Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιες θα λέγατε οτι είναι σήμερα οι πιο μαχιμες μοίρες ειδικών δυνάμεων πέρα απο τα αλεξιπτωτα; Όσον αφορά τους ορεινούς ή τους αμφίβιους δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Tsats8 είπε

Καλησπέρα! Μπαίνω τον Οκτώβριο Θήβα εξ'αναβολης λόγο υγείας! Μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να πάω Κύπρο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Που ξέρεις ότι μπαίνεις Θήβα τον Οκτώβρη; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εξ'αναβολης λόγου υγείας παρουσιάζονται Θήβα η Θεσσαλονίκη! Για να το πούμε πιο σωστά κατά 99%μπαινω Θήβα μέσω βύσματος.. Θα μπορούσες να απαντήσεις στην ερώτηση μου αν έχεις γνώση σε αυτό;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kostakis81 είπε

ρε παιδιά μένω άφωνος ειλικρινά ... αν εξαιρέσουμε περιπτώσεις που οντοσ υπαρχει πρόβλημα τι απέχθεια ειναι αυτή για το στρατό ? τι νομίζετε οτι θα σασ κάνουν εκει μεσα?

έμενα προσωπικά μου άρεσε τοσο πολυ που θα πληρων α ευχαρίστως για να ξαναπάω!!!

μια χαρα θα περασετε δεν πατε και δα σαν τουσ μπαμπαδεσ σας στρατο επι χουντας 

Θα σου πω κατι φιλε μου ετσι εμπειρικα. Εγω μπηκα το 2015 σε ηλικια 25ετων μετα απο φοιτητικη ζωη και πρακτικη. Για εναν ανθρωπο αυτης της ηλικιας που παιρνει και καποια πραγματα προσωπικα ,που εχει αφησει και δουλειες εξω ειναι χαμενος χρονος.Οι περισσοτεροι εκτος απο καποιες λιγες μαχιμες μοναδες αγγαρεια καναμε και κανουνε καθημερινα και τιποτα αλλο.

ΑΛΛΑ

Οσο ημουν μεσα ενας λοχαγος,αυστηρος μεν,συζητησημος δε,πανω σε μια χαβαλεδοκουβεντα που καναμε καθως πηγαινα για σκοπια και αυτος για εφοδο με ρωτησε ποσο καιρο θελω ακομη και πως τα περναω μεσα. Φυσικα και του απαντησα οτι περναω μαπα και οτι το θεωρω τον πλεον χαμενο χρονο στη ζωη ενος ανθρωπου. Γυρισε και μου ειπε την εξης φραση την οποια πολυ συντομα τη θυμηθηκα και ειπα ποσο δικιο ειχε: " Εδω ειναι η τελευταια ευκαιρια σου για διακοπες,μολις βγεις απο αυτη την πυλη αρχιζουν τα πραγματικα προβληματα.Τοτε ειναι που θα λες τι καλα περναγα εκει μεσα και γιατι να μην ειναι παραπανω." Τοτε γελασα και του απαντησα ουτε με σφαιρες. Σχεδον 3-4 μηνες μετα τον θυμηθηκα και ειπα ποσο δικιο ειχε......

Παιδες μια συμβουλη απο εναν που μισει την ιδεα στρατος,να ειστε ηρεμοι,αθορυβοι θα περασετε καλα και θα κανετε και ωραιες φιλιες πιστεψτε με.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, CallMeRp είπε

Πηγαινε ειδικες δυναμεις Κυπρου.Θα καλοπερασεις.

Αναλόγως πως το εννοείς το θα "καλοπερασεις" 

Επεξ/σία από Tsats8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

270κατι στο χερι ,συν 100 αν εχεις βαθμό.Αγιά νάπα ,μακένζι,λευκωσία,έγκωμη,μπιτσόμπαρα,Κύπριες,αφορολόγητα τσιγάρα,ενα τσαμπε αεροπορικό εκτος αν αλλαξε κατι ,εκπαίδευση,καψώνια,στίβος μάχης,τρεξίματα 5,10,15,20χλμ,πύργος,σκοινάκια,βολες,νυχτερινες,πορείες,50αρα,ΔΤΑ,εκπαιδευση στα οπλα,ριψη χειροβομβίδας,σκοπίες,σκοπιες,σκοπιες,καμψεις,στα τεσσερα μεχρι διοικητηριο,καψωνι μετα το μεσημεριανο,κατασταση συναγερμου ,κρανος,μπεργκιν αγκαλια και στο μπανιο,μπανιο με κρύο νερό,αναφορές,επιθεωρήσεις,καταδρομικές οταν θα εισαι σκοπος κ αλλα πολλα.Θα τα θυμασαι για παντα.

τρεξιμο οχι σε ευθεια γραμμη μην παρεξηγηθουμε χαχα

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Οι Ειδικες Δυναμεις της Κυπρου, δεν εχουν καμια σχεση με τις Ειδικες Δυναμεις της Ελλαδας. Ειμαι απο Ναουσα και εκει περα εχουμε την Β' μοιρα καταδρομων. Απλα εχει ασκησεις. Για καψονια δεν εχω ακουσει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, CallMeRp είπε

270κατι στο χερι ,συν 100 αν εχεις βαθμό.Αγιά νάπα ,μακένζι,λευκωσία,έγκωμη,μπιτσόμπαρα,Κύπριες,αφορολόγητα τσιγάρα,ενα τσαμπε αεροπορικό εκτος αν αλλαξε κατι ,εκπαίδευση,καψώνια,στίβος μάχης,τρεξίματα 5,10,15,20χλμ,πύργος,σκοινάκια,βολες,νυχτερινες,πορείες,50αρα,ΔΤΑ,εκπαιδευση στα οπλα,ριψη χειροβομβίδας,σκοπίες,σκοπιες,σκοπιες,καμψεις,στα τεσσερα μεχρι διοικητηριο,καψωνι μετα το μεσημεριανο,κατασταση συναγερμου ,κρανος,μπεργκιν αγκαλια και στο μπανιο,μπανιο με κρύο νερό,αναφορές,επιθεωρήσεις,καταδρομικές οταν θα εισαι σκοπος κ αλλα πολλα.Θα τα θυμασαι για παντα.

τρεξιμο οχι σε ευθεια γραμμη μην παρεξηγηθουμε χαχα

Όλα αυτά φίλε μου στην 35ΜΚ στο σταυροβουνι.. Πιστεύω στα άλλα στρατόπεδα στην Λευκωσία δεν είναι έτσι τα πράγματα! Γνώμη μου.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, CallMeRp είπε

Για να στα λεω,εχω περασει ...απο μεσα.Πληροφοριες εκ των εσω δηλαδη.

Καταλαβαίνω! Απλά η ερώτηση μου πιο πάνω είναι αν θα μπορέσω να πάω γιατί είμαι εξ'αναβολης λόγο υγείας αυτό με προβληματίζει! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, CallMeRp είπε

270κατι στο χερι ,συν 100 αν εχεις βαθμό.Αγιά νάπα ,μακένζι,λευκωσία,έγκωμη,μπιτσόμπαρα,Κύπριες,αφορολόγητα τσιγάρα,ενα τσαμπε αεροπορικό εκτος αν αλλαξε κατι ,εκπαίδευση,καψώνια,στίβος μάχης,τρεξίματα 5,10,15,20χλμ,πύργος,σκοινάκια,βολες,νυχτερινες,πορείες,50αρα,ΔΤΑ,εκπαιδευση στα οπλα,ριψη χειροβομβίδας,σκοπίες,σκοπιες,σκοπιες,καμψεις,στα τεσσερα μεχρι διοικητηριο,καψωνι μετα το μεσημεριανο,κατασταση συναγερμου ,κρανος,μπεργκιν αγκαλια και στο μπανιο,μπανιο με κρύο νερό,αναφορές,επιθεωρήσεις,καταδρομικές οταν θα εισαι σκοπος κ αλλα πολλα.Θα τα θυμασαι για παντα.

τρεξιμο οχι σε ευθεια γραμμη μην παρεξηγηθουμε χαχα

Ταρζάν  😛🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι προβλημα εχεις;Αν προκειται για σοβαρο θεμα υγειας τοτε καλυτερα να μην πας ΕΔ.Πρωτα η υγεια δεν παιζεις με αυτα.Αν νιωθεις ΟΚ και παρεις και το οκ απο τους γιατρους τοτε πηγαινε.

Μόλις τώρα, giorgos4ever είπε

Ταρζάν  😛🤣

Ναι με τοσα πραγματα το ξεχασα.Ο αγαπημενος αραπης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...