Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, Tsapinho είπε

Τι τουαλετες εχουν τα στρατοπεδα ;;;...τις ωραιες τις λεκανατες η τις κ@λοτουρκικες ;;;

λεκανατες και να ειχαν θα εβαζες τον κωλο σου κατω ακομα και με 2 κιλα χαρτι στην περιφερεια?

Ασε που θα βουλωναν με καθε χ#σ1μ0...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα παιδιά. Παρουσιάζομαι  ξανα σε λίγες μέρες στρατο και θελω να ρωτησω ποσο πιθανο η μη ειναι να παρω απαλλαγη. Πασχω απο ημικρανίες με αύρα που μου βγαινει σε μικρη απώλεια όρασης ( αρκετη θολούρα για καποια λεπτα ) και ιλίγγους σε μικροτερο βαθμο. Οι ημικρανιες ειναι άμεσα εξαρτημένες απο τον ύπνο (εκει ξεκινανε) και το κρυο( νοεμβρη-δεκεμβρη υπαρχουν 5-6 συνεχομενεςς μερες που ξυπναω με ημικρανια που διαρκεί 3-4 ωρες ). Εκτός αυτου πριν 2 χρονια ειχα ξαναμπει στρατο αλλα την 2η μερα επαθα κριση και αργοτερα την ιδια μερα ημικρανια και μου εδωσαν 2 χρονια αναβολη. 

Οταν θα παρουσιαστω θα ζητησω απαλλαγη με την μια για να με εξετασουν.Ελπιζω οτι υπαρχει καπου ιατρικο ιστορικο για τοτε (δεν εχω νοσηλευτει ποτε σε δημοσιο νοσοκομειο για ημικρανιες). Φοβαμαι μηπως μου πουνε οτι δεν μπορουν να μου δωσουν και ξαναπαθω τα ιδια με τοτε.

Επεξ/σία από serilaa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, grecomeister είπε

Τι πρέπει να γράφει για να είσαι "Αερομεταφερόμενος"; 

ή το μαθαίνεις αφού πας εκεί;

Αεροπορίας στρατού..κοκκινομπερες δηλαδή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/10/2019 στις 1:31 ΜΜ, thodoristeo8 είπε

εγω μπαινω 11/10 αδερφε...και εγω ρωταω μηπως ξερουν τιποτα να μας πουνε πως ειναι και τα σχετικα αλλα βλεπω κανεις δεν ξερει....το μονο που εχω ακουσει και δεν ξερω τωρα αν ειναι αληθεια ειναι κοντα σε χωριο σε πολιτισμο οχι σε βουνα και ερημιες και  ειναι 10 λεπτα απο το στρατοπεδο και κοντα στη θαλασσα 

ωραίος φίλε, έστω και αυτές οι πληροφορίες χρησιμες είναι, καλή αρχή λοιπόν, θα σε βρω εκεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα.

Εγω παρουσιάζομαι 15/10 στο 282 στο Λινοπότι στην Κω. Απο ότι λέει το χαρτί είμαι στο σώμα Μηχανικό. Ξέρουμε τι παίζει γενικά με το σώμα ή αν θα μείνω σε αυτό το στρατόπεδο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Sportyy είπε

Αεροπορίας στρατού..κοκκινομπερες δηλαδή 

Άλλο αεροπορία στρατού άλλο αερομεταφερόμενοι... Κοκκινομπερέδες είναι οι αερομεταφερόμενοι, η αεροπορία στρατού φοράει βυσσινι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/10/2019 στις 9:24 ΠΜ, ArmySpreadsheet είπε

Καλησπέρα και καλή τύχη στους νεοσύλλεκτους!

Είμαι στρατιώτης της 2019Γ ΕΣΣΟ και ετοίμασα αυτή τη λίστα με όλα τα πράγματα που πιστεύω ότι πρέπει να πάρει κάποιος μαζί του για μια άνετη θητεία, την οποία ανανεώνω συνεχώς: https://docs.google.com/spreadsheets/d/17hL9SLSkWT_kWDvuO7YR8SU3FSqqUafD9C0ErAkGavo/edit?usp=sharing

Ελπίζω να σας φανεί χρήσιμη.

Προτάσεις, σχόλια, βελτιώσεις ευπρόσδεκτα!

Καλή αρχή!

Σεντόνια πάρε δύο, και ένα  να σκεπάζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αξιζει να πα στους αερομεταφερομενους;Μπορεις να το επιλεξεις; Η ειναι καλυτερα η 35ΜΚ και 2ΜΑΛ απο θεμα εκπαιδευσης;

Επεξ/σία από Petalidas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα email στρατολογία και μου είπαν ότι η ορκομωσία αναμένεται να πραγματοποιηθεί στις 24 ή 25 Οκτωβρίου, επιβεβαιώνοντας τον φίλο που είχε ενημερώσει σχετικώς. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/6/2018 στις 8:28 ΜΜ, Hellaslover είπε

Εχω 3 απλες ερωτησεις:

1. Τι χαρτια/δικαιολογητικα χρειαζετε το προξενειο να με βγαλει ΜΚΕ;

2. Πρεπει αυτα τα χαρτια να αποδεικνυουν οτι ειμαι ολα αυτα τα χρονια εξωτερικο η οτι μενω τωρα; πχ εγω ειμαι εξω εδω και 16 χρονια-πρεπει πχ ο λογαριασμος της δεη να λεει οτι ειμαι πελατης τους τοσα χρονια;

3. Με το που παω οτι χαρτια χρειαζομαι στο προξενειο, στελνουν αυτοι απο κει ειδοποιηση στη στρατολογια η πρεπει να κανω κατι εγω μετα;

Αδερφέ καλό είναι να τα στείλεις εσυ! Σε ότι εμπλέκεται το προξενείο μπορεί να διαρκέσει έως και 2 χρόνια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Nikos3254 είπε

Μπαίνει κανένας πυροβολικο στα Γιάννενα?

Έχετε ιδεα τι παιζει με κινητό να το βάλουμε στο σάκο το καλο μας?

Ψάχνουν πράγματα? Τι γίνεται?

 

αποτι διαβασα,στα ρουχα που φορας  ειναι η καλυτερη κρυψωνα. Εγω θα το βαλω την εσωτερικη τσεπη απτο μπουφαν μου,ακραιο να το ψαξουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...