Προς το περιεχόμενο

AOC 24G2U Gaming monitor


stelios69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, mikesss είπε

Έχει νόημα αυτή η οθόνη για χρήση αποκλειστικά με PS4 PRO για διάφορα παιχνιδια αλλά κυρίως FPS (Rainbow 6 Siege);

Από όσους την έχουν, την έχει συνδέσει κανεις με ps4 pro, να πει εντυπώσεις; 

Δεν έχει κανένα απολύτως νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, mikesss είπε

Έχει νόημα αυτή η οθόνη για χρήση αποκλειστικά με PS4 PRO για διάφορα παιχνιδια αλλά κυρίως FPS (Rainbow 6 Siege);

Από όσους την έχουν, την έχει συνδέσει κανεις με ps4 pro, να πει εντυπώσεις; 

οχι δεν εχει νοημα, ειναι 144hz και το ps4 pro παιζει 30-60, πεταμενα λεφτα

Επεξ/σία από Nero55
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο σε εμένα μου φαίνεται υπερβολική στην φωτεινότητα της; Στο ECO game κάπως την αντέχω αλλά νομίζω θέλει παίδεμα.

Σε σχέση με την u2414h που είναι δίπλα της.. είναι λες και έχει πάρει αναβολικά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Carrion είπε

Μόνο σε εμένα μου φαίνεται υπερβολική στην φωτεινότητα της; Στο ECO game κάπως την αντέχω αλλά νομίζω θέλει παίδεμα.

Σε σχέση με την u2414h που είναι δίπλα της.. είναι λες και έχει πάρει αναβολικά! 

έχει range 0-100 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα κι εγώ από Κωτσοβολο που όλος τυχαίως είχε ένα τελευταίο μοντέλο και μου το στείλανε την επόμενη αφού έκανα παραγγελία , η ταινία της AOC ήταν στην θέση της και δεν μου έδωσε την εντύπωση το όλο πακέτο ότι έχει ανοιχτεί. 

Δεν έχω κάνει την παραμικρή ρύθμιση, ούτε καν drivers δεν έχω βάλει, απλά την σύνδεσα να δω τι λαχείο μου έτυχε. Νομίζω έχει θέμα. 

Σας παραθέτω φωτογραφίες με φωτεινότητα στο 100% 20% και 10%

 

A9733305-CDFB-4B80-B84C-1649527C6C7A.jpeg

4C873135-28B1-4ACF-BB09-470AD7D3D919.jpeg

Την τρίτη δεν με αφήνει να την ανεβάσω λόγω μεγέθους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Chaos3X είπε

Σήμερα παρέλαβα κι εγώ από Κωτσοβολο που όλος τυχαίως είχε ένα τελευταίο μοντέλο και μου το στείλανε την επόμενη αφού έκανα παραγγελία , η ταινία της AOC ήταν στην θέση της και δεν μου έδωσε την εντύπωση το όλο πακέτο ότι έχει ανοιχτεί. 

Δεν έχω κάνει την παραμικρή ρύθμιση, ούτε καν drivers δεν έχω βάλει, απλά την σύνδεσα να δω τι λαχείο μου έτυχε. Νομίζω έχει θέμα. 

Σας παραθέτω φωτογραφίες με φωτεινότητα στο 100% 20% και 10%

A9733305-CDFB-4B80-B84C-1649527C6C7A.jpeg

4C873135-28B1-4ACF-BB09-470AD7D3D919.jpeg

στα μάτια σου είναι όπως οι φωτό? αν όχι είσαι κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει και καμμένο pixel πάνω κέντρο, τέλεια! 

 

Επίσης είναι και πολύ φωτεινή, στο 10% την έχω και δεν ξέρω αν θα το πάω παραπάνω. 

Από ρυθμίσεις τι χρησιμοποιείτε; 

EAC4666C-1517-4C31-8F35-752FBB5721EB.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, ang3lch1ld είπε

Σας ευχαριστώ πολύ ρε παίδες, εσάς σας κάνει tearing στην μέση της οθόνης όταν βλέπεις video στο YouTube? Έβλεπα τα trailer από το νέο black widow και το νέο wonder woman και το είδα, δεν το έκανε συνεχώς. Το freesync  είναι ενεργοποιημένο στο μόνιτορ και το gsync στο πάνελ της Nvidia όπως και στα windows το 144hz. Για να μην κάνει tearing έπρεπε να μπω στο control panel της Nvidia και στα προγράμματα να βρω τον Firefox και να του κάνω vsync on για να είναι κομπλέ.

Και εμενα κανει tearing σε video στο youtube η σε anime στο kissanime με καρτα amd οπως επισης μου εκανε/κανει tearing και η 2η οθονη που εχω lg 23mpq κατι. 

Edit: σε chrome browser

Επεξ/σία από mameloukos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, mameloukos είπε

Και εμενα κανει tearing σε video στο youtube η σε anime στο kissanime με καρτα amd οπως επισης μου εκανε/κανει tearing και η 2η οθονη που εχω lg 23mpq κατι. 

Edit: σε chrome browser

freesync on?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Chaos3X είπε

Να το πάω πίσω; 

Το θέμα είναι ότι ακόμα και αν την δεχτούν, θα μείνεις πιθανότατα 1,2 μήνες χωρίς οθόνη με την έλλειψη που έχουν. Γενικά από ότι είδα στην πολιτική εγγυήσεων της AOC, 1 pixel για να δεχτούν πρέπει να είναι εντελώς καμένο, δηλαδή μόνιμα άσπρο ή μόνιμα μαύρο. Βέβαια δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις. 

 

Επεξ/σία από TheMechanic1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...