Προς το περιεχόμενο

Εγκατάσταση FTTH


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
3 hours ago, ksessalonikios said:

το τι θα ισχύει σε 2 χρόνια κανείς δεν το ξέρει, το θέμα είναι ότι πριν 1 βδομάδα κάποιος έκανες συμβόλαιο για 100αρα με 28€ και τώρα κάνει στην κοσμοτέ με 37€ και στην βονταφον με 41€

Δεν εννοούσα ότι σε 2 χρόνια θα είναι τόση η τιμή, αλλά ότι αν είχε περάσει τώρα η 2ετία του κουπονιού για κάποιον, θα του έδιναν 100αρα FTTH με 36.9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η δική μου σύνδεση FTTH 100/10 ενεργοποιήθηκε στις 14/03/2019 με κουπόνι από την δράση sfbb.gr το οποίο έληξε στις 14/03/2021 και έκανα ανανέωση με τιμή 36,40 ευρώ το μήνα (κανονική τιμή είναι 36,90 ευρώ το μήνα).

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω περιμενω ακομα ενεργοποιηση με τα 28,9.

Καλα αν δεν εχουν πεσει οι τιμες σε 2 χρονια,δε πληρωνω πανω απο 30Ε για FTTH στην ανανεωση.Το γυρναω σε χαλκο 50αρι και τελος,που βρισκεις και με 22Ε αυτη τη στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Dantε είπε

[...] Καλα αν δεν εχουν πεσει οι τιμες σε 2 χρονια,δε πληρωνω πανω απο 30Ε για FTTH στην ανανεωση.Το γυρναω σε χαλκο 50αρι και τελος,που βρισκεις και με 22Ε αυτη τη στιγμη.

- Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία,

αλλά δεν είναι σίγουρο ούτε αν θα μπορέσεις να γυρίσεις σε VDSL έως 50, ούτε αν αυτό θα συμφέρει τότε (η τιμή του).

Το πιθανότερο είναι να δίνουν μόνο έως 24 στο δίκτυο χαλκού, και όχι για πάντα.

Επεξ/σία από filipN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Υπόψιν να γνωρίζετε ότι η επιδότηση μέσω της δράσης sfbb.gr έχει τελειώσει σύμφωνα με την ανακοίνωση δεν εκδίδονται άλλα κουπόνια όσα κουπόνια έχουν εκδοθεί θα πρέπει να εξαργυρωθούν έως 30/09/2022.

Σαφώς είναι επιλογή του καθενός βάση των οικονομικών του.

Εγώ πάντως δεν ξανά γυρνάω στον χαλκό θα παραμείνω στο FTTH 100/10 έως να γίνει η δυνατότητα για Gigabit εφικτή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 hours ago, Dantε said:

Εγω περιμενω ακομα ενεργοποιηση με τα 28,9.

Καλα αν δεν εχουν πεσει οι τιμες σε 2 χρονια,δε πληρωνω πανω απο 30Ε για FTTH στην ανανεωση.Το γυρναω σε χαλκο 50αρι και τελος,που βρισκεις και με 22Ε αυτη τη στιγμη.

Λογικά θα έχει πέσει κάτω από τα 30 ευρώ το 100αρι FTTH τότε, αλλά κατά πάσα πιθανότητα παίζει να κάνει τα ίδια το 200αρι από εναλλακτικό.

Μην αρχίσουμε τα περι σταθερότητας κτλπ, σε FTTH είσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, filipN είπε

- Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία,

αλλά δεν είναι σίγουρο ούτε αν θα μπορέσεις να γυρίσεις σε VDSL έως 50, ούτε αν αυτό θα συμφέρει τότε (η τιμή του).

Το πιθανότερο είναι να δίνουν μόνο έως 24 στο δίκτυο χαλκού, και όχι για πάντα.

Θα το κοψω τοτε και θα τραβηξω ethernet απο το γαμπρο μου και θα μοιραστουμε το παγιο :P

Το νοημα ειναι οτι προσωπικα πανω απο 30Ε δε δινω για σταθερο-ιντερνετ.

Για τις προσωπικες μου αναγκες οτιδηποτε πανω απο 50 ειναι υπερβολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
35 λεπτά πριν, Dantε είπε

Θα το κοψω τοτε και θα τραβηξω ethernet απο το γαμπρο μου και θα μοιραστουμε το παγιο :P

Το νοημα ειναι οτι προσωπικα πανω απο 30Ε δε δινω για σταθερο-ιντερνετ.

Για τις προσωπικες μου αναγκες οτιδηποτε πανω απο 50 ειναι υπερβολη.

Μου θυμίζεις έναν συνταξιούχο του δημοσίου που έχω στην πολυκατοικία μου οποίος δεν ήθελε να βάλει FTTH και όχι μόνο έβαλε αλλά έβαλε το πακέτο 200/20 + πακέτο τηλεόρασης και δεν φτάνει αυτό πήγε και αγόρασε ότι υπηρεσία streaming υπάρχει και μια μεγάλη UHD 4K 55 τηλεόραση με ολοκληρωμένο σύστημα ήχου και projector για να απολαμβάνει τις ταινίες/σειρές από τον τεράστιο καναπέ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, ikorolis είπε

Μου θυμίζεις έναν συνταξιούχο του δημοσίου που έχω στην πολυκατοικία μου οποίος δεν ήθελε να βάλει FTTH και όχι μόνο έβαλε αλλά έβαλε το πακέτο 200/20 + πακέτο τηλεόρασης και δεν φτάνει αυτό πήγε και αγόρασε ότι υπηρεσία streaming υπάρχει και μια μεγάλη UHD 4K 55 τηλεόραση με ολοκληρωμένο σύστημα ήχου και projector για να απολαμβάνει τις ταινίες/σειρές από τον τεράστιο καναπέ.

 

Στάνταρ θα κάθεται με τη νεολαία στα τραπέζια πλέον 😅😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
9 λεπτά πριν, and_64 είπε

Στάνταρ θα κάθεται με τη νεολαία στα τραπέζια πλέον 😅😅

Δεν το ξέρω αυτό

Αυτό που ξέρω είναι ότι ευχαριστιέται κάθε λεπτό της ζωής που του απομένει κάνει αυτό που γουστάρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Thresh είπε

Λογικά θα έχει πέσει κάτω από τα 30 ευρώ το 100αρι FTTH τότε, αλλά κατά πάσα πιθανότητα παίζει να κάνει τα ίδια το 200αρι από εναλλακτικό.

Μην αρχίσουμε τα περι σταθερότητας κτλπ, σε FTTH είσαι.

Voda έβγαλες νέες τιμές χωρίς επιδότηση, 100 mbps ΦΟΥΤΟΥΤΟΥΧΟΥ 41 ευρώ🥳

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, hln3 said:

Voda έβγαλες νέες τιμές χωρίς επιδότηση, 100 mbps ΦΟΥΤΟΥΤΟΥΧΟΥ 41 ευρώ🥳

Yeah το πρόσεξα, αλλά η Wind λογικά θα τις κρατήσει χαμηλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...