Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια, γνωριζει κανεις αν γινεται να αλλαξω το Ι μου; Πριν λιγες μερες μου το εκαναν απο Ι1 σε Ι3 αοπλο απο βλακεια δικη μου, που ρωτησα κατι που δεν επρεπε να ρωτησω, τεσπα και μου το αλλαξαν. Η ψυχολογος μου ειπε οτι γινεται στον 5ο μηνα να το αλλαξω και εχω επανεξεταση για τις 25 του μηνα παλι. Να πω πως δεν περασα απο επιτροπη απαλλαγων ακομα γιατι ο αφηρημενος ξεχασα να παρω μαζι μου ταυτοτητα. Γινετα να το ξανακανω Ι1 με καποιον τροπο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

40 λεπτά πριν, Archilleo είπε

Παιδια, γνωριζει κανεις αν γινεται να αλλαξω το Ι μου; Πριν λιγες μερες μου το εκαναν απο Ι1 σε Ι3 αοπλο απο βλακεια δικη μου, που ρωτησα κατι που δεν επρεπε να ρωτησω, τεσπα και μου το αλλαξαν. Η ψυχολογος μου ειπε οτι γινεται στον 5ο μηνα να το αλλαξω και εχω επανεξεταση για τις 25 του μηνα παλι. Να πω πως δεν περασα απο επιτροπη απαλλαγων ακομα γιατι ο αφηρημενος ξεχασα να παρω μαζι μου ταυτοτητα. Γινετα να το ξανακανω Ι1 με καποιον τροπο; 

Γιατί σου παίζει τόσο ρόλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Ι1 σε Ι3 ή Ι4 δεν έχεις κάποιο θέμα.... Αν έβγαινες Ι5 τότε θα είχες πχ σε κάποια προκήρυξη ή οτιδήποτε άλλο για να μπεις σε καποιο σωμα οπως αστυνομία! Από κει και πέρα δεν σε επηρεάζει καθόλου τι Ι θα είσαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινεται ομως να αλλαχτει; Η γιατρος ειπε οτι αλλαζει στον 5ο μηνα. Δεν περασα ακομα επιτροπη απαλλαγων...

Αυτο που ειπες το ξερω. Βεβαια, αοπλο για αστυνομια δεν το γνωριζα οτι γινεται... Απλα, παιζει να παω ειδικες δυναμεις Ναουσα, επειδη απο εκει ειμαι, ωστε να βρισκομαι στον τοπο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πω την καλύτερη δουλειά που μπορείς να κάνεις. Μείνε γιωτάς μέχρι τον τελευταίο μήνα και μετά ζήτα να δεις γιατρό για να το αλλάξεις. Την καλύτερη θητεία θα κάνεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, zmaskos είπε

Πόσες φορές άκουσα άντε και γ@μ...   σου πρωί πρωί και έλα ρε λακαμα εγώ ειμαι στο Αλτ τις ει δε λεγεται.

Κλασσικα χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά μένω άφωνος ειλικρινά ... αν εξαιρέσουμε περιπτώσεις που οντοσ υπαρχει πρόβλημα τι απέχθεια ειναι αυτή για το στρατό ? τι νομίζετε οτι θα σασ κάνουν εκει μεσα?

έμενα προσωπικά μου άρεσε τοσο πολυ που θα πληρων α ευχαρίστως για να ξαναπάω!!!

μια χαρα θα περασετε δεν πατε και δα σαν τουσ μπαμπαδεσ σας στρατο επι χουντας 

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kostakis81 είπε

ρε παιδιά μένω άφωνος ειλικρινά ... αν εξαιρέσουμε περιπτώσεις που οντοσ υπαρχει πρόβλημα τι απέχθεια ειναι αυτή για το στρατό ? τι νομίζετε οτι θα σασ κάνουν εκει μεσα?

έμενα προσωπικά μου άρεσε τοσο πολυ που θα πληρων α ευχαρίστως για να ξαναπάω!!!

μια χαρα θα περασετε δεν πατε και δα σαν τουσ μπαμπαδεσ σας στρατο επι χουντας 

"9 μήνες φυλακή για ένα έγκλημα που δεν έκανα"

δεν ψυχόμαστε ολοι να πετάξουμε 1 χρονο από την ζωη μας για το τιποτα δεν είναι τοσο το τι θα σου κανουν αλλα ο χαμενος χρονος 

  • Like 7
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι τιμ

2 λεπτά πριν, kklhs είπε

"9 μήνες φυλακή για ένα έγκλημα που δεν έκανα"

δεν ψυχόμαστε ολοι να πετάξουμε 1 χρονο από την ζωη μας για το τιποτα δεν είναι τοσο το τι θα σου κανουν αλλα ο χαμενος χρονος 

και η χαρα να υπηρετησεισ την πατριδα σου ?

η τιμη ?

η χαρα να πασ να παιξεις με οπλα,τανκσ ρουκετες πυροβολικο ?

και στο κατω κατω αν μασ την πεσουν οι τουρκοι να γνωριζεισ βρε αδερφε να χειρίζεστε ενα οπλο ... να προστατεψεισ την οικογενεια σου ...

ποιοσ χαμενος χρονοσ ρε μαγκα μου (ενταξη αν ανηκεισ στο 0,001% που εχει εργο επιστημονικο και θα χαλασει την ερευνα του και θα χασει τισ εξελιξεισ τοτε παω πασο)

 

 

  • Thanks 1
  • Confused 3
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, kostakis81 said:

ειναι τιμ

και η χαρα να υπηρετησεισ την πατριδα σου ?

η τιμη ?

η χαρα να πασ να παιξεις με οπλα,τανκσ ρουκετες πυροβολικο ?

και στο κατω κατω αν μασ την πεσουν οι τουρκοι να γνωριζεισ βρε αδερφε να χειρίζεστε ενα οπλο ... να προστατεψεισ την οικογενεια σου ...

ποιοσ χαμενος χρονοσ ρε μαγκα μου (ενταξη αν ανηκεισ στο 0,001% που εχει εργο επιστημονικο και θα χαλασει την ερευνα του και θα χασει τισ εξελιξεισ τοτε παω πασο)

Δεν ξέρω πώς ήτανε όταν πήγες εσύ φαντάρος, αλλά πλέον με τόσο ξύσιμο είναι όντως άδικος χρόνος. Δεν υπάρχει δικαιολογία για να πείσεις κάποιον να το κάνει. Το κάνεις απλά για να φύγει μιας και είναι μια μαλακια και μιση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να παίρνεις κάποιον για κάποιους μήνες με το ζόρι μακριά απ'τη καθημερινότητα του μόνο ''ετοιμοπόλεμους'' πολίτες δε έχεις στο τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, kostakis81 είπε

ειναι τιμ

και η χαρα να υπηρετησεισ την πατριδα σου ?

η τιμη ?

η χαρα να πασ να παιξεις με οπλα,τανκσ ρουκετες πυροβολικο ?

και στο κατω κατω αν μασ την πεσουν οι τουρκοι να γνωριζεισ βρε αδερφε να χειρίζεστε ενα οπλο ... να προστατεψεισ την οικογενεια σου ...

ποιοσ χαμενος χρονοσ ρε μαγκα μου (ενταξη αν ανηκεισ στο 0,001% που εχει εργο επιστημονικο και θα χαλασει την ερευνα του και θα χασει τισ εξελιξεισ τοτε παω πασο)

Ενας φανταρος σημερα μπορει να ριξει μηδεν σφαιρες ή έστω μια κατα τη διαρκεια της θητειας του

Θα μπορουσε η θητεια να ειναι μια εβδομαδα και να εχει το ιδιο αποτελεσμα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, kostakis81 είπε

ειναι τιμ

και η χαρα να υπηρετησεισ την πατριδα σου ?

η τιμη ?

η χαρα να πασ να παιξεις με οπλα,τανκσ ρουκετες πυροβολικο ?

και στο κατω κατω αν μασ την πεσουν οι τουρκοι να γνωριζεισ βρε αδερφε να χειρίζεστε ενα οπλο ... να προστατεψεισ την οικογενεια σου ...

ποιοσ χαμενος χρονοσ ρε μαγκα μου (ενταξη αν ανηκεισ στο 0,001% που εχει εργο επιστημονικο και θα χαλασει την ερευνα του και θα χασει τισ εξελιξεισ τοτε παω πασο)

Πώς με υπηρετεί η πατρίδα πρώτα για να έχω την χαρά να την υπηρετήσω κι εγώ ας πούμε? 
Και ακόμα και αν η πατρίδα με υπηρετούσε όπως μου αξίζει σαν άνθρωπο, εγώ θα την υπηρετούσα πως? Με το να καθαρίζω τα σκατά του διοικητή ή του κάθε γιωτά εποπ? Έτσι θα την προστατεύσω αν αύριο μας την πέσει ο Τούρκος? Ή με το να μαζεύω κουκουνάρια θα σώσω την Ελλαδάρα μας? Άσε μας ρε φίλε... 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/6/2018 στις 11:24 ΠΜ, billdanos είπε

Συνεχίζουμε εδώ... Απορίες & ερωτήσεις σχετικά με στρατιωτικά θέματα. 

Καλησπέρα! Μπαίνω τον Οκτώβριο Θήβα εξ'αναβολης λόγο υγείας! Μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να πάω Κύπρο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Επεξ/σία από Tsats8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...