Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, zestikios είπε

Κλειδαράς Θεσσαλονίκη προτείνει για κάτι απλό και φθηνό mauer γύρω στα 50-60 ευρώ. Όταν τον ρωτησα για καλή κλειδαριά στην νέα πόρτα που θέλω να βάλω με το εξοικονομώ, μου απάντησε Omega και Geminy. Την omega την ξέρουμε οκ. Γνώμη για geminy? Μου ανέφερε επίσης πως η πόρτα μας είναι σχετικά καλή και ίσως να μην χρειάζεται αλλαγή.. Τι λένε εδώ οι ειδικοί;

  Απόκρυψη περιεχομένων

image.jpeg.66dbcccb0a633756d191abec7f54f2c1.jpeg

 

1712352323836.jpg

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

1712352323828.jpg.f3329fab7eb9a3d75436ea8d61ba6c3a.jpg

 

Αν εχεις σκοπό να κρατήσεις την πορτα, αλλαξε ενα σετ κυλίνδρου, defender και κλειδαριας και θα εισαι οκ. Και εγω του 500αρικου εχω και τα αναβάθμισα όλα με κόστος +300 επιπλέον, αναλογα την τσέπη σου μπορεις να βαλεις και φθηνότερα σετ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σκέφτομαι να βάλω κάτι απλό στην τωρινή λαντα πόρτα μου 😄

Σε 2 χρόνια που θα αλλάξουμε πόρτα με το εξοικονομώ θα βάλω κάτι καλύτερο. 

Τι σετ προτείνετε ως τα 200€; Θεσσαλονίκη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, zestikios είπε

Σκέφτομαι να βάλω κάτι απλό στην τωρινή λαντα πόρτα μου 😄

Σε 2 χρόνια που θα αλλάξουμε πόρτα με το εξοικονομώ θα βάλω κάτι καλύτερο. 

Τι σετ προτείνετε ως τα 200€; Θεσσαλονίκη 

Υπόψιν πως για να καλυφθεί εξώπορτα στο εξοικονομώ θα πρέπει να έρχεται σε επαφή με εξωτερικό χώρο με αέρα περιβάλλοντος, όχι σε κλιμακοστάσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BigBlack είπε

Υπόψιν πως για να καλυφθεί εξώπορτα στο εξοικονομώ θα πρέπει να έρχεται σε επαφή με εξωτερικό χώρο με αέρα περιβάλλοντος, όχι σε κλιμακοστάσιο.

Ο μηχανικός μας το πρότεινε, φανταζομαι το ήξερε, αλλά ναι είναι σε αέρα. Ευχαριστώ, εγώ δεν το ήξερα! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, megapaixtaras said:

υπαρχει εξοικονομω για πορτα? η' ειναι μεσα σε πακετο μαζι με αλλα ενεργειακα υποχρεωτικα?

Μηπως αν ειναι αλουμινιου (οπως σε αρκετες ταρατσες) θεωρειται κουφωμα και αλλαζεται με ενεργειακο? Οπως ειναι και οι πορτες αλουμινιου στις κουζινες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω σε μια πόρτα μου το κλασικό defender της secureme. Γνωρίζει κάποιος αν αλλάζει εύκολα με το disec bd200 ή χρειάζεται να μεγαλώσει η υπάρχουσα τρύπα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, _^ThEo^_ είπε

Καλησπέρα, έχω σε μια πόρτα μου το κλασικό defender της secureme. Γνωρίζει κάποιος αν αλλάζει εύκολα με το disec bd200 ή χρειάζεται να μεγαλώσει η υπάρχουσα τρύπα;

Σε ολα τα disec ειναι ποιο μεγάλη η ροζέτα. Αν εχεις ενα dremel και σχετικά λεπτό καπλαμά με υπομονή μπορείς να μεγαλώσεις την διάμετρο (το εκανα εγω στην δικη μου) και να βάλεις το bd200

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα την γνώμη σας για πόρτα ασφαλείας σε διαμέρισμα πολυκατοικίας.  Στο κατάστημα μας πρότειναν πόρτα με χίλια ευρώ γιατί λέει οι άλλες δεν αξίζουν γιατι μπορούν να τις γκρεμίσουν με κλειδαριά Mottura Pro Defender ατσάλι, έξω πλευρά LAMINATE. Ως δεύτερη επιλογή μας είπε μια πόρτα με 700 ευρω ATROS αλλά επέμενε πως ειναι χάλια σε σχέση με τηναλλη με τα χίλια και για την οικονομική  διαφορά  που εχουν δεν αξιζει καθολου τα 700 αυτη η πορτα.

Αλλά εμείς μια και είμαστε σε διαμέρισμα και δεν ειναι μονοκατοικία ή εξοχικό λογικά δεν θα έχουν χρόνο να κάθονται να γκρεμίζουν και να κάνουν τέτοια διαδικασία γιατί θα τους ακούσουν λογικά.

Έχετε κάτι καλό να μας προτείνετε που να ναι πιο οικονομικό;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, little_fairy είπε

Θα ήθελα την γνώμη σας για πόρτα ασφαλείας σε διαμέρισμα πολυκατοικίας.  Στο κατάστημα μας πρότειναν πόρτα με χίλια ευρώ γιατί λέει οι άλλες δεν αξίζουν γιατι μπορούν να τις γκρεμίσουν με κλειδαριά Mottura Pro Defender ατσάλι, έξω πλευρά LAMINATE. Ως δεύτερη επιλογή μας είπε μια πόρτα με 700 ευρω ATROS αλλά επέμενε πως ειναι χάλια σε σχέση με τηναλλη με τα χίλια και για την οικονομική  διαφορά  που εχουν δεν αξιζει καθολου τα 700 αυτη η πορτα.

Αλλά εμείς μια και είμαστε σε διαμέρισμα και δεν ειναι μονοκατοικία ή εξοχικό λογικά δεν θα έχουν χρόνο να κάθονται να γκρεμίζουν και να κάνουν τέτοια διαδικασία γιατί θα τους ακούσουν λογικά.

Έχετε κάτι καλό να μας προτείνετε που να ναι πιο οικονομικό;

 

Βάζε κόμματα όταν γράφεις για να μη μας βγαίνουν τα μάτια. Αν διαθέτεις το 1χ προχώρα σ αυτήν. Είναι αρκετά καλύτερη. Αλλά αν μπουν σε διαδικασία γκρεμίσματος δεν θα παίξει ρόλο κι ας είναι των 3χ. Πες ότι θα τους πας δικό σου κύλινδρο (θα σε καθοδηγήσουν εδώ οι πιο έμπειροι) και είσαι κομπλέ. Απ' όσο γνωρίζουμε πλέον δέχεται να πας δικό σου κύλινδρο. Αλλιώς περιμένεις οι ειδικοί εδώ να σου πουν άλλες επιλογές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, little_fairy said:

Θα ήθελα την γνώμη σας για πόρτα ασφαλείας σε διαμέρισμα πολυκατοικίας.  Στο κατάστημα μας πρότειναν πόρτα με χίλια ευρώ γιατί λέει οι άλλες δεν αξίζουν γιατι μπορούν να τις γκρεμίσουν με κλειδαριά Mottura Pro Defender ατσάλι, έξω πλευρά LAMINATE. Ως δεύτερη επιλογή μας είπε μια πόρτα με 700 ευρω ATROS αλλά επέμενε πως ειναι χάλια σε σχέση με τηναλλη με τα χίλια και για την οικονομική  διαφορά  που εχουν δεν αξιζει καθολου τα 700 αυτη η πορτα.

Αλλά εμείς μια και είμαστε σε διαμέρισμα και δεν ειναι μονοκατοικία ή εξοχικό λογικά δεν θα έχουν χρόνο να κάθονται να γκρεμίζουν και να κάνουν τέτοια διαδικασία γιατί θα τους ακούσουν λογικά.

Έχετε κάτι καλό να μας προτείνετε που να ναι πιο οικονομικό;

 

παρε αυτη με τα 700

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...