Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series S|X]


ilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το τελείωσα και εγώ χωρίς καν να παλέψω με τη Μαλένια και με βοήθεια στο co op, για το final boss.

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, skiabox είπε

Το τελείωσα και εγώ χωρίς καν να παλέψω με τη Μαλένια και με βοήθεια στο co op, για το final boss.

Για πες τελικες εντυπωσεις.Ρωταω γιατι θυμαμαι στην αρχη ειχες μετανοιωσει για την αγορα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε

Για πες τελικες εντυπωσεις.Ρωταω γιατι θυμαμαι στην αρχη ειχες μετανοιωσει για την αγορα του.

Καλά ναι σαν casual gamer μου είχε φανεί εξαιρετικά δύσκολο από την αρχή κιόλας το παιχνίδι.

Μετά όμως και με τη βοήθεια του co op βρήκα και άλλα 2 άτομα και περάσαμε πολλά βράδια προσπαθώντας να προχωρήσουμε.

Εχει δηλαδή και πολύ ενδιαφέρον το game από την άποψη του co op.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορικά με το NG+ και τα endings

Spoiler

Είμαι σε NG2 και τελειώνω το "Lord of Frenzied Flame" ending. Έχω ήδη βγάλει "Age of the Stars" ending την πρώτη φορά.

Μπορώ στο NG3 να βγάλω το "Elden Lord" ending ή θα χρειαστεί καινούργιο playthrough? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως δεν το έγραψα σωστά

Spoiler

1 Playthrough -  "Age of the Stars" ending 
NG2 - "Lord of Frenzied Flame" ending
NG3 - "Elden Lord" ending 

Αυτό είναι το πλάνο μου. Είμαι ήδη στο τελευταίο boss στο NG2 για αυτό το ending.
Το ερώτημα είναι το εξής: Αυτό το στίγμα των fingers που σου αφήνει σαν τατουάζ (στο NG2) εξακολουθεί να υπάρχει στο NG3 με αποτέλεσμα να μην μπορείς να κάνεις το "Elden Lord" ending?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε νοιάζει μόνο για τα trophies, δε χρειάζεται να κάνεις NG+ για κανένα από όλα τα endings. Κάνε backup αμέσως μετά το elden beast (μην ακουμπήσεις την Marika). Και μετά διαλέγεις κάθε φορά ποιο θες, αρκεί να έχεις κάνει τα NPC questlines τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι και Όχι. Δεν μου κάθεται καλά μέσα μου να το κάνω με Backup και προτιμώ να το ξαναπαίξω. Απλά δεν βρίσκω κάποια πληροφορία σε αυτό που ζητάω.

Το αστείο είναι ότι, σχεδόν, τα έχω ξεκλειδώσει όλα (ειδικά στο πρώτο walkthrought που έφαγα 120 ώρες χωρίς google).
Και πάω πρόσχαρος χτες να ξεκλειδώσω το Legendary Talismans Trophie

Spoiler

παίρνοντας τo Radagon Icon

και τσουπ τίποτα. Λέω τι φάση, αφού τα έχω μαζέψει από αυτά που λέει η λίστα.

Spoiler

Κοιτάω καλύτερα και είχα το Marika Scarseal αντί για το Marika's Soreseal.

Έπρεπε να έβλεπες τα μούτρα μου....

 

Επεξ/σία από GrafeioTeleton
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Βγήκε Platinum (με ένα playthrough βέβαια) . Lvl 175 ξεψάχνισα νομίζω σχεδόν τα πάντα σε περίπου 120ωρες. Έχουν μείνει λίγα item από εδώ και από κει. 

Λίγο με χάλασε η μάχη με το elden beast. Από όλα τα boss μου φάνηκε ότι ήταν λίγο πρόχειρα φτιαγμένη. Ας το άφηναν στον Radagon. 

Βγήκε όταν έκανα μια δοκιμή με wing of astel +10 (spam το skill του, λόγο του όγκου του που έχει το beast) και meteorite staff, γιατί βαριόμουν να βάλω τα άλλα που είχα στο αριστερό χέρι, χωρίς χρήση spell και με tiche. Ούτε τα σωστά talisman δεν είχα. Είχα αφήσει ξεχασμένο το gold scarab. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Elden Ring Patch 1.05 Adds Faster Loading Times On Xbox Series X|S

Βγήκε patch που διορθώνει τα loading times στις κονσόλες της Microsoft που ήταν το λιγότερο θα έλεγα τραγικά.  Όποιος θυμάται είχα συγκρίνει με την έκδοση του pc με ssd 500mb/s r/w και σε πολλά σημεία φόρτωνε πιο γρήγορα από το series X με τον Nvme 2.5gb/s r/w.

Από reddit λένε από 30 δευτερόλεπτα έπεσε στα 3 με 4 το loading.

adaddasdasasdadsdas.jpg.1b71c9cf18f6605d635a8b0aeada6178.jpg

 

Επεξ/σία από Saloufas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
4 λεπτά πριν, FCastor είπε

Yap.

Βασικά έκανα link όλο το playlist με Elden Ring. Ξεκαρδιστικό και ιδιαίτερα εύστοχο.

10ο* ήθελα να γράψω. 

Ναι, και του lost ark είναι on point, οποτε θα θεωρήσω και για τα υπόλοιπα games 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...