Προς το περιεχόμενο

Επιλογή i7 9700k vs R7 3700X


Q-Taxys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, athinamj είπε

Τον έχω στην Asus Rog Crosshair VIII Hero. ram Gskil TridentZ στα 3200.

 

μπορεις να μας ανεβασεις μια φωτο απο το Pc σου να φαινονται η μητρικη και οι μνημες οπως τις εχεις τοποθετησει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 266
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, athinamj είπε

Τον έχω στην Asus Rog Crosshair VIII Hero. ram Gskil TridentZ στα 3200.

 

Αναφερεις πολυ περιεργη συμπεριφορα θα σου προτεινα να κοιταξεις τι μπορει να συμβαινει γιατι δεν ειναι καθολου νορμαλ συμπεριφορα ολα αυτα. .. και ευχαριστως να βοηθησουμε αν μας παραθεσεις και λοιπα στοιχεια.. :) Εγω παντως στη μεταβαση απο τον 1600 σε 3700x  ειναι η μερα με τη νυχτα... Και αυτο οτι δεν θα δεις διαφορα στα games  σε 4κ δεν ισχυει παντα.. Η vega 64 μου πλεον ειναι σα να εχω αγορασει νεα καρτα γραφικων σε αποδοση ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Θα διαβασουμε πολλα ωραιο εδω

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Αστο... αν ηθελε πραγματικα βοηθεια θα την ειχε ζητησει ηδη...

Μυωπια εχετε ρε παιδια?

https://www.skroutz.gr/s/19344938/AMD-Ryzen-7-3700X-Box.html

https://www.skroutz.gr/c/32/cpu-epeksergastes.html?keyphrase=9700k

τι μου δείχνεις τα 20 ευρώ διαφορα , με τρολαρεις ? τι προηγουμενη εβδομάδα ούτε με 380$ δεν έβρισκες 3700x αλλα και πάλι δεν τον συγκρίνω με τον 9700k ως ισάξιο του πως να το κάνουμε , άποψη μου , παρακολουθώ τους ρίζεν με θαυμασμό για το αλμα τους αλλα κρατάω και μικρό καλάθι ταυτόχρονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, MTX είπε

τι μου δείχνεις τα 20 ευρώ διαφορα , με τρολαρεις ? τι προηγουμενη εβδομάδα ούτε με 380$ δεν έβρισκες 3700x αλλα και πάλι δεν τον συγκρίνω με τον 9700k ως ισάξιο του πως να το κάνουμε , άποψη μου , παρακολουθώ τους ρίζεν με θαυμασμό για το αλμα τους αλλα κρατάω και μικρό καλάθι ταυτόχρονα

Τωρα ποιος τρολαρει ποιον δεν ξερω... η μιλαμε η κλανουμε εδωμεσα.... εσυ θεωρησε οτι θελεις ,οι τιμες ειναι αυτες...

PS: 379-339= 40

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Τωρα ποιος τρολαρει ποιον δεν ξερω... η μιλαμε η κλανουμε εδωμεσα.... εσυ θεωρησε οτι θελεις ,οι τιμες ειναι αυτες...

μην με φτιάχνεις τώρα βραδιάτικα , δεν είμαι κάθε μέρα στο skrutz ρε ψιλέ , πριν μερικές μέρες τα ίδια λεφτά είχανε εκεί που είχε διαθεσιμότητα , και σου ξαναλέω αν θέλεις να κανεις σύγκριση του 9700k , κανε την με κάτι πιο πάνω όχι με 3700x 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, MTX είπε

μην με φτιάχνεις τώρα βραδιάτικα , δεν είμαι κάθε μέρα στο skrutz ρε ψιλέ , πριν μερικές μέρες τα ίδια λεφτά είχανε εκεί που είχε διαθεσιμότητα , και σου ξαναλέω αν θέλεις να κανεις σύγκριση του 9700k , κανε την με κάτι πιο πάνω όχι με 3700x 

Γτ να την κανω με κατι πιο πανω ,δεν νομιζω οτι χρειαζεται...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

Γτ να την κανω με κατι πιο πανω ,δεν νομιζω οτι χρειαζεται...

είμαι ένας απλός ταπεινός χρηστης που κύριος παίζω και κάνω και λίγα πράγματα δεν είμαι επαγγελματίας φωτογράφος , που και πάλι και αυτοί ξέρουνε τι κάνουνε δεν πάνε σε AMD και ας μην τους περισσεύουν τα λεφτά τους

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψιλοάσχετο αλλά απορία, οι νέοι της AMD θέλουν  γρήγορες μνήμες για να shine ή τα ίδια αποτελέσματα(σε gaming καταστάσεις) με 3200Mhz/16cas και b-die ?

Επεξ/σία από GRat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, MTX είπε

είμαι ένας απλός ταπεινός χρηστης που κύριος παίζω και κάνω και λίγα πράγματα δεν είμαι επαγγελματίας φωτογράφος , που και πάλι και αυτοί ξέρουνε τι κάνουνε δεν πάνε σε AMD και ας μην τους περισσεύουν τα λεφτά τους

κατι αλλο? για να μιλαμε και με επιχειρηματα...

2.png.1c1fe1f3fe3df641d91a21c50cb1511d.png

3.png.e2c2f5b14061b880f39db5302ae82a24.png

1.png.19af7dbe627c3c9ed3d1871869a17828.png

 

 

9 λεπτά πριν, GRat είπε

Ψιλοάσχετο αλλά απορία, οι νέοι της AMD θέλουν  γρήγορες μνήμες για να shine ή τα ίδια αποτελέσματα(σε gaming καταστάσεις) με 3200Mhz/16cas και b-die ?

Ολοι  ειτε Intel ειτε Amd παιρνουν το κατι τις τους με γρηγορες μνημες σε μικρες αναλυσεις ,γενικα παντως ειναι πολυ καλυτεροι απο 2xxx με ενα κιτ 3200c16 ας πουμε αλλα πισω απο Intel στην πλειονοτητα. 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

κατι αλλο? για να μιλαμε και με επιχειρηματα...

 

οι τιμές αυτές ήτανε skroutz η γενικά ? εγώ πάντως τους είδα στα ίδια λεφτά πριν λίγο καιρό σου μιλάω σπαθί , εκεί που υπήρχε διαθεσιμότητα όχι στα πρώτα μαγαζιά , τέλος πάντων δεν επιμένω μπορεί κάποιοι να ανεβάσανε τιμές λόγο ζήτησης και έλλειψης , όπως και να έχει μικρή η διαφορα τους για να με κερδίσει ο 3700x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Τωρα ποιος τρολαρει ποιον δεν ξερω... η μιλαμε η κλανουμε εδωμεσα.... εσυ θεωρησε οτι θελεις ,οι τιμες ειναι αυτες...

PS: 379-339= 40

Ναι αλλά ο κλειδωμένος με ξηλωμένη την igpu είναι φτηνότερος 9 ευρώ.

Μουαχαχαχαχαχαχαχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, MTX είπε

οι τιμές αυτές ήτανε skroutz η γενικά ? εγώ πάντως τους είδα στα ίδια λεφτά πριν λίγο καιρό σου μιλάω σπαθί , εκεί που υπήρχε διαθεσιμότητα όχι στα πρώτα μαγαζιά , τέλος πάντων δεν επιμένω μπορεί κάποιοι να ανεβάσανε τιμές λόγο ζήτησης και έλλειψης , όπως και να έχει μικρή η διαφορα τους για να με κερδίσει ο 3700x

Σκρουτζ ρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Σκρουτζ ρε...

τότε το ίδιο πράγμα λέμε ρε man γιατί με διασύρεις , ορίστε πήγαινε πριν 20 μέρες τα ίδια λεφτά είχανε , καλά το είδα εγώ , γιατί μου είχε κάνει εντύπωση και το σκεφτόμουν , λέω κατά τα αλλα τους φταίγανε οι ακριβή επεξεργαστές τις intel και τώρα αγοράζουνε amd πιο ακριβά και δεν μιλάνε

Επεξ/σία από MTX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μην φρικάρετε τόσο. Πάνω κάτω τα ίδια € βγαίνουν με μητρικές/μνήμες και ψύξη που να τους σηκώνει και τους δύο.

Απο εκεί και πέρα είναι τι χρήση θέλει κανείς. Gaming+OC = intel // Multimedia creation και ελαφρύ gaming = Αmd 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, GRat είπε

Καλά μην φρικάρετε τόσο. Πάνω κάτω τα ίδια € βγαίνουν με μητρικές/μνήμες και ψύξη που να τους σηκώνει και τους δύο.

Απο εκεί και πέρα είναι τι χρήση θέλει κανείς. Gaming+OC = intel // Multimedia creation και ελαφρύ gaming = Αmd 

Παναλαφρο gaming μονο σε amd κανα lol με το ζορι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...