Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια επειδη δεν βρήκα ετοιμοπαραδουτος scudo  9000 tekno pro κλπ που λετε βρήκα και μου πρότειναν τον iseo r50 αξίζει σαν μύλος? γιατο το βιαζομαι να γινει σημερα η δουλεια και δεν εχω χρονο να περιμενω να τον παρω απο ιντερνετ .Ειναι καλος οπως τεκνο προ και 9000?

Επισης ειχε ετοιμοπαραδοτους τον eva ics αλλα ξεφευγω πολυ σε τιμη και το agb utek ps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, MacDos83 είπε

80e αν μου πουν οτι δεν αξιζει καθολου ισως χρειαστει να ανεβω στα 130 για τον ics 

Δύσκολο να σου πούμε πάρε τον R50. Γιατί στην Αθήνα τουλάχιστον έχουμε κρούσματα αθόρυβης παραβίασης. Ο ICS είναι αρκετά καλύτερος, οπότε αν νομίζεις πως μπορείς να τα δώσεις, αξίζει.

 

1. Έχεις ρωτήσει μήπως έχουν AGB Scudo DCK ή EVVA EPS; Αν τους έχει μέχρι 100€ περίπου, είναι προτιμότεροι από τον Iseo R50.

2. Σε ποια περιοχή θα μπει ο κύλινδρος; 

Επεξ/σία από swayback
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Νεοσμυρνιωτες τον νου σας, παλι εχουν αμοληθει απο την ομηρου και κατω στο υψος της πλατειας και ριμαζουν μερα μεσημερι.

Ευτυχως ο κυριος που μου το ειπε γλιτωσε, μιας και εχοντας διπλη κλειδαρια δεν καταφεραν να την ανοιξουν(προφανως λογω χρονου).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Menelaos83 είπε

Οι Νεοσμυρνιωτες τον νου σας, παλι εχουν αμοληθει απο την ομηρου και κατω στο υψος της πλατειας και ριμαζουν μερα μεσημερι.

Ευτυχως ο κυριος που μου το ειπε γλιτωσε, μιας και εχοντας διπλη κλειδαρια δεν καταφεραν να την ανοιξουν(προφανως λογω χρονου).

Η Νέα Σμύρνη έχει γίνει Hot spot για τους κλέφτες... Όχι πως τα Πατήσια πάνε πίσω... Μάλλον είμαστε φτωχαδακια για αυτούς... 

Επεξ/σία από 26ska
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, 26ska είπε

Η Νέα Σμύρνη έχει γίνει Hot spot για τους κλέφτες... Όχι πως τα Πατήσια πάνε πίσω... Μάλλον είμαστε φτωχαδακια για αυτούς... 

Οντως εχε γινει hot spot εδω και πολυ καιρο.Επισης παρατηρειται οτι γινονται τεταρτη κυριως οι κλοπες  που εχει την λαικη οποτε ενας λογος παραπανω την συγκεκριμενη μερα να εχουν τον νου τους ολοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, MacDos83 είπε

Καλησπερα παιδια επειδη δεν βρήκα ετοιμοπαραδουτος scudo  9000 tekno pro κλπ που λετε βρήκα και μου πρότειναν τον iseo r50 αξίζει σαν μύλος? γιατο το βιαζομαι να γινει σημερα η δουλεια και δεν εχω χρονο να περιμενω να τον παρω απο ιντερνετ .Ειναι καλος οπως τεκνο προ και 9000?

Επισης ειχε ετοιμοπαραδοτους τον eva ics αλλα ξεφευγω πολυ σε τιμη και το agb utek ps.

για τι ειδους πορτα ; σε ποια περιοχη ; 

3 ώρες πριν, 26ska είπε

Η Νέα Σμύρνη έχει γίνει Hot spot για τους κλέφτες... Όχι πως τα Πατήσια πάνε πίσω... Μάλλον είμαστε φτωχαδακια για αυτούς... 

καλλιθεα δεν ειναι. ουτε παγκρατι. ομως η νεα σμυρνη εχει καλα σπιτια και μεγαλες μπαζες ;)

4 ώρες πριν, MacDos83 είπε

80e αν μου πουν οτι δεν αξιζει καθολου ισως χρειαστει να ανεβω στα 130 για τον ics 

στα 80€ δεν ειναι κακη επιλογη παντως. κοντα στα 100€ ομως βρισκεις DCK που ειναι καλυτερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, 26ska είπε

Η Νέα Σμύρνη έχει γίνει Hot spot για τους κλέφτες... Όχι πως τα Πατήσια πάνε πίσω... Μάλλον είμαστε φτωχαδακια για αυτούς... 

Φιλε μια βαρβατη διπλη κλειδαρια(οχι απλο μπλοκ) συνδυασμενη με δυο καλους κυλινδρους,φυσικα προστατευμενα με σωστα defenders,κανουν πιστευω εξαιρετικη δουλεια.(*)

Αφου το εχω μετανιωσει εν μερει που πηρα με μια κλειδαρια.

(*)Παντα σε συνδυασμο,οσο το δυνατον,με μια καλα θωρακισμενη πορτα,αλλιως δεν κανεις πολλα!!...οπως θα ελεγε στη θεωρια του ο mister kouros..😜😤

Mclein και οποιος αλλος ξερει,

Γινεται να προστεθει μια επιπλεον κλειδαρια στην πορτα μου;;(αν και το θεωρω δυσκολο)

Αν ειναι βεβαια να χαλασει η δομη και σταθεροτητα της(τρυπηματα πορτας/κασας κλπ+ το μεγαλο κοστος)ας μην το συζηταμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Patrikeas είπε

Φιλε μια βαρβατη διπλη κλειδαρια(οχι απλο μπλοκ) συνδυασμενη με δυο καλους κυλινδρους,φυσικα προστατευμενα με σωστα defenders,κανουν πιστευω εξαιρετικη δουλεια.(*)

Αφου το εχω μετανιωσει εν μερει που πηρα με μια κλειδαρια.

(*)Παντα σε συνδυασμο,οσο το δυνατον,με μια καλα θωρακισμενη πορτα,αλλιως δεν κανεις πολλα!!...οπως θα ελεγε στη θεωρια του ο mister kouros..😜😤

Mclein και οποιος αλλος ξερει,

Γινεται να προστεθει μια επιπλεον κλειδαρια στην πορτα μου;;(αν και το θεωρω δυσκολο)

Αν ειναι βεβαια να χαλασει η δομη και σταθεροτητα της(τρυπηματα πορτας/κασας κλπ+ το μεγαλο κοστος)ας μην το συζηταμε.

Ισχύει και εγώ θα ήθελα να μάθω:

1)σε τι τιμές κυμαίνεται η πρόσθεση μιας κλειδαριάς?

2)Και πόσο η πρόσθεση ενός deadbolt αντί της κλειδαριάς?

3) Τι είναι προτιμότερο από τα 2?

4) Μήπως, αντί για την πρόσθεση μιας ακόμα κλειδαριάς, η τοποθέτηση ενός καλού μαγνητικού defender αρκεί και με το παραπάνω?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άπειρα φίλουτο σόι κλειδαρια είναι αυτή?

1. Αρχικά πόσο κάνει πάνω κάτω? 

2. Τι ασφάλεια προσφέρει? 

3. Κάποιο λινκ πώλησης υπάρχει? 

 

 

IMG_20190801_230818.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tornado είπε

Άπειρα φίλουτο σόι κλειδαρια είναι αυτή?

1. Αρχικά πόσο κάνει πάνω κάτω? 

2. Τι ασφάλεια προσφέρει? 

3. Κάποιο λινκ πώλησης υπάρχει? 

IMG_20190801_230818.jpg

Αν βλεπω καλα κυλινδρος delome. Καλο ηταν να ειχε αλλαχτει χθες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tornado είπε

Άπειρα φίλουτο σόι κλειδαρια είναι αυτή?

1. Αρχικά πόσο κάνει πάνω κάτω? 

2. Τι ασφάλεια προσφέρει? 

3. Κάποιο λινκ πώλησης υπάρχει? 

IMG_20190801_230818.jpg

Κύλινδρος De Lome όπως είπε και ο John. Απλός, με μία σειρά από απλά pins. Κοστίζει λιγότερο από 40€. Προσφέρει χαμηλό επίπεδο ασφαλείας. Προτείνεται να αντικατασταθεί με κύλινδρο των 60€ (πχ AGB 9000) και πάνω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, tornado είπε

Άπειρα φίλουτο σόι κλειδαρια είναι αυτή?

1. Αρχικά πόσο κάνει πάνω κάτω? 

2. Τι ασφάλεια προσφέρει? 

3. Κάποιο λινκ πώλησης υπάρχει? 

IMG_20190801_230818.jpg

1. 10€

2. μηδενική.

3. δεν εχω δυστυχως.

5 ώρες πριν, swayback είπε

Κύλινδρος De Lome όπως είπε και ο John. Απλός, με μία σειρά από απλά pins. Κοστίζει λιγότερο από 40€. Προσφέρει χαμηλό επίπεδο ασφαλείας. Προτείνεται να αντικατασταθεί με κύλινδρο των 60€ (πχ AGB 9000) και πάνω. 

αυτο το κυριο Κουρτεση, απο κωριο.. γιατι λεει οτι τα κλειδια αντιγραφονται MONO με την καρτα ;;; 

:D :D :D 

Επεξ/σία από mclein²
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, mclein² είπε

για τι ειδους πορτα ; σε ποια περιοχη ; 

καλλιθεα δεν ειναι. ουτε παγκρατι. ομως η νεα σμυρνη εχει καλα σπιτια και μεγαλες μπαζες ;)

στα 80€ δεν ειναι κακη επιλογη παντως. κοντα στα 100€ ομως βρισκεις DCK που ειναι καλυτερος.

Kαλημερα φιλε.Αρτα ειμαι.Η πορτα ειναι ασφαλειας τωρα τι κλπ δεν ξερω την ειχαμε βαλει με το προγραμμα εξοικονομώ απο οτι μου ειπε αυτος που ηρθε να την δει η κλειδαρια ειναι καλη μια cisa τωρα πια δεν ξερω γραναζωτη ειναι και βγαινουν κατι επιπλεον γατζοι σε πυλους που βγαινουν πανω κατω κλπ.Εχει ενα defender τωρα παλι δεν ξερω ποιον.Οποτε ο r50 ειναι τουλαχιστον μια μετρια επιλογη?

Απο οτι καταλαβα πανω τωρα εχει κατι της πλακας των 30 ευρω. Ενα πορτοκάλι κλειδί έχουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...