Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Patrikeas είπε

Οκ,σε ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σου.

Οπωσδηποτε,αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι ο ΚΑΘΕΝΑΣ κλειδαρας προμοταρει και ανεβαζει τον κυλινδρο του ενα 30-40% ως προιον(οχι τιμη) στα ματια του πελατη.

Για αυτο υπαρχουν τα φορουμ κλπ και ρωταμε,για να ειμαστε καλυτερα ενημερωμενοι!

Ειπες για τον lince <πολυ καλος> και μου εκανε εντυπωση,διοτι δυσκολα το λες αν δεν ειναι πραγματι καλος.

Υγ.Πχ απο τους "αγνωστους" θεωρω πολυ καλυτερο τον m&c condor απο τον c6!! *παλιοτερα το ανεφερες ως απλα καλο κυλινδρο τον m&c.Τα λεω αυτα χωρις να εχω εξειδικευμενες γνωσεις,γι αυτο συγχωρεστεμε (οι ειδικοι) για τυχον αστοχες κρισεις κλπ!!

ειχε μεγαλυτερη πιστοποιηση ο Lince απο τον M&C. επισης, τα κλειδια του κονδορα, στραβωνουν σα να ειναι Hugo ή CES. 

αν πρεπει να εξηγω στον πελατη μου οτι η ευλαβια που θα τα χειριζεται πρεπει να ειναι χειρουργικη (και ας με συμφερει τελικα να χαλανε)...δε θα παω πολυ μακρια.

ο τελικος χρηστης απαιτει ΦΘΗΝΟ - ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΣΦΑΛΕΣ & ΑΝΤΟΧΗ 2 ΑΙΩΝΩΝ. δικιο εχει αλλα δεν ειμαι/ειμαστε θεος/οι.. :D 

Επεξ/σία από mclein²
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

27 λεπτά πριν, mclein² είπε

ειχε μεγαλυτερη πιστοποιηση ο Lince απο τον M&C. επισης, τα κλειδια του κονδορα, στραβωνουν σα να ειναι Hugo ή CES. 

αν πρεπει να εξηγω στον πελατη μου οτι η ευλαβια που θα τα χειριζεται πρεπει να ειναι χειρουργικη (και ας με συμφερει τελικα να χαλανε)...δε θα παω πολυ μακρια.

ο τελικος χρηστης απαιτει ΦΘΗΝΟ - ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΣΦΑΛΕΣ & ΑΝΤΟΧΗ 2 ΑΙΩΝΩΝ. δικιο εχει αλλα δεν ειμαι/ειμαστε θεος/οι.. :D 

👍☺Στην τελευταια παραγραφο σου.

Το τριπτυχο αυτο δεν μπορει να υφισταται σε κανενα προιον.

Πρεπει να το γνωριζουν ολοι οι καταναλωτες.

Οτι πληρωνεις,παιρνεις!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αντικατάσταση κυλίνδρου σε πόρτα ασφαλείας με defender μπορεί να γίνει και από εμάς τους κοινούς θνητούς ή πρέπει να πληρώσουμε τα κερατιάτικα?

Έψαξα να βρω κάποιο βίντεο αλλά όλο διαφημίσεις μου βγάζει.

Συγκεκριμμένα έχω καταλήξει στον Abloy Protec 2, καθώς λόγω της διαφορετικής λειτουργίας του, δεν έχουν ασχοληθεί πολλοί μαζί του για να τον σπάσουν, τουλάχιστον δεν βρήκα κάτι.

Βλέπω υπάρχει και σε έκδοση Hard αλλά δεν ξέρω αν αξίζει από τη στιγμή που υπάρχει το defender

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, k_dinos είπε

Η αντικατάσταση κυλίνδρου σε πόρτα ασφαλείας με defender μπορεί να γίνει και από εμάς τους κοινούς θνητούς ή πρέπει να πληρώσουμε τα κερατιάτικα?

Έψαξα να βρω κάποιο βίντεο αλλά όλο διαφημίσεις μου βγάζει.

Συγκεκριμμένα έχω καταλήξει στον Abloy Protec 2, καθώς λόγω της διαφορετικής λειτουργίας του, δεν έχουν ασχοληθεί πολλοί μαζί του για να τον σπάσουν, τουλάχιστον δεν βρήκα κάτι.

Βλέπω υπάρχει και σε έκδοση Hard αλλά δεν ξέρω αν αξίζει από τη στιγμή που υπάρχει το defender

στειλε μου πμ με καμια φωτογραφια της πορτας να σου πω πως θα τον αλλαξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, k_dinos είπε

Η αντικατάσταση κυλίνδρου σε πόρτα ασφαλείας με defender μπορεί να γίνει και από εμάς τους κοινούς θνητούς ή πρέπει να πληρώσουμε τα κερατιάτικα?

Έψαξα να βρω κάποιο βίντεο αλλά όλο διαφημίσεις μου βγάζει.

Συγκεκριμμένα έχω καταλήξει στον Abloy Protec 2, καθώς λόγω της διαφορετικής λειτουργίας του, δεν έχουν ασχοληθεί πολλοί μαζί του για να τον σπάσουν, τουλάχιστον δεν βρήκα κάτι.

Βλέπω υπάρχει και σε έκδοση Hard αλλά δεν ξέρω αν αξίζει από τη στιγμή που υπάρχει το defender

Πάντως εγώ άλλαξα μόνος μου με abloy protec 2 και disec diamond με απευθείας καθοδήγηση από mclein στέλνοντας του φωτο σε κάθε βήμα μιας και το σπίτι είναι στο χωριό. Μάλιστα θυμάμαι ότι στο τέλος με έβαλε να τραβήξω κοντινή φωτογραφία για να δεί πόσο μέσα είναι ο κύλινδρος από τον ρότορα του defender χαχαχα απίστευτος.

Επεξ/σία από gsf
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, mclein² είπε

τετοιους καλους μαστορες να καλειτε ωστε να κανετε δυο δουλειες μαζι.

viber-image-2019-07-31-19-24-27.jpg

και αφαλο καλο θα εχετε (abus) & θα κρεματε τα πουκαμισα να στεγνωνουν.

Mclein2, ειναι το καλο σεναριο του balom.. των 1200€ που μου ελεγες χθες;;

Πανω omega ok.

Κατω,τι ειναι αυτο το πραγμα;Που ειναι το ντιφεντερ;Τοσο δεν εξεχει ο κυλινδρος ουτε σε μια αλουμινοπορτα απλη που εχω!!Αποκλειεται να την εδινε ετσι ο Μπαλ..😁😁

Επεξ/σία από Patrikeas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Patrikeas είπε

Mclein2, ειναι το καλο σεναριο του balom.. των 1200€ που μου ελεγες χθες;;

Πανω omega ok.

Κατω,τι ειναι αυτο το πραγμα;Που ειναι το ντιφεντερ;Τοσο δεν εξεχει ο κυλινδρος ουτε σε μια αλουμινοπορτα απλη που εχω!!Αποκλειεται να την εδινε ετσι ο Μπαλ..

ενα 1500αρι την τοποθετουσε προ 10ετιας...

κατω εγινε αλλαγη απο κλειδαρα οταν χαλασε ο κ2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Sorry αν είναι χαζή η απορία μου, αλλά δεν έχω καταλάβει πως μερικά κλειδιά λένε ότι δεν αντιγραφονται με τπτ. 

Λογικά, με ένα καλούπι θα βγει καρμπόν το ίδιο κλειδί, ή ακόμα πιο εύκολα με ένα 3d scanner + 3d printer. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mclein² είπε

πριν 10 χρονια ηταν κορυφη για την ελλαδα ο κ2.

Αφου το λες εσυ,σιγουρα ετσι θα ειναι,ωστοσο εχω την αισθηση οτι πρεπει να κυκλοφορουσαν και ανωτεροι κυλινδροι.Μηπως με τον χαρακτηρισμο "κορυφη" υπερβαλεις;;

Υγ.Pfaffenheim=ABUS.. Ερωτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, k_dinos είπε

 Sorry αν είναι χαζή η απορία μου, αλλά δεν έχω καταλάβει πως μερικά κλειδιά λένε ότι δεν αντιγραφονται με τπτ. 

Λογικά, με ένα καλούπι θα βγει καρμπόν το ίδιο κλειδί, ή ακόμα πιο εύκολα με ένα 3d scanner + 3d printer. 

το θεμα ειναι το κοστος για να συμβει αυτο. επακολουθο ειναι τι θα κλαπει μετα απο μια τετοια διαδικασια.

πχ. ειμαστε 10 ατομα και ριχνουμε 500.000 για να στησουμε το καλυτερο συστημα που θα βγαζει καλουπια για ολους τους κυλινδρους.

πότε θα κανουμε αποσβεση ; ποσα σπιτια πρεπει ν'ανοιξουμε & μετα να διοχετευσουμε τα κλεμμενα ; αν μας τσακωσουν ; αν τσακωθουμε μεταξυ μας ; και 10αδες ακομη ερωτησεις...

9 ώρες πριν, Patrikeas είπε

Αφου το λες εσυ,σιγουρα ετσι θα ειναι,ωστοσο εχω την αισθηση οτι πρεπει να κυκλοφορουσαν και ανωτεροι κυλινδροι.Μηπως με τον χαρακτηρισμο "κορυφη" υπερβαλεις;;

Υγ.Pfaffenheim=ABUS.. Ερωτηση.

παντα υπαρχουν καλυτερα πραγματα απ'αυτα που βλεπουμε και χρησιμοποιουμε.

το σιγουρο ειναι οτι για τον ελλαδικο χωρο ο Κ2 το 2008-10 ηταν κορυφη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mclein² είπε

το θεμα ειναι το κοστος για να συμβει αυτο. επακολουθο ειναι τι θα κλαπει μετα απο μια τετοια διαδικασια.

πχ. ειμαστε 10 ατομα και ριχνουμε 500.000 για να στησουμε το καλυτερο συστημα που θα βγαζει καλουπια για ολους τους κυλινδρους.

πότε θα κανουμε αποσβεση ; ποσα σπιτια πρεπει ν'ανοιξουμε & μετα να διοχετευσουμε τα κλεμμενα ; αν μας τσακωσουν ; αν τσακωθουμε μεταξυ μας ; και 10αδες ακομη ερωτησεις...

 

Δεν το είχα σκεφτεί από την μεριά του διαρήκτη..

Απλά μου φαίνεται περίεργο που λένε ότι κάποια κλειδιά δεν μπορούν να αντιγραφούν με τπτ. Αν είχαν κάτι το ηλεκτρονικό μέσα, να το καταλάβω

σίγουρα υπάρχουν πολλοί παράμετροι που δεν γνωρίζω, απλές σκέψεις κάνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, k_dinos είπε

Δεν το είχα σκεφτεί από την μεριά του διαρήκτη..

Απλά μου φαίνεται περίεργο που λένε ότι κάποια κλειδιά δεν μπορούν να αντιγραφούν με τπτ. Αν είχαν κάτι το ηλεκτρονικό μέσα, να το καταλάβω

σίγουρα υπάρχουν πολλοί παράμετροι που δεν γνωρίζω, απλές σκέψεις κάνω

τα παντα γινονται. ποιος προσπαθει να το κανει & τι μεσα εχει ειναι το θεμα. φυσικα ακολουθει η ερωτηση "για ποιους σκοπους".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...