Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, mclein² είπε

επεσες ατυχως σε κακο κομματι....

Θα πάρω αύριο κιόλας να δω τί θα μου πούνε, ελπίζω να μη με σφάξουν στα εργατικά καθώς ένα εξάμηνο είναι και λίγο ντροπή να πάρουν χρήματα για αντικατάσταση σε ελαττωματικό προιόν δικής τους κατασκευής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 ώρες πριν, BigBlack είπε

Θα πάρω αύριο κιόλας να δω τί θα μου πούνε, ελπίζω να μη με σφάξουν στα εργατικά καθώς ένα εξάμηνο είναι και λίγο ντροπή να πάρουν χρήματα για αντικατάσταση σε ελαττωματικό προιόν δικής τους κατασκευής...

Ελπιζω να στην αλλάξουν και να μην ερθουν και την πλακώσουν στο λαδι και καλα να μαλακώσει κλπ. Να επιμενεις σε αντικατάσταση. Οσο για τα εργατικα δεν ξερω τι ορους εχουν στην εγγυηση και αν πρεπει να τα πληρωσεις εφοσον ειναι ελαττωματικό προϊόν.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Petros Electron είπε

Ελπιζω να στην αλλάξουν και να μην ερθουν και την πλακώσουν στο λαδι και καλα να μαλακώσει κλπ. Να επιμενεις σε αντικατάσταση. Οσο για τα εργατικα δεν ξερω τι ορους εχουν στην εγγυηση και αν πρεπει να τα πληρωσεις εφοσον ειναι ελαττωματικό προϊόν.

Μου λένε (τηλεφωνικά) να ρίξω WD40 στον κύλινδρο!

  • Confused 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, BigBlack είπε

Μου λένε (τηλεφωνικά) να ρίξω WD40 στον κύλινδρο!

Πες τους οτι εχουν υποχρέωση (εφοσον εχεις γραπτη εγγύηση) να έρθουν αυτοι. Έχουμε γράψει άπειρες φόρες εδω περα οτι το WD40 δεν ενδεικνύεται για τους νέους κυλίνδρους υπερ-ασφαλειας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ εγώ το ξέρω, την απάντηση αναφέρω. Θα πάρω τη Δευτέρα να μιλήσω με τεχνικό ή με τον ιδιοκτήτη καθώς δε βγήκε συνεννόηση με το πρόσωπο στο τηλεφωνικό κέντρο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, villasg είπε

Το ειδα στο νετ και μου εκανε εντυπωση : 

Μπορεί να είναι εικόνα κείμενο

Δεν ανοίγει αυτό που ανάρτησες..

1 ώρα πριν, Patrikeas είπε

Ο κύλινδρος cisa rs5 έχει αξιοσημείωτη βελτίωση απο τον rs3r ώστε να ειναι περίπου 80€ πιο ακριβός!

Ερώτηση θες να κάνεις ή κατάθεση γνώμης?.

Επεξ/σία από Petros Electron
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, villasg είπε

dyZHZeT.jpeg

Πιθανόν παραπλανητική η φώτο (μοντάζ), φαίνεται να ειναι μικρότερο το αντιγραμμένο κλειδι, και τα πλαινα "δόντια" επισης δεν φαίνονται να ειναι τα ιδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Petros Electron είπε

Δεν ανοίγει αυτό που ανάρτησες..

Ερωρηση θες να κανεις ή κατάθεση γνώμης?.

Σωστός,λάθος έκανα και έβαλα θαυμαστικό!

Ερώτηση κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Petros Electron είπε

Πιθανόν παραπλανητική η φώτο (μοντάζ), φαίνεται να ειναι μικρότερο το αντιγραμμένο κλειδι, και τα πλαινα "δόντια" επισης δεν φαίνονται να ειναι τα ιδια..

2 μαζί είναι τα ορίτζιναλ, με πρώτη ματιά ξεγελάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Doubt είπε

2 μαζί είναι τα ορίτζιναλ, με πρώτη ματιά ξεγελάει.

Ναι, αυτο το καταλαβα, εγω αναφέρομαι σε αυτη την διάσταση, απο την φωτογραφία και με το "μάτι" μου φενεται μικρότερο το αντίγραφο σε σχέση με το original. Πιστεύω οτι η φώτο ειναι μαϊμού γιατι δεν υπαρχει blank key για αυτον τον κύλινδρο. Αλλα περισοτερα θα μας πει ο "ειδικός" μας.

dyZHZeT.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, villasg said:

Το ειδα στο νετ και μου εκανε εντυπωση : 

dyZHZeT.jpeg

για καποια προφιλ 3ks ο silca (κατασκευαστης κλειδιων), εχει βγαλει καλουπια / ακατεργαστα κλειδια.

το αν δουλευει το κλειδι του 3ks σε 4ks...ΙΣΩΣ μετα απο αρκετο παιδεμα σε μη-αυτοματη μηχανη & ευκολο προφιλ να υπαρχει επιτυχια. 

το προβλημα θα ενταθει αλλα το ακομη μεγαλυτερο προβλημα ειναι οτι και η κουτση μαρια παιρνει προφιλ 4ks και μετα πραττει οπως νομιζει σχετικα με τα κλειδια κλπ κλπ

11 hours ago, Patrikeas said:

Ο κύλινδρος cisa rs5 έχει αξιοσημείωτη βελτίωση απο τον rs3r ώστε να ειναι περίπου 80€ πιο ακριβός!

στα ιδια λεφτα βγαινει...

ο rs3s ΝΟΜΙΜΑ αγορασμενος απο ΕΠΙΣΗΜΟΥΣ εισαγωγεις θα επρεπε να πωλειται 190 ~ 200 ευρω.

ο rs5s ΝΟΜΙΜΑ αγορασμενος απο ΕΠΙΣΗΜΟΥΣ εισαγωγεις θα επρεπε να πωλειται 200 ~ 220 ευρω λογω πληθωρισμου και μονο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

ψαχνουν οι γονεις μου να αλλάξουν κλειδαριά (μόνο) και τους προτείνουν την διπλή της  Dierre με 4+2 πιρους. 
Λεει τίποτα αυτή η κλειδαριά ή να δουν κάτι άλλο;

Επίσης, ο Champions C39/CP9 θεωρείται ασφαλής;

Ευχαριστω!

Επεξ/σία από rg550
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...