Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το εργαλείο που εγκαθιστάς μαζί με το msi afterburner. Έχει επιλογή να διαλέξεις να κρύβεται το overlay ξεχωριστά σε κάθε game. Στο modern warfare μου σταμάτησε τα crashes. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, MirrorsEdge είπε

σε περιοχη με legendary animal δεν μου βγαζει εκεινο το κιτρινο ολογραμμα για να εντοπισω τα ιχνη...μηπως ειναι καποιο bug?

Μάλλον όχι.

Πρέπει να είσαι χωρίς το άλογο, σκυφτός και να πηγαίνεις γύρω γύρω μέχρι να το βρεις. 

Μου πήρε πολλές προσπάθειες για να βρω το legendary buck.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνιδι ειναι πραγματικο τελειο δεν το περιμενα τοσο δυνατο

τωρα εχω φτασει στην πρωτη πολη μαλλον chapter 3 και γενικα ειμαι πολυ εντυπωσιασμενος

το ονλινε το αφησα να τελιωσω μια αυτο ετσι καλα και μετα το βλεπω και το αλλο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω να το αγορασω και εγω τωρα για pc μιας και καθομαι και ξερω οτι θελει πολλες μερες gameplay.

ΕΡωτηση γιατι ακουω περιεργα για σαπιο port .Αξιζει να το παρω στο ps4 μου η να το παρω στο pc?

Το pc ειναι 2600x   --  16gb ddr4 -- rx580  

Προτιμω pc αλλα θα το παιζω η θελει κανα τερας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την 580 θα χρειαστεί να κάνεις πολλές υποχωρήσεις στα γραφικά για να πιασεις ενα καλό framerate. Ενδεικτικά, με το σύστημα της υπογραφής, και τις προτεινόμενες ρυθμίσεις από τους Hardware Unboxed έπιανα περίπου 55-75 fps, ανάλογα την περιοχή. Αρκετά πράγματα στο μαξ, αλλά και αρκετά σαφώς μειωμένα.

Αφού έχεις ps4 θα έλεγα ίσως καλύτερα να το πάρεις εκεί, προσωπική άποψη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SOCRATIS1000 είπε

Λεω να το αγορασω και εγω τωρα για pc μιας και καθομαι και ξερω οτι θελει πολλες μερες gameplay.

ΕΡωτηση γιατι ακουω περιεργα για σαπιο port .Αξιζει να το παρω στο ps4 μου η να το παρω στο pc?

Το pc ειναι 2600x   --  16gb ddr4 -- rx580  

Προτιμω pc αλλα θα το παιζω η θελει κανα τερας?

Έχεις ένα κλικ καλύτερο σύστημα από εμένα (r2600, 16gb ram, rx570)

Σε μένα παίζει άνετα σε 1080p με medium-high settings, ultra textures και μειωμένα volumetric clouds και μερικά ακόμα

Τα fps πέφτουν μόνο στις μεγάλες πόλεις αλλά σπάνια κάτω από 45, γενικά τρέχει πολύ ικανοποιητικά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, tsabasid είπε

Με την 580 θα χρειαστεί να κάνεις πολλές υποχωρήσεις στα γραφικά για να πιασεις ενα καλό framerate. Ενδεικτικά, με το σύστημα της υπογραφής, και τις προτεινόμενες ρυθμίσεις από τους Hardware Unboxed έπιανα περίπου 55-75 fps, ανάλογα την περιοχή. Αρκετά πράγματα στο μαξ, αλλά και αρκετά σαφώς μειωμένα.

Αφού έχεις ps4 θα έλεγα ίσως καλύτερα να το πάρεις εκεί, προσωπική άποψη.

Παιζεις ομως σε 144 οθονη και 2κ αναλυση?Εγω σε 1080 p θα παιξω και 60οθονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1440p , τα 144Hz δεν είχαν σχέση στην προκειμένη. Μπορεί και να έχεις δίκιο. Δες στο youtube για rdr2 rx580, θα βρεις διάφορα βίντεο με fps counters να πάρεις μια ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 580 εχει αναλογες επιδοσεις με του xbox one x που το τρεχει σε 4k 30 fps το παιχνιδι. Σιγουρα θα εχεις πολυ καλυτερο οπτικο αποτελεσμα στο pc απο οτι στο ps4. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, SOCRATIS1000 είπε

Λεω να το αγορασω και εγω τωρα για pc μιας και καθομαι και ξερω οτι θελει πολλες μερες gameplay.

ΕΡωτηση γιατι ακουω περιεργα για σαπιο port .Αξιζει να το παρω στο ps4 μου η να το παρω στο pc?

Το pc ειναι 2600x   --  16gb ddr4 -- rx580  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Red Dead Redemption 2 April 2nd Update released, fixes numerous crashes and bugs, full patch notes

https://www.dsogaming.com/news/red-dead-redemption-2-april-2nd-update-released-fixes-numerous-crashes-and-bugs-full-patch-notes/

 

Θα στρωσει που θα παει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Razor333 είπε

Το epic τι περιθώριο δίνει για refund σε περίπτωση που ακόμα έχει χοντρά θέματα; 

 

To online ακόμη ταλαιπωρείται με αρκετά bugs από ο,τι ακούγεται. Το single player είναι μια χαρά πλέον. Αν σε ενδιαφέρει το online κυρίως θα πληγωθείς μάλλον :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...