Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα τους παρει και θα τους σηκωσει εκει στη rockstar, μεχρι χθες ηταν ολα καλα και εχω φαει 20 crash απανωτα, δε μπορω να μπω καν στο παιχνίδι και παιζει να εχασα και τα save μου, θα ανοιξω ticket και θα τους βρισω οσο δεν εχω βρισει σε ολη μου τη ζωη ανθρωπο και ας μου κάνουν ban, μήνυση οτι θελουν.

ggwr.png

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Sorry κιολας αλλα μηπως ειστε λιγο υπερβολικοι με τα crash?

Το εχω αγορασει απο rockstar launcher  εδω και ενα μηνα περιπου 

Και δεν εχω φαει ουτε ενα crash κυριολεκτικά και τα σπεκς μου ειναι για κλαματα.

Μηπως εχετε θεμα με τα pc σας? 

Επεξ/σία από DjAde
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giorgosmcmc είπε

Θα τους παρει και θα τους σηκωσει εκει στη rockstar, μεχρι χθες ηταν ολα καλα και εχω φαει 20 crash απανωτα, δε μπορω να μπω καν στο παιχνίδι και παιζει να εχασα και τα save μου, θα ανοιξω ticket και θα τους βρισω οσο δεν εχω βρισει σε ολη μου τη ζωη ανθρωπο και ας μου κάνουν ban, μήνυση οτι θελουν.

ggwr.png

Για δοκίμασε αυτό (πολλοί αναφέρουν πως λειτουργεί)

 Go to %USERPROFILE%\Documents\Rockstar Games\Red Dead Redemption 2\Settings\ and delete all graphics cache files (they begin with sga_)

Πηγή

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Θα τους παρει και θα τους σηκωσει εκει στη rockstar, μεχρι χθες ηταν ολα καλα και εχω φαει 20 crash απανωτα, δε μπορω να μπω καν στο παιχνίδι και παιζει να εχασα και τα save μου, θα ανοιξω ticket και θα τους βρισω οσο δεν εχω βρισει σε ολη μου τη ζωη ανθρωπο και ας μου κάνουν ban, μήνυση οτι θελουν.

ggwr.png

Φιλε μου ειναι πανευκολο και γω πανικοβληθηκα για λιγο μηπως χασω τα saves λιγο πριν το φιναλε αλλα τελικα ολα τελεια !

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, spilios6 είπε

Φιλε μου ειναι πανευκολο και γω πανικοβληθηκα για λιγο μηπως χασω τα saves λιγο πριν το φιναλε αλλα τελικα ολα τελεια !

Αυτο εκανα κι εγω και ολα καλα αλλα παλι οταν εκανα restart το game επρεπε να το ξανακανω γιατι κρασαρε παλι 😕 παντως εστω κι ετσι ειναι playable.

Στα του game τωρα τις gold bar που αποκτας στο story μπορω να τις πουλησω αφοβα ή μπορω να αγορασω κατι με gold bar που δε μπορω με χρηματα οπως στο online?

Το ρωταω γιατι ενω προχωρουσα στο story καβατζωσα απο εναν τυπο εναν χαρτη και απ το πουθενα βρεθηκα με 2 gold bars τη στιγμη που ειχα ξεμεινει απο φραγκα και πραγματικα ηταν οτι καλυτερο για να κανω αναβαθμησεις και τα σχετικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κι εγώ χθες προχθές είχα 3-4 CTD, συνολικά κάπου στο ~ 12 ώρο , ενώ δεν είχα κανένα μετά τις πρώτες μέρες.

τίποτα τραγικό αλλά το παράξενο είναι πως ξεκίνησαν χωρίς ούτε το game  να έχει πάρει  κάποιο update ούτε ο launcher .

-----------------------------------

 

τα gold bars στο story:

αν δεν έχεις φράγκα πούλα, αν δε χρειάζεσαι χρήμα μην τις πουλάς,

δεν είναι για κάποια άλλη χρήση αλλά γενικά κράτα μια κάβα από valuables,

και δεν μπορώ να πώ περισσότερα -> spoilers

 

Επεξ/σία από SpoonyBar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις gold bars τις πουλας στα fences μονο εκει τις παιρνουν μαζι με τα χρυσαφικα που κλεβεις ή βρισκεις

μονο στο online  αγοραζεις πραγματα αλλα και γω δεν εχω ασχοληθει καθολου γιατι ενω εχω τις κλασσικες 50 μπαρες οτι παω να παρω ειναι πανακριβο και δεν αγοραζεις τιποτα με 50 μπαρες νομιζω μια μονο αδεια κανει 7 μπαρες και ενα αλογο 11 κατι  τετοιο 

 

ΥΓ

εχει βγαλει καποιος ακρη με τα twitch benefits ? δεν μπορει να συνδεθει με το λογαριασμο αν και νομιζω θελει να εχεις παιξει 30 λεπτα τουλαχιστον Online

δεν ξερω δεν εχω ιδεα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, d4ydr33m3r είπε

Κατι μου λεει οτι πολλοι που τους κρασαρει ακομη συνεχεια κατι δεν παει καλα με τα ρολογια τους σε gpu/cpu/ram.. :D

Κοινως υπερεκτιμημενα o/c στο θεο που νομιζουν οτι ειναι σταθερα.. Γενικα πουσαρει ΠΟΛΥ το παιχνιδι..

Πάντως ακόμα και στο δικό μου medium-high σύστημα, κανένα crash σε 1080p και ultra γραφικά, δεν είδα κανένα απολύτως crash.

Στην αρχή μόνο είχα το γνωστό πρόβλημα του freeze ανά 20-30 λεπτά αλλά πλέον έχει λυθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

άμα πας σε μια καλυβά ~μεσάνυχτα βγαίνει από πάνω ένα UFO, σε ένα τάφο βρίσκεις viking gear, αλλού βρίσκεις pirate gear, bigfoot ,manbearpig, ΚΚΚ 3 funny encounters, βαμπίρ κα

 

μάλλον εδώ τα έχει όλα, και γενικά αυτός ο χαρτης βοηθάει πολύ τους completionists.

τσέκαρε στα φίλτρα μόνο το easter eggs.

https://rdr2map.com/

Επεξ/σία από SpoonyBar
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, SpoonyBar είπε

άμα πας σε μια καλυβά ~μεσάνυχτα βγαίνει από πάνω ένα UFO, σε ένα τάφο βρίσκεις viking gear, αλλού βρίσκεις pirate gear, bigfoot ,manbearpig, ΚΚΚ 3 funny encounters, βαμπίρ κα

μάλλον εδώ τα έχει όλα, και γενικά αυτός ο χαρτης βοηθάει πολύ τους completionists.

τσέκαρε στα φίλτρα μόνο το easter eggs.

https://rdr2map.com/

τέτοιες κουβέντες πρέπει να γίνονται στα φορουμς, και όχι κλάψα για ένα βαρύ παιχνίδι! :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί κάποιες φορές στα ζώα πριν τα σκοτώσεις δείχνει να είναι quality pristine και με 3 αστέρια(που υποτίθεται θα δώσει perfect quality) και μέτα είναι good/2 αστέρια; Κυνήγι με τόξο και rifle

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...