Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, xorotaktis είπε

μαλιστα ευχαριστω. εχει ΑΤΜ μεσα στρατοπεδο; αν ξεμεινω απο λεφτα μιας και δεν νομιζω να τους αφηνουν να βγουν εξω τι γινεται; ;ρ

Δεν υπάρχει atm,βγαινει κίνηση και πας και τραβάς λεφτά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, xorotaktis είπε

μαλιστα ευχαριστω. εχει ΑΤΜ μεσα στρατοπεδο; αν ξεμεινω απο λεφτα μιας και δεν νομιζω να τους αφηνουν να βγουν εξω τι γινεται; ;ρ

Δεν ξέρω να σου πω ρε φίλε εξαρτάται το στρατόπεδο.

Όταν ήμουν Κέντρο είχαμε, αλλά στα υπόλοιπα που πήγα δεν είχε και μόνο στις απογευματινές εξόδους πήγαινα και τραβούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/12/2020 στις 11:26 ΜΜ, MrKasimis είπε

Καλησπέρα,

Θέλω να ρωτήσω αν κάποιος εχει μυωπία 3 στο ενα ματι κ στο αλλο 0 μυωπια κ μονο αστιγματισμο δεν μπορει να μπει ως Δεα;

το ολο θεμα ειναι τι κατηγορια θα βγεις με την μυωπια και τον αστιγματισμο που εχεις..
Ο κανονας λεει οτι ΥΕΑ πηγαινει οποιος εχει κριθει ως ι1.
Υπαρχει και η εξαιρεση ομως οπου αν εισαι αποφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ και κριθεις ως ι2 μπορεις να πας ως ΥΕΑ αλλα μονο στις διαβιβασεις,μηχανικο και σε ολα τα σωματα.
εχω την εντυπωση οτι το οριο της μυωπιας για ι2 ειναι 4.5 και πανω και αν εισαι κατω απο αυτο κανουν εκτιμηση οι γιατροι και βγαζουν αυτοι πορισμα..
οπως και να εχει να παρεις τηλεφωνο να ρωτησεις γιατι ισως χρειαζεται να παρεις κανενα χαρτι μαζι σου..(αν εχεις τελειωσει σχολη εννοειται και αντιγραφα πτυχιου,βεβαιωση σπουδων κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κάποιος πόσο καιρό πριν θα ξέρω που θα παρουσιάσω;; 

Είστε υπόχρεος κατάταξης με τη 2021 Α΄ ΕΣΣΟ (Ιανουάριος), πλην όμως δεν έχουν οριστικοποιηθεί ακόμα ο ακριβής τόπος και ημερομηνία που πρέπει να παρουσιαστείτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GiwrgOsMasTerGR είπε

Γνωρίζει κάποιος πόσο καιρό πριν θα ξέρω που θα παρουσιάσω;; 

Είστε υπόχρεος κατάταξης με τη 2021 Α΄ ΕΣΣΟ (Ιανουάριος), πλην όμως δεν έχουν οριστικοποιηθεί ακόμα ο ακριβής τόπος και ημερομηνία που πρέπει να παρουσιαστείτε.

Κανένας δεν ξέρει, ούτε καν το ΓΕΣ. Συνήθως μέσα του μήνα της ΕΣΣΟ καλούν, αλλά διόλου απίθανο να σε πουν και αρχές Φλεβάρη. Πάντως πάνω από 15 μέρες συν πλην δεν νομίζω να το πάνε. Ιδίως Γενάρη που δεν πάνε πολλά άτομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, JohnGTA είπε

Κανένας δεν ξέρει, ούτε καν το ΓΕΣ. Συνήθως μέσα του μήνα της ΕΣΣΟ καλούν, αλλά διόλου απίθανο να σε πουν και αρχές Φλεβάρη. Πάντως πάνω από 15 μέρες συν πλην δεν νομίζω να το πάνε. Ιδίως Γενάρη που δεν πάνε πολλά άτομα.

 

1 ώρα πριν, GiwrgOsMasTerGR είπε

Γνωρίζει κάποιος πόσο καιρό πριν θα ξέρω που θα παρουσιάσω;; 

Είστε υπόχρεος κατάταξης με τη 2021 Α΄ ΕΣΣΟ (Ιανουάριος), πλην όμως δεν έχουν οριστικοποιηθεί ακόμα ο ακριβής τόπος και ημερομηνία που πρέπει να παρουσιαστείτε.

Εμένα που ήμουν εξ αναβολής το χαρτάκι ήρθε 7-8 μέρες πριν, και 3 ήμερες πριν το χαρτί εμφανίστηκε στο site.... 

Επεξ/σία από nrkmaiden
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ανακοινωθεί ότι α ΕΣΣΟ θα μπει στις 11 Ιανουαρίου αυτοί ο είχαν πάριει αναβολή παλιά για ιατρικούς λόγους ενώ οι υπόλοιποι στις 18-21τωρα απλά αναμένεται να ανακοινωθεί που θα παρουσιαστούν

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, JohnGTA είπε

Κανένας δεν ξέρει, ούτε καν το ΓΕΣ. Συνήθως μέσα του μήνα της ΕΣΣΟ καλούν, αλλά διόλου απίθανο να σε πουν και αρχές Φλεβάρη. Πάντως πάνω από 15 μέρες συν πλην δεν νομίζω να το πάνε. Ιδίως Γενάρη που δεν πάνε πολλά άτομα.

Αφού ανακοινώθηκε 18-21 Ιανουαρίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikosaek2121 είπε

Αφού ανακοινώθηκε 18-21 Ιανουαρίου

Ρώτησε ουσιαστικά πότε θα του έρθει το χαρτάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, ageirini είπε

Καλησπέρα παιδιά. Μου ήρθε χαρτί μετάθεσης για ΑΣΔΥΣ Γουδί. Γνωρίζουμε τι παίζει εκεί από στελέχη και υπηρεσίες;

ευχαριστώ πολύ! 

Ημουν εκει απο Μαιο μεχρι Νοεμβριο. Κλαμα...το καλο 1-1. Το κακο 5-1. Τωρα αν εχει ερθει κοσμος η αν ερθει αργοτερα δεν ξερω. Τον Μαιο που ηταν μεσα αυτοι που ειχαν μπει Νοεμβριο του 19 μου λεγανε καλα λογια μιας και ειχαν πολυ κοσμο.

Στελεχη ψιλοκαλα.

 

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, p8grs είπε

Γεια σας, πριν λίγο ενημερώθηκα ότι θα παρουσιαστώ Λιτόχωρο με την Α εσσο 2021.

Ξέρουμε άμα είναι καλά?

Ευχαριστώ

που το ξερεις αφου δεν ανακοινωθηκαν;

 

μηχανικο στο λιτοχωρο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...