Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα για το ΔΝ μου ζητησαν μια υπευθυνη δηλωση του γονεα οτι μου επιτρεπει να μεινω στο σπιτι και εναν λογαριασμο δεκο για επιβεβαιωση της διευθυνσης. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, lefteris_007 είπε

γνωρίζει κανείς τι παίζει με διανυκτερευση όταν είσαι εξοδούχος? Πρέπει να μένεις σε σπίτι συγγενικό απαραίτητα ή έχεις την δυνατότητα εφόσον φαίνεται ότι νοικιάζεις/φιλοξενείσαι να δηλώσεις ότι θα μένεις εκεί? Ρωτάω γιατί κάπου διάβασα ότι πρέπει απαραίτητα να είναι συγγενικό πρόσωπο αυτός που θα σε φιλοξενήσει

 

13 ώρες πριν, Sportyy είπε

Δικαιουσαι ΔΝ όταν το σπίτι σου απέχει μέχρι 50χλμ από το στρατόπεδο. Σαν σπίτι ορίζεται η μόνιμη κατοικία σου και νομίζω γίνεται να δηλώσεις και συγγενική.


 

 

6 ώρες πριν, ManFromEarth είπε

Εγώ προσωπικά είχα δηλώσει

- το σπίτι της αδερφής της κοπέλας μου (Εκεί που έκανα ειδικοτητα)

- το σπίτι της κοπέλας μου (Εκεί που πήγα παραμεθωριο)

- το σπίτι μου στην Αθήνα (στην τελευταία μετάθεση)

Και στις 3 περιπτώσεις έκανε μια δήλωση η μάνα μου που έλεγε ότι επιτρέπω στον γιο μου να διανυκτέρευση στην οικία μου στο τάδε μέρος με δική μου ευθύνη.

Δεν ασχολήθηκε ποτε κανένας με το πού κόίμαμαι.  Είναι βλέπεις η ανάληψη της ευθύνης στη δήλωση που τους ενδιαφέρει .

Αυτά το 2007 όμως.

αυτο.

ενας απο την σειρα μου εμενε στο σπιτι της γκομενας του.αν ειναι οκ ο δοιηκητης θα επιτρεψει κατι τετοιο

Επεξ/σία από salonika91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετε παίδες, για εσσο Φεβρουαρίου, μέχρι τέλη Οκτωβρίου μπορώ να κόψω σωστά ; Και επίσης , υπάρχει περίπτωση να παρουσιαστώ Ιανουαρίο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, salonika91 είπε


 

αυτο.

ενας απο την σειρα μου εμενε στο σπιτι της γκομενας του.αν ειναι οκ ο δοιηκητης θα επιτρεψει κατι τετοιο

Αρα πιαστε γκομενα την πρωτη γυναικα που θα βρειτε στην πρωτη εξοδο σας ,αλλιως θα την προλαβουν αλλοι :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, JohnPolitis100 είπε

Επίσης , παιδιά μετά από ορκομωσία ,δίνουν άδεια για εξεταστική;

Δίνουν, ναι. 

(Φυσικά εξαρτάται απο το σε ποια μονάδα υπηρετείς, τον διοικητή σου κλπ). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΑΙ ΝΕΑ ΣΑΝΤΑ (ΣΤΟ ΖΩΓΚΟΥ) ΠΡΙΝ ΤΙΣ 17/10 ΑΣ ΓΡΑΨΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΑΣΗ ΕΚΕΙ, ΣΕ ΠΟΙΑ ΜΟΝΑΔΑ ΤΟΝ ΕΣΤΕΙΛΑΝ κτλ. ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΞΙΟΣΗΜΕΙΩΤΟ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ. ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΥΜΕ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΓΕΝΙΚΑ.

Επεξ/σία από Tsapinho
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, JohnPolitis100 είπε

Χαιρετε παίδες, για εσσο Φεβρουαρίου, μέχρι τέλη Οκτωβρίου μπορώ να κόψω σωστά ; Και επίσης , υπάρχει περίπτωση να παρουσιαστώ Ιανουαρίο; 

Καλύτερα πήγαινε άμεσα.
Για τη Δ' υπήρξαν πολλοί που έκοψαν αναβολή 25 Ιουνίου και εν τέλει τους πήγαν Φεβρουάριο.
Υπάρχει δηλαδή πιθανότητα να πάει πίσω η προθεσμία, χωρίς να ανακοινωθεί κάτι. Μην ρωτάς γιατί και πως, έγινε και μάλιστα πρόσφατα, είναι κάμποσες σελίδες πίσω η κουβέντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, thodoristeo8 είπε

ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ.....ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΕΧΕΤΕ ΑΓΧΟΣ?????

Δε χρειάζεται αγχος. Αμα μπεις σε λελα στρατοπεδο εισαι τυχερος, αμα οχι θα συνηθίσεις γρηγορα το νεο τροπο ζωης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγχος θα εχετε παλικαρια μου αλλα μεχρι να το σκεφτειτε θα περασει. Χαλαρωστε,μουσικουλα,κουβεντα και ο καιρος θα περασει νερό.

 

2015 Α ΕΣΣΟ (η χειρότερη ολων των εποχων)

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...