Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Δ ΕΣΣΟ είπε

Καλησπέρα καλησπερα. Μιας και φτάσαμε μόνο λίγες μέρες πριν την κατάταξη, ήθελα να ρωτήσω. όταν μπούμε υποτίθεται θα μας ρωτήσουν για το που θα επιθυμούσαμε να πάρουμε μετάθεση?

Επίσης, ποια θα ήταν η κατάλληλη ώρα για να μπούμε? αν πάμε πχ στις 9 και κάποιος έρθει στις 12 θα εξεταστούμε όλοι μαζί ή χωριστά?

Ακομα δεν μπηκατε και θελετε και μεταθεση ? 😂😂 Πλακα κανω. Φρουρα προτιμησης θα δηλωσετε πανω κατω στους 4 μηνες εφοσον δικαιουστε μεταθεση στο 5μηνο. 

1 ώρα πριν, Tsapinho είπε

Το χαρτι καταταξης γραφει οτι οι ωρες παρουσιασης ειναι μεταξυ 8.00-13.00... Ποια ωρα ειναι καλυτερη για να παρουσιαστει καποιος και γιατι ;;;

Οσο πιο νωρις τοσο το καλυτερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Μάκαρος είπε

Ακομα δεν μπηκατε και θελετε και μεταθεση ? 😂😂 Πλακα κανω. Φρουρα προτιμησης θα δηλωσετε πανω κατω στους 4 μηνες εφοσον δικαιουστε μεταθεση στο 5μηνο. 

Οσο πιο νωρις τοσο το καλυτερο. 

Δεν θέλω μετάθεση γιατί έτσι και αλλιώς παρουσιάζομαι 10 λεπτά από σπίτι μου, απλά ρωτάω, μετά την ορκωμοσία και την επιστροφή θα έρθει το χαρτί μετάθεσης σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

3 ώρες πριν, Δ ΕΣΣΟ είπε

Δεν θέλω μετάθεση γιατί έτσι και αλλιώς παρουσιάζομαι 10 λεπτά από σπίτι μου, απλά ρωτάω, μετά την ορκωμοσία και την επιστροφή θα έρθει το χαρτί μετάθεσης σωστά?

shocked christmas GIF by Sainsbury's

 

Επεξ/σία από anterovgaltis2015
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. 

Όποιος θέλει να μπει στο υγειονομικό (λόγω ανάλογων σπουδών) ,που θα ήταν καλύτερα να παρουσιαστεί και να υπηρετήσει τους πρώτους μήνες μέχρι την μετάθεση;; 

Για παράδειγμα παλαιότερα υπήρχε το Κέντρο εκπαίδευσης Υγειονομικού στην Άρτα ..τώρα δεν υπάρχει. Πού υπάρχει λοιπόν κάτι αντίστοιχο νε τα σημερινά δεδομένα;

 

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων παιδιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Δ ΕΣΣΟ είπε

Δεν θέλω μετάθεση γιατί έτσι και αλλιώς παρουσιάζομαι 10 λεπτά από σπίτι μου, απλά ρωτάω, μετά την ορκωμοσία και την επιστροφή θα έρθει το χαρτί μετάθεσης σωστά?

Οχι εκτος κι αν εχεις χοντρο βυσμα. 

Μετα τα σπεν συνηθως φευγουν οσοι εχουν κατ εξαιρεση μεταθεση και στο 5μηνο μετα οσοι δικαιουνται την κανονικη μεταθεση. 

Επεξ/σία από Μάκαρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο χαρτι κατάταξης δεν λεει την μοναδα τοποθέτησης , αλλά μονο την μονάδα που παρουσιάζομαι . Πως θα σε ποιο στρατόπεδο θα ειμαι συγκεκριμένα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, poli361 είπε

Στο χαρτι κατάταξης δεν λεει την μοναδα τοποθέτησης , αλλά μονο την μονάδα που παρουσιάζομαι . Πως θα σε ποιο στρατόπεδο θα ειμαι συγκεκριμένα ?

Το μαθαίνεις μόλις πας στο ΣΥΠΟ. Κάποιοι εδώ μέσα ξέρουμε ήδη που θα μας στείλουν (εκτός απροόπτου) γιατί είχαμε γνωστούς που παρουσιάστηκαν σε ιδιο όπλο και ΣΥΠΟ και μας είπαν. Πχ εγώ που είμαι τεθωρακισμένα και παρουσιάζομαι Νέα Σάντα θα μείνω το πολύ μία μέρα εκεί και θα με στείλουν στην Άσσηρο ή το Πολύκαστρο. Αντιστοίχως είναι και τα άλλα όπλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Tsapinho είπε

Τι τουαλετες εχουν τα στρατοπεδα ;;;...τις ωραιες τις λεκανατες η τις κ@λοτουρκικες ;;;

Λεκάνες με καπάκι κανονικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Tsapinho είπε

Το χαρτι καταταξης γραφει οτι οι ωρες παρουσιασης ειναι μεταξυ 8.00-13.00... Ποια ωρα ειναι καλυτερη για να παρουσιαστει καποιος και γιατι ;;;

Ούτε πολύ νωρίς ούτε πολύ αργά. Κατά τις 10 θα έλεγα. Αν πας πολύ νωρίς ενδεχομένως να φας κάποιο μικρό χώσιμο. Αν πας πολύ αργά μέχρι να σε καταγράψουν, να περάσεις από γιατρούς, να πάρεις ρούχα να αφήσεις τα πράγματα σου στον θάλαμο, να πας για μεσημεριανό θα φτάσει αργά το απόγευμα και η ταλαιπωρία θα είναι μεγάλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nimi είπε

Μαγκες ειμαι 595 πεζικο...ξερετε αν μενω εκει η φευγω κατευθειαν??

Από όσο ξέρω στο 595 μένουν μόνο οι αερομεταφερομενοι

1 λεπτό πριν, Sportyy είπε

Από όσο ξέρω στο 595 μένουν μόνο οι αερομεταφερομενοι

Ειδικά αν σου γράφει ΕΟΔ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα παιδια,

θα κοψω την αναβολη μου αυτη την εβδομαδα και περνω πτυχιο νοσηλευτικης το νοεμβριο απο ΠΑΔΑ (πρωην τει αθηνας)

για να δηλωσω υγειονομικο τι χαρτια χρειαζεται να εχω μαζι μου και ποια ειναι τα καλυτερα υγειονομικα στρατοπεδα για να δηλωσω (βυσμα δυστυχως δεν εχω)?

επισης ειμαι αλβανος και το ονομα μου ειναι τουρκικο (θα εχω κανα θεμα?)

Επεξ/σία από uranus1994
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...