδρου; Από τη μία άκρη έως τη μέση (τρύπα για βίδα) και μετά από την άλλη;

Είναι "νορμάλ" μέτρηση το 26+26 χιλ και το 26+32 χιλ; Είναι φυσιολογικά μεγέθη; Ή τα μέτρησα όπως να 'ναι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Haldol είπε

Hello. 

Πως μετράμε το μήκος ενός κυλίνδρου; Από τη μία άκρη έως τη μέση (τρύπα για βίδα) και μετά από την άλλη;

Είναι "νορμάλ" μέτρηση το 26+26 χιλ και το 26+32 χιλ; Είναι φυσιολογικά μεγέθη; Ή τα μέτρησα όπως να 'ναι; 

Δες εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, swayback είπε

Δες εδώ.

Thank you! Άρα σωστά τον μέτρησα. 

Τώρα μένει να βρω νέους κυλίνδρους διπλής σ' αυτές τις διαστάσεις

(Project NUKI loading...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Haldol είπε

Thank you! Άρα σωστά τον μέτρησα. 

Τώρα μένει να βρω νέους κυλίνδρους διπλής σ' αυτές τις διαστάσεις

(Project NUKI loading...)

και 30/30 να παρεις την ιδια δουλεια θα κανεις.

επισης με το νουκι καλυτερα να επιλεξεις τη στηριξη που παταει καλα στον κυλινδρο αλλιως θα το ψαχνεις στο πατωμα μετα απο καποιο διαστημα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχεις κανένας εμπειρία από εταιρεία για τοποθέτηση πόρτας ασφαλείας στο Λουτράκι ή Κόρινθο. Ή καλύτερα να ρωτήσω στην Αθήνα? Στείλτε pm αν δεν θέλετε να αναφέρετε το όνομα της εταιρείας. 

 

Ευχαριστώ. 

Επεξ/σία από ATmega
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...