Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, Petalidas είπε

Αξιζει να πα στους αερομεταφερομενους;Μπορεις να το επιλεξεις; Η ειναι καλυτερα η 35ΜΚ και 2ΜΑΛ απο θεμα εκπαιδευσης;

προφανος απο θεμα εκπαιδευσης καλυτερα 35μκ και 2μαλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίχτες μήπως ξέρει κανείς που μπορούμε να δούμε την μονάδα που θα είμαστε; Παίρνω τηλέφωνο για να μου πουν αλλά δεν τα σηκώνουν ποτέ

Επίσης 16/10 παρουσιάζομαι στο 221 στην Μυτιλήνη όποτε αν φεύγει κανείς με καράβι 15 ας στείλει ένα μήνυμα γιατί το 12ωρο στο καράβι δεν παλεύεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, genious1 είπε

Έχουμε καμία ιδέα πόσες μέρες άδεια δίνουν μετά την ορκωμοσία ;

Οι ορκωμοσίες γίνονται συνήθως Παρασκευές και άδεια δίνεται για το Σ/Κ που ακολουθεί και όλη την επερχόμενη εβδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Alastor192 είπε

ΑΜΚΑ και ΑΦΜ απλα να τους δωσουμε τον αριθμο χρειαζεται η θελουν και την βεβαιωση εκδοσης τους ?

ΑΦΜ εγώ έκανα μια επανέκδοση
ΑΜΚΑ τύπωσα αυτό που βγάζει στο site. Δεν μου κάνει για πολύ official, αλλά όπως είπε και άλλο παιδί κάτι σελίδες πίσω, δεν πρέπει να τα ζητάνε καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, salonika91 είπε

προφανος απο θεμα εκπαιδευσης καλυτερα 35μκ και 2μαλ

Σε ευχαριστω.Να σε ρωτησω και κατι αλλο μην γνωριζεις..Ειδα στην Κυπρο εχει και αυτο το τμημα Διακλαδική Διοίκηση Ειδικών Επιχειρήσεων (ΔΔΕΕ ). Το οποιο απαρτιζεται αν καταλαβα καλα απο :

Γινεται να πας ως εφεδρος εκει γιατι στην Ελλαδα σιγουρα οχι, και απλως ρωταω μην υπαρχει αυτη η δυνατοτητα στην Κυπρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Petalidas είπε

Σε ευχαριστω.Να σε ρωτησω και κατι αλλο μην γνωριζεις..Ειδα στην Κυπρο εχει και αυτο το τμημα Διακλαδική Διοίκηση Ειδικών Επιχειρήσεων (ΔΔΕΕ ). Το οποιο απαρτιζεται αν καταλαβα καλα απο :

Γινεται να πας ως εφεδρος εκει γιατι στην Ελλαδα σιγουρα οχι, και απλως ρωταω μην υπαρχει αυτη η δυνατοτητα στην Κυπρο.

δεν γνωριζω αλλα δεν νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωρίζει κανείς τι παίζει με διανυκτερευση όταν είσαι εξοδούχος? Πρέπει να μένεις σε σπίτι συγγενικό απαραίτητα ή έχεις την δυνατότητα εφόσον φαίνεται ότι νοικιάζεις/φιλοξενείσαι να δηλώσεις ότι θα μένεις εκεί? Ρωτάω γιατί κάπου διάβασα ότι πρέπει απαραίτητα να είναι συγγενικό πρόσωπο αυτός που θα σε φιλοξενήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lefteris_007 είπε

γνωρίζει κανείς τι παίζει με διανυκτερευση όταν είσαι εξοδούχος? Πρέπει να μένεις σε σπίτι συγγενικό απαραίτητα ή έχεις την δυνατότητα εφόσον φαίνεται ότι νοικιάζεις/φιλοξενείσαι να δηλώσεις ότι θα μένεις εκεί? Ρωτάω γιατί κάπου διάβασα ότι πρέπει απαραίτητα να είναι συγγενικό πρόσωπο αυτός που θα σε φιλοξενήσει

Δικαιουσαι ΔΝ όταν το σπίτι σου απέχει μέχρι 50χλμ από το στρατόπεδο. Σαν σπίτι ορίζεται η μόνιμη κατοικία σου και νομίζω γίνεται να δηλώσεις και συγγενική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Sportyy είπε

Δικαιουσαι ΔΝ όταν το σπίτι σου απέχει μέχρι 50χλμ από το στρατόπεδο. Σαν σπίτι ορίζεται η μόνιμη κατοικία σου και νομίζω γίνεται να δηλώσεις και συγγενική.

Ωραίος..μόνιμη κατοικία την επιβεβαιώνουν με κάποιον τρόπο όταν παρουσιάζεται..με ΑΜΚΑ ή αφμ που ζητάνε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, lefteris_007 είπε

Ωραίος..μόνιμη κατοικία την επιβεβαιώνουν με κάποιον τρόπο όταν παρουσιάζεται..με ΑΜΚΑ ή αφμ που ζητάνε?

Εγώ προσωπικά είχα δηλώσει

- το σπίτι της αδερφής της κοπέλας μου (Εκεί που έκανα ειδικοτητα)

- το σπίτι της κοπέλας μου (Εκεί που πήγα παραμεθωριο)

- το σπίτι μου στην Αθήνα (στην τελευταία μετάθεση)

Και στις 3 περιπτώσεις έκανε μια δήλωση η μάνα μου που έλεγε ότι επιτρέπω στον γιο μου να διανυκτέρευση στην οικία μου στο τάδε μέρος με δική μου ευθύνη.

Δεν ασχολήθηκε ποτε κανένας με το πού κόίμαμαι.  Είναι βλέπεις η ανάληψη της ευθύνης στη δήλωση που τους ενδιαφέρει .

 

Αυτά το 2007 όμως.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...