Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Jimmy1 είπε

Μια απλη φωτογραφια θελουν τύπου ταυτοτητας έγχρωμη. Την κόλλησαν σε εμενα πανω στη γνωμάτευση και εβαλαν μια σφαραγιδα. That’s all!
 

πανω στην ακτινογραφια πρεπει να ειναι οχι στην γνωματευση !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, steve.gr είπε

πανω στην ακτινογραφια πρεπει να ειναι οχι στην γνωματευση !!!

Το 2019 δινουν τις ακτινογραφίες σε ηλεκτρονική μορφή :P

Τα παλια φύλλα δεν χρησιμοποιούνται πλεον και ειναι και αντιοικολογικα

Επεξ/σία από Jimmy1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαγκες εγω εκανα αιτηση για προτακτος  μου εστειλαν μειλ οτι ι εσσο που ειμαι υποχρεωσ θα πραγματοποιηθει  τον οκτωμβρη ενω στον στρατολογια λεει οτι δεν ειμαι υποχρεωσ με αυτην την εσσο και καθψσ εποικοινωνησα με το στρατολογικο γραφειο μου ειπαν οτι η αιτηση μου δεν εγινε ουτε αποδεκτη ουτε αρνητικη μπορεις καποιοσ να βοηθησει γτ εχω αγχωθει καθωσ οι μερεσ φτανουν   υγ καπου ακουσα οτι προτιμησαν  αυτουσ που εκοψαν αναβολεσ απο τουσ προτακτουσ ισχυει?? πλζ βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες κανείς άλλος που ήταν στην τσίτα πριν μερικές μέρες και τώρα βαριέται μέχρι να έρθουν οι μέρες που μπαινει?😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alastor192 είπε

τελικα γνωριζει καποιος να απαντησει τι φωτογραφια θελουνε για την ακτινογραφια ? Μεγαλη,μικρη,εκτυπωμενη σε Α4 ? 

 

1 ώρα πριν, Jimmy1 είπε

Μια απλη φωτογραφια θελουν τύπου ταυτοτητας έγχρωμη. Την κόλλησαν σε εμενα πανω στη γνωμάτευση και εβαλαν μια σφαραγιδα. That’s all!
 

 

1 ώρα πριν, steve.gr είπε

πανω στην ακτινογραφια πρεπει να ειναι οχι στην γνωματευση !!!

Απλη φωτογραφια θελουν. Οπως σωστα ειπαν τυπου ταυτοτητας εγχρωμη. Και να ειναι πανω στην ακτινογραφια, οχι στην γνωματευση. Αν τους πεις οτι την θες για τον στρατο ξερουν. Να ειναι απο δημοσιο νοσοκομειο φυσικα. 

59 λεπτά πριν, Jimmy1 είπε

Το 2019 δινουν τις ακτινογραφίες σε ηλεκτρονική μορφή :P

Τα παλια φύλλα δεν χρησιμοποιούνται πλεον και ειναι και αντιοικολογικα

Για στρατο δινουν την κλασσικη ακτινογραφια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας που μιλαμε ένα μήνα τώρα δε λέμε και τις ηλικίες μας, έτσι για το καλό της συζητησης. (22)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/10/2019 στις 2:18 ΜΜ, thodoristeo8 είπε

ΙΩΑΝΝΟΥ ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΙΤΗ - ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟ ΠΕΖΙΚΟΥ ΗΡΑΙΟΥ....παρουσιαζομαι... ποιος ειναι σε αυτο το στρατοπεδο???....και αν ξερουμε τπτ για αυτο

καλησπέρα φίλε, και εγώ μπαίνω στο ίδιο στρατόπεδο με σένα στη Σάμο στις 15-10, το μόνο που ξέρω είναι ότι βρισκεται στο Ηραίο, έμαθες εσυ κάποια περαιτέρω πληροφορία?

 

Στις 2/10/2019 στις 2:18 ΜΜ, thodoristeo8 είπε

ΙΩΑΝΝΟΥ ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΙΤΗ - ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟ ΠΕΖΙΚΟΥ ΗΡΑΙΟΥ....παρουσιαζομαι... ποιος ειναι σε αυτο το στρατοπεδο???....και αν ξερουμε τπτ για αυτο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Sportyy είπε

Μάγκες κανείς άλλος που ήταν στην τσίτα πριν μερικές μέρες και τώρα βαριέται μέχρι να έρθουν οι μέρες που μπαινει?😂

Είσαι άδεια (ορκωμοσίας να φανταστώ) και κάθεσαι βραδιάτικα στο ινσομνια?  :confused: 

Πάνε για κάνα ποτό ρε συ. ;)

Επεξ/σία από giorgos4ever
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, nimi είπε

595 αερομεταφερομενο ταγμα πεζικου (κιλκις) τι παιζει????πως ειναι τα πραγματα εκει??? στο στρατοπεδο ζωγκου παρουσιαζομαστε???

Τι μερα μπαινεις? εγω στις 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, giorgos4ever είπε

Είσαι άδεια (ορκωμοσίας να φανταστώ) και κάθεσαι βραδιάτικα στο ινσομνια?  :confused: 

Πάνε για κάνα ποτό ρε συ. ;)

Όχι σαν τους περισσότερους εδώ μέσα περιμένω να παρουσιαστώ πρώτη φορά 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ακτινογραφια βγαινει απο ολα τα ΔΗΜΟΣΙΑ νοσοκομεια ή κεντρα υγειας(ΕΟΠΠΥ) θελετε .

Αρκει να εχει πανω στην ακτινογραφια φωτογραφια , ημερομηνια , το ονομα σας και σφραγιδα συν την γνωματευση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, wantedwtf01 είπε

Είχα πάει σε ιδιωτικό ακτινολογικο και είχα βγάλει ακτινογραφία θώρακος πριν από 3 μήνες περίπου αυτή την δέχονται;

Οχι. Πρεπει να ειναι απο δημοσιο νοσοκομειο και να την εχεις βγαλει τον τελευταιο μηνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, dimitrisf41 είπε

μαγκες εγω εκανα αιτηση για προτακτος  μου εστειλαν μειλ οτι ι εσσο που ειμαι υποχρεωσ θα πραγματοποιηθει  τον οκτωμβρη ενω στον στρατολογια λεει οτι δεν ειμαι υποχρεωσ με αυτην την εσσο και καθψσ εποικοινωνησα με το στρατολογικο γραφειο μου ειπαν οτι η αιτηση μου δεν εγινε ουτε αποδεκτη ουτε αρνητικη μπορεις καποιοσ να βοηθησει γτ εχω αγχωθει καθωσ οι μερεσ φτανουν   υγ καπου ακουσα οτι προτιμησαν  αυτουσ που εκοψαν αναβολεσ απο τουσ προτακτουσ ισχυει?? πλζ βοηθεια

Γενικά σαν ανακοίνωση για την Δ' ΕΣΣΟ υπήρχε η παρακάτω,

τώρα από εκεί και πέρα, από ότι κατάλαβα έγινε πανικός, γιατί έκοψαν πολλοί αναβολή και ήταν πολλά τα άτομα με αποτέλεσμα να μην μπορούν να εξυπηρετήσουν τόσα αιτήματα..

Γνωρίζεται ότι, με την 2019 Δ΄ Εκπαιδευτική Σειρά Στρατευσίμων Οπλιτών (ΕΣΣΟ) στο Στρατό Ξηράς (ΣΞ) (Οκτώβριος 2019), θα προγραμματιστούν για κατάταξη οι στρατεύσιμοι των κλάσεων 1996 έως και 2021 (έτη γέννησης 1975 έως και 2000), των οποίων οι λόγοι υποχρέωσης δημιουργήθηκαν στο διάστημα από 1 Μαϊου 2019 έως και 25 Ιουλίου 2019 και όχι έως 31 Ιουλίου, καθώς και οι στρατεύσιμοι που έχουν τύχει αναβολής κατάταξης για λόγους υγείας, εφόσον αυτή έληξε από 1 Ιουλίου 2019 έως 30 Σεπτεμβρίου 2019. Οι υπόλοιποι στρατεύσιμοι θα προγραμματιστούν για κατάταξη με την 2020 Α΄ ΕΣΣΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...