Προς το περιεχόμενο

Καιρικά


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 hours ago, margaritagr said:

Στους 20 πέφτει στο σπίτι μου κ λέω ότι έχω κρύο! 

αν ειχα 20 θα κανα παρτυ θα ημουν με καλοκαιρινο και δεν θα ηθελα καν θερμανση.εδω οταν βλεπω 18 στο σπιτι  κανω παρτυ.το γελιο ειναι οτι οταν φτανει 14 και καλοριφερ να αναψει φτανει 16 με 17 max.τωρα που αναψε το καλοριφερ και τα σωματα ζεσταθηκαν εχω 14 ακομα .απο ρουχα  κοντομανικο απο μεσα και λεπτο fleece απεξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 λεπτά πριν, poulinos είπε

αν ειχα 20 θα κανα παρτυ θα ημουν με καλοκαιρινο και δεν θα ηθελα καν θερμανση.εδω οταν βλεπω 18 στο σπιτι  κανω παρτυ.το γελιο ειναι οτι οταν φτανει 14 και καλοριφερ να αναψει φτανει 16 με 17 max.τωρα που αναψε το καλοριφερ και τα σωματα ζεσταθηκαν εχω 14 ακομα .απο ρουχα  κοντομανικο απο μεσα και λεπτο fleece απεξω

Εγώ με τα ρούχα μπορεί να έχω βάρος +5-7 κιλά παραπάνω, χωρίς τα παπούτσια και το μπουφάν. 😄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kirileman είπε

Μου έχουν μείνει 4-5 τσάντες ξύλα. Να τα κάψω και αυτά μέχρι την Τετάρτη-Πέμπτη να τελειώνουμε. Μετά ανοιξιάτικο 3ήμερο και γιόλο.

με μεγιστη 18 μέχρι 4 απρίλη δεν παιζει να κλεισεις θερμανση. εκτος αν το τζακι ειναι συμπληρωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

με μεγιστη 18 μέχρι 4 απρίλη δεν παιζει να κλεισεις θερμανση. εκτος αν το τζακι ειναι συμπληρωμα.

Κάπως έτσι. Το βράδυ που καθόμαστε στο σαλόνι (9:30-12:30), χαμηλώνω το καλοριφέρ σε αυτό το επίπεδο και ανάβω το τζάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Εγώ με τα ρούχα μπορεί να έχω βάρος +5-7 κιλά παραπάνω, χωρίς τα παπούτσια και το μπουφάν. 😄

Τρως... και τρως και ψεύδεσαι!!! 🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2η φορά εντός 2μηνών που μας αφήνει η διαχείριση χωρίς πετρέλαιο. 🤔

Αυτή τη στιγμή έχω 12 στο σπίτι και 18 στο δωμάτιο λόγω υπολογιστή και mining. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, poulinos είπε

αν ειχα 20 θα κανα παρτυ θα ημουν με καλοκαιρινο και δεν θα ηθελα καν θερμανση.εδω οταν βλεπω 18 στο σπιτι  κανω παρτυ.το γελιο ειναι οτι οταν φτανει 14 και καλοριφερ να αναψει φτανει 16 με 17 max.τωρα που αναψε το καλοριφερ και τα σωματα ζεσταθηκαν εχω 14 ακομα .απο ρουχα  κοντομανικο απο μεσα και λεπτο fleece απεξω

Πού μένεις βρε άνθρωπε και εσύ; Σε igloo;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, AntiCambeR said:

Εγώ με τα ρούχα μπορεί να έχω βάρος +5-7 κιλά παραπάνω, χωρίς τα παπούτσια και το μπουφάν. 😄

θεος απλα. εχω fleece χοντρο,χειμερινα παντελονια και οταν κανει κρυο λεω αντε να τα φορεσω αλλα στο τελος ειμαι με τα ανοιξιατικα

1 minute ago, MauroPaltoudias said:

Πού μένεις βρε άνθρωπε και εσύ; Σε igloo;

σε ενα σπιτι του 1981.μονα τζαμια.αλουμινια καψε με.απο πανω ταρατσα.ο βοριας το πετυχαινει.ειμαι στο πιο κρυο δωματιο του σπιτιου που δεν το βλεπει ο ηλιος.και αλλα πολλα θα μπορουσσ να γραψω.χανει θερμοτητα απο παντου απλα. ευχομαι οτι θα ειναι και η τελευταια χρονια εκει.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, greekfragma είπε

2η φορά εντός 2μηνών που μας αφήνει η διαχείριση χωρίς πετρέλαιο. 🤔

Αυτή τη στιγμή έχω 12 στο σπίτι και 18 στο δωμάτιο λόγω υπολογιστή και mining. 

Περίεργο να πηγαίνει συν 6 βαθμούς μόνο λόγω υππγλιστη. Ίσως έχουν κάποιο κλιματιστικο η τοπική θέρμανση στα γειτονικά δωμάτια η βρίσκεται σε πλεονεκτική θέση με χαμηλότερες απώλειες. 

Στα του thread, βγήκα κατά τις 8-9 το βράδυ να αγοράσω κάτι. Η μύτη μου με τέτοιο κρύο είναι καταρράκτης, φυσάω και σκουπιζομαι με το χαρτομαντηλο κάθε 5 λεπτά μέχρι να φτάσω στους προορισμούς μου, λογικά από το κρύο. 

Επεξ/σία από Basilhs23___
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 21/03/2022 at 23:23, Basilhs23___ said:

Περίεργο να πηγαίνει συν 6 βαθμούς μόνο λόγω υππγλιστη. Ίσως έχουν κάποιο κλιματιστικο η τοπική θέρμανση στα γειτονικά δωμάτια η βρίσκεται σε πλεονεκτική θέση με χαμηλότερες απώλειες. 

Στα του thread, βγήκα κατά τις 8-9 το βράδυ να αγοράσω κάτι. Η μύτη μου με τέτοιο κρύο είναι καταρράκτης, φυσάω και σκουπιζομαι με το χαρτομαντηλο κάθε 5 λεπτά μέχρι να φτάσω στους προορισμούς μου, λογικά από το κρύο. 

corona virus:p 

 

On 21/03/2022 at 22:28, MauroPaltoudias said:

Βέρο πλάσμα της νύχτας (creature of the night)! 

gary oldman film GIF

συνηθεια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως δεν νομιζω οτι πεσαν μεσα οι προβλεψεις για αυτη την εβδομαδα, το κρυο ειναι φανερά πιο λιγο σε σχεση με το ΣΚ που περασε, λεγαν για παγωνια και χιονιαδες, και εχει μια λιακαδα και 9 βαθμους τωρα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, great είπε

Παντως δεν νομιζω οτι πεσαν μεσα οι προβλεψεις για αυτη την εβδομαδα, το κρυο ειναι φανερά πιο λιγο σε σχεση με το ΣΚ που περασε, λεγαν για παγωνια και χιονιαδες, και εχει μια λιακαδα και 9 βαθμους τωρα.

 

Xθες στη μηχανή δε παλευόταν η κατάσταση. Με χιόνι δεν ηταν έτσι. Περισσότερη υγρασία; Δε ξέρω.

Ερώτημα. Τι παίζει με το καλοκαίρι που λένε οτι με τέτοιο κρυο θα βιωσουμε καυσωνες κτλ. Έχει κάποια σχέση το πολυ κρυο με τη πολύ ζέστη; Πληροφοριακά ρωτάω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την λιακάδα σήμερα πιστεύω να μην την έχουμε μόνο στην Καισαριανή. Πόσο να αλλάξει ο καιρός το απόγευμα? Γιατί άκουσα/διάβασα για τοπικές βροχές, καταιγίδες, χιόνια στα ορεινά/ημιορεινά της Αττικής από το απόγευμα μέχρι αύριο το πρωί.

  Για την σημερινή πρωινή λιακάδα δεν είδα/άκουσα βέβαια να λενε κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...