Προς το περιεχόμενο

Πιστωτική κάρτα


poka333

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, pluss είπε

Ναι, έτσι είναι. Στο Τιμολόγιο Εργασιών (σελ. 96) της Eurobank, επισημαίνεται το εξής: "To ανώτατο ποσό της συνδροµής καταβάλλεται (τµηµατικά σε 12 ισόποσες µηνιαίες δόσεις), υπό την προϋπόθεση ότι το µηνιαίο χρεωστικό υπόλοιπο της κάρτας υπερβαίνει το ποσό των € 14,67. Διαφορετικά, η κάρτα διατίθεται µε µηδενική ετήσια συνδροµή."

Οπότε αξίζει να βγάλω την συγκεκριμένη? Σαν Mastercard classic είναι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 176
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Οπότε αξίζει να βγάλω την συγκεκριμένη? Σαν Mastercard classic είναι? 

Ναι, σαν κλασική Mastercard είναι και πιστεύω πως αξίζει να βγάλεις την συγκεκριμένη, αφού τη θες μόνο για περιστασιακή χρήση, οπότε δεν θα επιβαρύνεσαι με συνδρομή τους μήνες που δεν θα τη χρησιμοποιείς.

Επεξ/σία από pluss
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/11/2021 στις 4:54 ΜΜ, pluss είπε

Ναι, σαν κλασική Mastercard είναι και πιστεύω πως αξίζει να βγάλεις την συγκεκριμένη, αφού τη θες μόνο για περιστασιακή χρήση, οπότε δεν θα επιβαρύνεσαι με συνδρομή τους μήνες που δεν θα τη χρησιμοποιείς.

Αυτό που είναι για τον καρκίνο του μαστού δεν επηρεάζει κάπου? 

Αγοράζω κανονικά με άτοκες κτλ? 

Πάντως μου κάνει εντύπωση που δεν θα έχει συνδρομή εάν δεν την χρησιμοποιήσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι, δεν θα σε επηρεάσει κάπου, μην ανησυχείς. Με αυτή την κάρτα θα μπορείς να κάνεις ό,τι θα μπορούσες και με οποιαδήποτε άλλη...

Επεξ/σία από pluss
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, pluss είπε

Όχι, δεν θα σε επηρεάσει κάπου, μην ανησυχείς. Με αυτή την κάρτα θα μπορείς να κάνεις ό,τι θα μπορούσες και με οποιαδήποτε άλλη...

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. 

Αυτό με την συνδρομή μόνο μου φαίνεται περίεργο που είναι η μοναδική έτσι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι η μοναδική απ' ό,τι είδα στο τιμολόγιο προμηθειών της Eurobank. Παρόμοια πολιτική όσον αφορά την ετήσια συνδρομή εφαρμόζει και στη φοιτητική Visa, όπως και στη Military Club Visa.

Επεξ/σία από pluss
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει ετησια συνδρομή . Έχει όμως μηνιαία

Αν βάλεις άτοκες δόσεις θα βγάζεις κάθε μήνα υπόλοιπο και θα πληρώνεις κάθε μήνα την συνδρομή. 

Ο μόνος τρόπος να μην πληρώσεις είναι να βάλεις μία δόση μπροστά ώστε ο λογαριασμός να βγαίνει κάθε μήνα μηδενικός ή κάτω των 14,67

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω βλεπω αμα εχεις μισθοδοσιας λογαριασμο στην eurobank Οπως εγω ειναι δωρεαν η συνδρομη της πιστωτικης

Ισχυει?

https://www.eurobank.gr/el/business/ilekronikes-upiresies/ilektronikes-upiresies/e-banking-services/e-banking/misthodosia-pronomio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ισχύει. Δεν ξέρω βέβαια αν η δωρεάν συνδρομή για όσους έχουν λογαριασμό μισθοδοσίας αφορά όλες τις κάρτες ή συγκεκριμένες μόνο, οπότε καλού-κακού ρώτα πρώτα την τράπεζα πριν κάνεις κάποια κίνηση.

Επεξ/σία από pluss
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Για να μην ανοίγω νέο θέμα.. Έληγε χθες ο λογαριασμός και ξέχασα να  πληρώσω ένα μικρό υπολειπομενο πόσο (συνηθως μεταφέρω τα ποσά αμέσως μετά τις αγορές). Η καρτα έχει 15% τόκο. Αυτό είναι ετήσιο, σωστα; δηλαδή αν το ποσό είναι 100 ευρώ, εφόσον το πληρώσω σήμερα (1 μέρα καθυστέρηση) πρέπει να δώσω 100 + (100*15/100)/365;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, christos4 είπε

Για να μην ανοίγω νέο θέμα.. Έληγε χθες ο λογαριασμός και ξέχασα να  πληρώσω ένα μικρό υπολειπομενο πόσο (συνηθως μεταφέρω τα ποσά αμέσως μετά τις αγορές). Η καρτα έχει 15% τόκο. Αυτό είναι ετήσιο, σωστα; δηλαδή αν το ποσό είναι 100 ευρώ, εφόσον το πληρώσω σήμερα (1 μέρα καθυστέρηση) πρέπει να δώσω 100 + (100*15/100)/365;  

εδω εισαι 

Τελικό επιτόκιο * ποσό συναλλαγής * τις ημέρες που έχει μείνει ανεξόφλητη

365

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, soundou είπε

εισαι 

 

2 ώρες πριν, soundou είπε

εδω εισαι 

Τελικό επιτόκιο * ποσό συναλλαγής * τις ημέρες που έχει μείνει ανεξόφλητη

365

Το λινκ δουλευει ή μονο εγω εχω προβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι λινκ.ειναι ο τυπος που υπολογιζουμε ποσο τοκους θα πληρωσουμε στον επομενο λογαριασμο.δηλαδη αν χρωστας 1000€ στην πιστωτικη κ ληγει ο λογαριασμος σ αυριο ο τρεχουμενος στον επομενο λογαριασμο θα πρεπει να πληρωσεις γυρω στα 11€.κλαιν μαιν.τοσο ανχος με τον λογαριασμο αν μεινει απληρωτος δεν μπορω να το καταλαβω.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά. Τι εννοούμε με τον όρο πρόσθετη πιστωτική; Είναι δεύτερο πλαστικό με κοινό "ταμείο" με την κύρια, απλά διαφορετικού τύπου (π.χ. με άλλο πρόγραμμα επιβράβευσης);

Όταν εξέδωσα την τελευταία μου κάρτα στη Eurobank, μου ανέφεραν ότι λόγω της μισθοδοσίας μου εκεί, δικαιούμαι πρόσθετη πισωτική χωρίς συνδρομή. 

Οπότε ψάχνω τι και πως, ώστε να δω αν μ' εξυπηρετεί κάπου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...