Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 30/10/2021 στις 3:51 ΜΜ, KOLES1973 είπε

Καλησπέρα σας να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος περιοχές Πετρούπολη Ίλιον Περιστέρι που μπορώ να κάνω αντικλειδι σε κλειδιά esety omega plus

https://sotiropoulosfs.gr/index.php?route=information/information&information_id=35

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα σε όλους.

Έχουν την Omega Plus και σε ένα από τα κλειδιά της, χάθηκε ο πήρος που κρατά το αναδιπλούμενο κλειδί πάνω στο κόκκινο πλαστικό ! Υπάρχει ανταλλακτικό ή κάποιος τρόπος επισκευής ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, azografos είπε

Καλημέρα σε όλους.

Έχουν την Omega Plus και σε ένα από τα κλειδιά της, χάθηκε ο πήρος που κρατά το αναδιπλούμενο κλειδί πάνω στο κόκκινο πλαστικό ! Υπάρχει ανταλλακτικό ή κάποιος τρόπος επισκευής ???

Καλημέρα,

Δεν νομιζω να βρεις κατι, δοκίμασε να βαλεις ενα καρφί που θα εχει απο την μια μερια το κεφαλι και απο την αλλη θα ειναι κομμένο ακριβώς. Βαλε και λιγο κόλα στην μερια που δεν θα εχει το κεφαλι και εισαι οκ.

Εγω ετσι το ειχα φτιαξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, azografos είπε

Καλημέρα σε όλους.

Έχουν την Omega Plus και σε ένα από τα κλειδιά της, χάθηκε ο πήρος που κρατά το αναδιπλούμενο κλειδί πάνω στο κόκκινο πλαστικό ! Υπάρχει ανταλλακτικό ή κάποιος τρόπος επισκευής ???

σε καποιο omega point ΑΝ θελουν θα σε εξυπηρετησουν.

εαν δε στεκεται ο πυρος κ μπαινοβγαινει, τοποθετησε τον και καψε με εναν αναπτηρα το πλαστικο δεξια + αριστερα για να μη βγαινει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω μια θωρακισμένη πόρτα και ενδιαφέρομαι να αλλάξω την κλειδαριά γιατί είναι πάρα πολύ απλή (βλέπεις από την κλειδαρότρυπά έξω). Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο ικανοποιητικό μοντέλο (γιατί διαβάζοντας το φόρουμ δεν μπόρεσα να σχηματίσω άποψη) και τι πρέπει να δω ελέγξω πριν την αγορά (διαστάσεις κτλ). Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Fearsomefox είπε

Καλησπέρα, έχω μια θωρακισμένη πόρτα και ενδιαφέρομαι να αλλάξω την κλειδαριά γιατί είναι πάρα πολύ απλή (βλέπεις από την κλειδαρότρυπά έξω). Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο ικανοποιητικό μοντέλο (γιατί διαβάζοντας το φόρουμ δεν μπόρεσα να σχηματίσω άποψη) και τι πρέπει να δω ελέγξω πριν την αγορά (διαστάσεις κτλ). Ευχαριστώ πολύ

Θα ήταν χρήσιμο να ανεβάσεις φωτό της πόρτας (μεσα-εξω-πλαι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Fearsomefox είπε

Καλησπέρα, έχω μια θωρακισμένη πόρτα και ενδιαφέρομαι να αλλάξω την κλειδαριά γιατί είναι πάρα πολύ απλή (βλέπεις από την κλειδαρότρυπά έξω). Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο ικανοποιητικό μοντέλο (γιατί διαβάζοντας το φόρουμ δεν μπόρεσα να σχηματίσω άποψη) και τι πρέπει να δω ελέγξω πριν την αγορά (διαστάσεις κτλ). Ευχαριστώ πολύ

 

2 λεπτά πριν, rkos είπε

 

Καλησπέρα. Χθες το βράδυ, κατά 99%, μας ξεκλείδωσαν την πόρτα. Η πόρτα έχει κλειδαριά ωμέγα. Πίσω από την πόρτα υπάρχει μπάρα γι'αυτό δεν μπήκαν μέσα. Έχετε ακούσει πως υπάρχει πρόβλημα με τις συγκεκριμένες κλειδαριές; Λέω για 99% μήπως και δεν κλειδωσαμε. Το θεωρώ απίθανο. Πριν από ένα εξάμηνο πάλι βρήκαμε την πόρτα ξεκλειδωτη το πρωί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, afelis είπε

Οπως εχουν γράψει τα μέλη,γνώστες, που μας δίνουν τις πολύτιμες γνώσεις τους η ωμέγα δεν εχει παραβιαστεί ακόμα.

Ευχαριστώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, rkos είπε

 

Καλησπέρα. Χθες το βράδυ, κατά 99%, μας ξεκλείδωσαν την πόρτα. Η πόρτα έχει κλειδαριά ωμέγα. Πίσω από την πόρτα υπάρχει μπάρα γι'αυτό δεν μπήκαν μέσα. Έχετε ακούσει πως υπάρχει πρόβλημα με τις συγκεκριμένες κλειδαριές; Λέω για 99% μήπως και δεν κλειδωσαμε. Το θεωρώ απίθανο. Πριν από ένα εξάμηνο πάλι βρήκαμε την πόρτα ξεκλειδωτη το πρωί.

1. ηταν ξεκλειδωτη η κλειδαρια

2. καποιος εχει κλειδια απο την κλειδαρια

=

οταν βρηκατε την πορτα ξεκλειδωτη σας εκλεψαν πραγματα ;

εαν οχι, απλα δεν την ειχατε κλειδωσει και νομιζατε το αντιθετο - συμβαινει σε πολυ κοσμο -

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Έχουμε μπάρα πίσω από την πόρτα. Κάθε βράδυ κλειδώνουμε και βάζουμε την μπάρα . Οι ενέργειές μας, κάθε βράδυ πριν πέσουμε για ύπνο  , είναι "αυτοματοποιημένες". Βάλαμε την μπάρα και δεν κλειδώσαμε; Μου φαίνεται απίθανο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, rkos είπε

Καλησπέρα. Έχουμε μπάρα πίσω από την πόρτα. Κάθε βράδυ κλειδώνουμε και βάζουμε την μπάρα . Οι ενέργειές μας, κάθε βράδυ πριν πέσουμε για ύπνο  , είναι "αυτοματοποιημένες". Βάλαμε την μπάρα και δεν κλειδώσαμε; Μου φαίνεται απίθανο. 

απιθανο ειναι να σου ανοιξαν την ωμεγα πριν 6 μηνες και να μη σ'εκλεψαν...

απιθανο ειναι να σου ανοιξαν την ωμεγα με διαρρηκτικο μεσα στη νυχτα και να μην ακουσες ουτε ενα χτυπημα στην πορτα...ουτε ενα κατσαβιδι....ουτε ενα σημαδι γενικα στο κασωμα αυτου που εκανε προσπαθεια να ξεκλειδωσει την κλειδαρια και τελικα εφαγε ακυρο ενω τα καταφερε κ εμεινε στο σταδιο του ερεθισμου της γλωσσας της κλειδαριας...ακομη - ακομη, θα σου χτυπουσαν το κουδουνι πριν προσπαθησουν να κανουν οποιαδηποτε ενεργεια. 

οποτε ναι, απλα ξεχασες να κλειδωσεις !

9 ώρες πριν, bitmk2 είπε

 

 

 

IMG_20211103_2257147792.jpg.89f563dbad099dc298f8c5edfde7d992.jpg

 

Σήμερα τοποθέτησα σιδεριά παραθύρου με αυτού του τύπου το κλειδί. Είναι ασφαλές ή να κοιμάμαι ανήσυχος;

δε θα μπορουσες να βαλεις κατι καλυτερο !

Επεξ/σία από mclein²
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, bitmk2 είπε

 

 

 

IMG_20211103_2257147792.jpg.89f563dbad099dc298f8c5edfde7d992.jpg

 

Σήμερα τοποθέτησα σιδεριά παραθύρου με αυτού του τύπου το κλειδί. Είναι ασφαλές ή να κοιμάμαι ανήσυχος;

Μπορει να θεωρείται αυτονόητο αλλά επειδή έγινε προσπάθεια διάρηξης σε γνωστό μου πρόσφατα φρόντισε να μη φαίνεται από έξω η κλειδαριά. Να μπορείς να ξεκλειδώσεις μόνο από μέσα. Στην περίπτωση που αναφέρω δεν κατάφεραν να "δουλέψουν" την κλειδαριά(υποθέτω δεν υπήρχε χώρος αν και το προσπάθησαν σκίζοντας τη σίτα. Στην συνέχεια δοκίμασαν να ξηλώσουν τη σιδεριά και ευτυχώς απέτυχαν πάλι. Όλη αυτήν την ώρα οι άνθρωποι ήταν μέσα στο σπίτι και έβλεπαν τηλεόραση σε άλλο δωμάτιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mclein² είπε

οποτε ναι, απλα ξεχασες να κλειδωσεις !

10 ώρες πριν, bitmk2 είπε

Ειχαμε μιλησει σχετικα με (πιθανή) διαρρηξη Omega στο παρελθον σε συγγενικο μου προσωπο... τελικα προς τα εκει καταληξαμε (την αφησε καποιος που εφυγε ξεκλειδωτη), μιας και την βρηκαμε κανα 2 φορες ακομα ξεκλειδωτη επειτα σε βαθος διετίας (αφου ειχαν πεταξει ήδη την τιμια Omega μιας και τους τρομοκράτησε ο κλειδαρας για να παρει την 500αρα για αλλαγη κλειδαριας/κυλινδρου/defender)...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...