Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Παιδιά αξιζει να το παρω στο pc? Το τερμάτισα στο πλευ αλλα σκέφτομαι λογω γραφικων ν το χτυπήσω και πισι. Θέλει χειριστήριο ή με πληκτρολόγιο ειναι κομπλε οπως το witcher?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Bασικα μονο με k&M παιζεται. Να στοχευσεις με controller δεν παιζει. 

Εγω μια χαρα στοχευω με controller, εχει και auto aim προσωπικα με βολευει πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Εγω μια χαρα στοχευω με controller, εχει και auto aim προσωπικα με βολευει πολυ.

auto aim στο συγκεκριμενο  παιχνιδι ειναι σαν να πετας το gameplay στα σκουπιδια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, noFEARgr είπε

auto aim στο συγκεκριμενο  παιχνιδι ειναι σαν να πετας το gameplay στα σκουπιδια...

Στα περισσότερα παιχνίδια είμαι αυτής της άποψης. Και εγώ με gamepad το έπαιξα, αλλά άφησα το autoaim μόνο στο shooting πάνω από το άλογο λόγω της κίνησης και της ανάγκης να χειρίζεσαι ταυτόχρονα και το άλογο. Όχι ότι το παιχνίδι είναι και ιδιαίτερα challenging ούτως ή άλλως. Στις περισσότερες μάχες είναι scripted μέχρι και το σημείο που πρέπει να πάρεις cover. Αλλού είναι η μαγεία του παιχνιδιού και όχι στα action scenes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατέστησα το παιχνίδι πάλι μετά απο 4 μήνες. Δεν βλεπει την κάρτα (5700ΧΤ)στις ρυθμισεις ουτε την οθονη. Τα γραφικά εινα "κάπως" και FPS με αφηνει να αλλάξω μονο οταν ειναι full screen. Τι έχω χάσει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, panosp1 είπε

Εγκατέστησα το παιχνίδι πάλι μετά απο 4 μήνες. Δεν βλεπει την κάρτα (5700ΧΤ)στις ρυθμισεις ουτε την οθονη. Τα γραφικά εινα "κάπως" και FPS με αφηνει να αλλάξω μονο οταν ειναι full screen. Τι έχω χάσει ;

Τιποτα σπουδαιο, απλως εχουν φαει downgrade τα γραφικα και γενικως το εχουν διορθωσει ελαχιστα απ' το πρωτο launch, ξερεις τωρα τα γνωστα της rockstar 🤮

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Τιποτα σπουδαιο, απλως εχουν φαει downgrade τα γραφικα και γενικως το εχουν διορθωσει ελαχιστα απ' το πρωτο launch, ξερεις τωρα τα γνωστα της rockstar 🤮

Καταπληκτικά! 

Δεν ήταν στο μυαλό μου δηλαδή ότι κάτι πάει στραβά....  Το απεγκατέστησα το Γενάρη γιατί ειχα χοντρά θέματα με τον launcher και ειπα τωρα να δοκιμάσω αλλη μια φορά. Αλλά τα γραφικά, ειδικα οι άνθρωποι ειναι πολύ χάλια (σε σχέση με οταν βγήκε).

Επεξ/σία από panosp1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, panosp1 είπε

Καταπληκτικά! 

Δεν ήταν στο μυαλό μου δηλαδή ότι κάτι πάει στραβά....  Το απεγκατέστησα το Γενάρη γιατί ειχα χοντρά θέματα με τον launcher και ειπα τωρα να δοκιμάσω αλλη μια φορά. Αλλά τα γραφικά, ειδικα οι άνθρωποι ειναι πολύ χάλια (σε σχέση με οταν βγήκε).

Ναι απο ενα συγκεκριμενο patch που κατεβασε μεσα στο χρονο εφαγε χοντρο downgrade και δε βλεπω να εχουν καμια διαθεση προς το παρων να ασχοληθουν απο τοτε. Και το πιο ''αστειο'' ειναι πως ακομα κι ετσι το performance εμενα προσωπικα τουλαχιστον για να μη παρεξηγηθω δεν ειναι ουτε 1% καλυτερο σε σχεση με day 1. Οποτε αναγκαστικα προσαρμοζεσαι και το χαιρεσαι οπως ειναι ή το αφηνεις στην ακρη μηπως και.. (που δεν..)

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγορασα σημερα επαιξα καμια ωρα και δυστηχως δεν με αφησε καθολου ικανοποιημενο, για να σερνομαι στα 40fps με gtx1080 θελω να βλεπω και συγκεκριμενα γραφικα και δυστηχως δεν τα ειδα σε καμια περιπτωση, κακιστα textures αριστερα και δεξια (ultra), μετριοτατο στο human modeling, μετριοτατο γενικα, απλα ενα κακιστο port-αρπαχτη, σε καμια περιπτωση δεν εχει ΤΑ γραφικα και το κερασακι που για εμενα δεν υπαρχει περιθωριο για στραβα ματια, ακομα και οταν κατεβασα αρκετα για να βλεπω μονιμα 60fps η κινηση μονο smooth δεν ηταν και το stuttering εμφανεστατο. Refund και αντε γεια.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tο RDR2 εχει απο τα καλυτερα γραφικα(εαν οχι τα καλυτερα που εχουμε δει σε παιχνιδι).

Δικαιωλογημενα να μην παιζει η 1080 στα ultra. 

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Razor333 είπε

Το αγορασα σημερα επαιξα καμια ωρα και δυστηχως δεν με αφησε καθολου ικανοποιημενο, για να σερνομαι στα 40fps με gtx1080 θελω να βλεπω και συγκεκριμενα γραφικα και δυστηχως δεν τα ειδα σε καμια περιπτωση, κακιστα textures αριστερα και δεξια (ultra), μετριοτατο στο human modeling, μετριοτατο γενικα, απλα ενα κακιστο port-αρπαχτη, σε καμια περιπτωση δεν εχει ΤΑ γραφικα και το κερασακι που για εμενα δεν υπαρχει περιθωριο για στραβα ματια, ακομα και οταν κατεβασα αρκετα για να βλεπω μονιμα 60fps η κινηση μονο smooth δεν ηταν και το stuttering εμφανεστατο. Refund και αντε γεια.

 

Σε τί ανάλυση το έπαιξες; 1080 ή 1440?  

Επειδή όταν το έπαιξα έψαξα αρκετά για διάφορες "optimal" ρυθμίσεις στα 1440p, το παιχνίδι έχει κάποιες insane ρυθμίσεις που γονατίζουν ο,τι κινείται αυτή τη στιγμή, και είναι εν μέρει optimization, αλλά και τρελά physics(πχ νερό) που ίσως απλά θέλουν μεγάλη επεξεργαστική ισχύ.

Με το σύστημα της υπογραφής σε 1440 p, και με τις ρυθμίσεις που είχαν προτείνει στο Hardware Unboxed ως βάση(αρκετές από τις οποίες ανέβασα κι άλλο) ήμουν  μίνιμουμ 50fps, και μαξ ώς και 80, ανάλογα με την περιοχή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...