Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Ποιον έχεις δηλαδή?

securemme K2, μου είπαν ότι κυκλοφορεί και πασπαρτού γι αυτό και θέλω να τον αλλάξω άμεσα (θα κλείσω ραντεβού για αύριο - μεθαύριο το πολύ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, k_dinos είπε

securemme K2, μου είπαν ότι κυκλοφορεί και πασπαρτού γι αυτό και θέλω να τον αλλάξω άμεσα (θα κλείσω ραντεβού για αύριο - μεθαύριο το πολύ)

δεν κυκλοφορει πασπαρτου. οι περισσοτεροι τον ανοιγουν με ακοπο κλειδι + αλουμινοχαρτο. τα ιδια ισχυουν για κ22, diamond, asix και κατι αλλους ακομη πιο τυχαιους.

rs3s στα 190€ με φπα ειναι πολυ καλη τιμη. αν ειναι χωρις, σε κλεβει.

dck, ics, 4ks, experT, mt5, nw5, protec² - αυτα ειναι τα αλλα σοβαρα option που εχεις.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mclein² είπε

δεν κυκλοφορει πασπαρτου. οι περισσοτεροι τον ανοιγουν με ακοπο κλειδι + αλουμινοχαρτο. τα ιδια ισχυουν για κ22, diamond, asix και κατι αλλους ακομη πιο τυχαιους.

rs3s στα 190€ με φπα ειναι πολυ καλη τιμη. αν ειναι χωρις, σε κλεβει.

dck, ics, 4ks, experT, mt5, nw5, protec² - αυτα ειναι τα αλλα σοβαρα option που εχεις.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, έψαξα λίγο τις επιλογές που μου είπε, αλλά σε όλες βρήκα βίντεο που τις ανοίγουν στο youtube..

τα 190 για τον rs3s μου είπε χωρίς ΦΠΑ και 'τσούζει' λίγο η τιμή.. Θα κοιτάξω και αυτούς που μου είπες μήπως είναι πιο οικονομικοί..

Ο securemme k64 evo στα 80€ είναι και αυτός της πλάκας να φανταστώ ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, k_dinos είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, έψαξα λίγο τις επιλογές που μου είπε, αλλά σε όλες βρήκα βίντεο που τις ανοίγουν στο youtube..

δεν υπαρχει κατι που να μην ανοιγει στο youtube. ισως να μη βρεις τον κ2 να τον ανοιγουν, οποτε ισως να τον κρατησεις :D

Μόλις τώρα, k_dinos είπε

τα 190 για τον rs3s μου είπε χωρίς ΦΠΑ και 'τσούζει' λίγο η τιμή.. Θα κοιτάξω και αυτούς που μου είπες μήπως είναι πιο οικονομικοί..

δεν ξερω που βρισκεται το σπιτι αλλα να υπολογιζεις 150-160 ευρω + φπα για τον rs3s και οχι 190 + φπα.

1 λεπτό πριν, k_dinos είπε

Ο securemme k64 evo στα 80€ είναι και αυτός της πλάκας να φανταστώ ε?

δε θα τον εβαζα σπιτι μου αλλα αυτο ισως ειναι υποκειμενικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, mclein² είπε

δεν υπαρχει κατι που να μην ανοιγει στο youtube. ισως να μη βρεις τον κ2 να τον ανοιγουν, οποτε ισως να τον κρατησεις :D

δεν ξερω που βρισκεται το σπιτι αλλα να υπολογιζεις 150-160 ευρω + φπα για τον rs3s και οχι 190 + φπα.

δε θα τον εβαζα σπιτι μου αλλα αυτο ισως ειναι υποκειμενικο.

Για τις επιλογές που μου είπε ο κλειδαράς αναφερόμουν, τις δικές σου προτάσεις τώρα τις ψάχνω!

Η πόρτα είναι ασφαλείας με defender, να φανταστώ ότι θα είναι συμβατός ο νέος κύλινδρος από όπου και να τον πάρω?
Ρωτάω, γιατί ο κάθε κλειδαράς έχει τα δικά του προΊόντα που προωθεί, μπορώ να πάρω έναν κύλινδρο πχ Abloy Protec 2 και να φωνάξω κάποιον απλά για να τον τοποθετήσει?

Αν ναι, πόσο περίπου ζητάνε για αντικατάταση κυλίνδρου?

Σε ευχαριστώ και πάλι

Επεξ/σία από k_dinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, k_dinos είπε

Για τις επιλογές που μου είπε ο κλειδαράς αναφερόμουν, τις δικές σου προτάσεις τώρα τις ψάχνω!

Η πόρτα είναι ασφαλείας με defender, να φανταστώ ότι θα είναι συμβατός ο νέος κύλινδρος από όπου και να τον πάρω?
Ρωτάω, γιατί ο κάθε κλειδαράς έχει τα δικά του προΊόντα που προωθεί, μπορώ να πάρω έναν κύλινδρο πχ Abloy Protec 2 και να φωνάξω κάποιον απλά για να τον τοποθετήσει?

Αν ναι, πόσο περίπου ζητάνε για αντικατάταση κυλίνδρου?

Σε ευχαριστώ και πάλι

ο κυλινδρος πρεπει να ειναι συμβατος με την κλειδαρια & καλο ειναι να μην εχουν τεραστια αποκλιση ποιοτητας*.

ενας κλειδαρας σοβαρος, μπορει να σου βρει οτι κυλινδρο θελεις & να τον τοποθετησει δωρεαν.

1 ή 4 βιδες στη χειροτερη θα ξεβιδωσει. ελεος με τους κλεφτοκοταδες. 

abloy protec² με 5 κλειδια, θα το βρεις απο 120€ + φπα για αττικη. σαλονικη απο 140€ + φπα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανερχομαι και sorry αν κουραζω με καποιες ερωτησεις,ενημερωτικου-επιμορφωτικου χαρακτηρα για αρκετους καταναλωτες,θελω να πιστευω.

Στην περιοχη μου,καποιος κλειθροποιος(παλιος),φερνει υποτιθεται αποκλειστικα τους Ισπανικους κυλινδρους Lince.

Εχουν κατι το ιδιαιτερο και πρωτοτυπο ως προς τα χαρακτηριστικα τους,που αξιζει καποιος να κοιταξει προς τα εκει σε σχεση με τους αντιστοιχους αλλων εταιριων;;;

Ο κορυφαιος τους(οπως εψαξα) ειναι ο C6W.

Αν δεν πεφτω εξω,πρεπει να συναγωνιζεται την κατηγορια των cisa ap3s,agb scudo 9000,multlock interactive+; ,mauer red elite2 ή nw4,abus 3000 κλπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, turbat0s είπε

ίδια κατηγορία είναι αυτοί οι 2?

Οχι,σιγουρα ο nw4 ανωτερος.

Απλα δεν ηξερα ακριβως ποιος απο αυτους τους δυο,βρισκονται απεναντι απo τον lince c6w!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mclein² είπε

πολυ καλος & πολυ ακριβος βεβαια...

Καλημερα.Δηλαδη τον τοποθετεις πιο πανω σε σχεση με αυτους που ανεφερα παραπανω;;Αν ναι,με ποιους συγκρινεται αμεσα;;

Πολυ ακριβος.....;;;Νομιζω γυρω στα 80-100€.Με επιφυλαξη,μπορει να πεφτω και εξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Patrikeas είπε

Καλημερα.Δηλαδη τον τοποθετεις πιο πανω σε σχεση με αυτους που ανεφερα παραπανω;;Αν ναι,με ποιους συγκρινεται αμεσα;;

Πολυ ακριβος.....;;;Νομιζω γυρω στα 80-100€.Με επιφυλαξη,μπορει να πεφτω και εξω.

δεν τον τοποθετω πουθενα γιατι δεν τον εχω "πειραξει" με τα χερια μου αλλα ειναι lince. 

οκ, ο Αρβανιτης λογικο ειναι να τον βγαλει θεϊκο αλλα δεν ειναι καν κοντα στον DCK στα ιδια ελληνικα λεφτα.

τελος, απ'οσο θυμαμαι στη Βαρκελωνη πωλουνταν 50-70 ευρω. πριν καιρο αλλα καμια σχεση με την ελλαδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, mclein² είπε

δεν τον τοποθετω πουθενα γιατι δεν τον εχω "πειραξει" με τα χερια μου αλλα ειναι lince. 

οκ, ο Αρβανιτης λογικο ειναι να τον βγαλει θεϊκο αλλα δεν ειναι καν κοντα στον DCK στα ιδια ελληνικα λεφτα.

τελος, απ'οσο θυμαμαι στη Βαρκελωνη πωλουνταν 50-70 ευρω. πριν καιρο αλλα καμια σχεση με την ελλαδα...

Οκ,σε ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σου.

Οπωσδηποτε,αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι ο ΚΑΘΕΝΑΣ κλειδαρας προμοταρει και ανεβαζει τον κυλινδρο του ενα 30-40% ως προιον(οχι τιμη) στα ματια του πελατη.

Για αυτο υπαρχουν τα φορουμ κλπ και ρωταμε,για να ειμαστε καλυτερα ενημερωμενοι!

Ειπες για τον lince <πολυ καλος> και μου εκανε εντυπωση,διοτι δυσκολα το λες αν δεν ειναι πραγματι καλος.

Υγ.Πχ απο τους "αγνωστους" θεωρω πολυ καλυτερο τον m&c condor απο τον c6!! *παλιοτερα το ανεφερες ως απλα καλο κυλινδρο τον m&c.Τα λεω αυτα χωρις να εχω εξειδικευμενες γνωσεις,γι αυτο συγχωρεστεμε (οι ειδικοι) για τυχον αστοχες κρισεις κλπ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...