Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 1/10/2019 στις 4:38 ΠΜ, antoniomp4 είπε

Φίλε και εγώ είχα παρουσιαστεί Νέα Σάντα και είμαι πυροβολικό Γ ΕΣΣΟ. Έκατσα εκεί περίπου 5 ώρες. Μετά έφυγα και με πήγαν Άσσηρο. Από Σάντα αν είσαι πυροβολικό πηγαίνεις κατά πάσα πιθανότητα είτε Άσσηρο είτε Πολύκαστρο. Εκεί πάντως δεν μένεις. Προσωπικά από αυτά που είδα να εύχεσαι να πας Άσσηρο ήταν πολύ καλά.

Σε ποιο στρατόπεδο/μονάδα της Ασσηρου? Στο 507? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Δ ΕΣΣΟ είπε

Τι είδους εξετάσεις θα μας κάνουν τη πρώτη μέρα; ξέρουμε; 

 

8 ώρες πριν, Μάκαρος είπε

2 εμβολια, ελεγχος οδοντοστοιχιας, ψυχολογος, ελεγχος ακτινογραφιας θωρακος. Ισως ξεχναω κατι ακομα, δεν θυμαμαι. 

+θα σας τρυπισουν λιγο το δαχτυλο για να βγαλει μερικες σταγονες για να δουν ομαδα αιματος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Nikos3254 είπε

Εμένα μου γράφει ότι ειμαι για Γιάννενα 11/10 και το χαρτί δε μου έχει έρθει ακόμα.. 

Πας αστυνομια με την ταυτοτητα σου και παραλαμβανεις το χαρτι καταταξης. Λογικα Γιαννενα θα λεει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, salonika91 είπε

+θα σας τρυπισουν λιγο το δαχτυλο για να βγαλει μερικες σταγονες για να δουν ομαδα αιματος

Σε εμένα δεν το είχαν κάνει αυτό, το 2009 που μπήκα, αλλά είχα κάνει εξέταση για να βρω τον τύπο αίματος σε νοσοκομείο όταν είχα πάει να βγάλω την πολιτική μου ταυτότητα, ίσως να το είδαν από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα παιδιά και καλή θητεία σε όλους.Σήμερα παρέλαβα το χαρτί μπαίνω 14/10 στο πεζικό στο στρατόπεδο του υπιάτρου Τριανταφυλλίδη στο Πετροχώρι Ξάνθης.Μπαίνει κανείς στο εν λόγω στρατόπεδο την ίδια ημερομηνία?Ξέρει κανείς πώς είναι το στρατόπεδο και τα πράγματα εκεί?Διάβασα ότι είναι κέντρο υποδοχής οπλιτών και μετά από 2 ή 3 ημέρες πηγαίνουμε στη μονάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες, για ακτινογραφια θωρακος δεν χρειαζεται ραντεβου ετσι. Απλα παω στο νοσοκομειο και περιμενω αν εχει ουρα υποθετω ?  Επισης τι φωτογραφια χρειαζεται στην παρουσιαση,μεγεθους πασο πχ η κανονικη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Nikos3254 είπε

Εμένα μου γράφει ότι ειμαι για Γιάννενα 11/10 και το χαρτί δε μου έχει έρθει ακόμα.. 

Ούτε εμενα και για αυτό πήγα στην Στρατολογική υπηρεσία που ανήκω και μου το βγάλαν επί τόπου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Alastor192 είπε

τελικα γνωριζει καποιος να απαντησει τι φωτογραφια θελουνε για την ακτινογραφια ? Μεγαλη,μικρη,εκτυπωμενη σε Α4 ? 

Μια απλη φωτογραφια θελουν τύπου ταυτοτητας έγχρωμη. Την κόλλησαν σε εμενα πανω στη γνωμάτευση και εβαλαν μια σφαραγιδα. That’s all!
 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...