Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πληροφοριακά επειδή σήμερα πέρασα από φρουραρχείο για απαλλαγή,  ακολουθειται η ίδια διαδικασία. Πας με το χαρτί του γιατρού, ζητάς απαλλαγή, σε πηγαίνουν περα δώθε να κοιτάνε τα χαρτιά σου, σε ελεγχει και καλά ο ψυχίατρος που σε ρωτάει τι φάρμακα παίρνεις και ποιος γιατρός σε εξετάζει και μετά πας Ρουφ για να υποβάλλεις την αίτηση απαλλαγής.  

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αναφορά σε κείμενο

Ρε παιδιά μπαίνω 32 ΤΥΠ στο Βόλο τεχνικό σώμα, έχει κανείς ιδέα τι παίζει εκεί? Γιατί βλέπω εκεί έχει πεζοναύτες

 Δεν εχει σημασια αν εχει πεζοναυτες, μεσα σε καθε στρατοπεδο μπορει να υπαρχουν πολλες μοναδες απο διαφορα οπλα/σωματα, εσυ θα εισαι στο ΤΥΠ με δικο σας διοικητη και υπηρεσιες. Το μονο αρνητικο ειναι αν σας σερνουν και εσας στις διαφορες ασκησεις που κανουν ως ταγμα υποστηριξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Mr V είπε

υπάρχει κάποιος που δεν του έχουν τηλεφωνήσει ακόμα για να πάρει το σημείωμα κατάταξης?

Ουτε σε εμενα εχει ερθει και πηρα και τηλ σημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, subnigur0th είπε

 Δεν εχει σημασια αν εχει πεζοναυτες, μεσα σε καθε στρατοπεδο μπορει να υπαρχουν πολλες μοναδες απο διαφορα οπλα/σωματα, εσυ θα εισαι στο ΤΥΠ με δικο σας διοικητη και υπηρεσιες. Το μονο αρνητικο ειναι αν σας σερνουν και εσας στις διαφορες ασκησεις που κανουν ως ταγμα υποστηριξης.

Ναι αλλά βασική εκπαίδευση και σπεν περνάς με τους πεζοναύτες ή με αυτούς του τεχνικού?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, cgrar είπε

Ναι αλλά βασική εκπαίδευση και σπεν περνάς με τους πεζοναύτες ή με αυτούς του τεχνικού?

Περνάς κανονικά εκπαίδευση (τόσο βασική όσο και Πεν) με τα υπόλοιπα τάγματα του στρατοπέδου. (505+521). Επίσης το τυπ συνήθως δεν πάει καράβια.

Υγ. Βάλαμε βύσμα; Χααχα

Επεξ/σία από GeorgeHellas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/11/2018 στις 3:47 ΜΜ, ThPadelis είπε

Καλησπέρα, έχω δύο ερωτήσεις:

  1. Γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω στην περίπτωση που δεν έχω ατομικό βιβλιάριο υγείας (είμαι προστατευόμενο μέλος ακόμη).

Έχω τελειώσει ΕΠΑ.Λ με ειδικότητα Μηχανικών και Ηλεκτρολογικών Συστημάτων Αυτοκινήτου αλλά έδωσα πανελλήνιες με την τα γενικά λύκεια και έτσι σπουδάζω Μηχανικών Πληροφορικής (1 για πτυχίο). Στο σημείωμα αναφέρει πως αν είμαι κάτωχος κάποιου τίτλου σπουδών, να φέρω ένα αντίγραφό του.  Οπότε η ερώτησή μου είναι η εξής

       2. Μπορώ να δηλώσω κάπου ότι με ενδιαφέρει το ΕΠ και όχι κάτι ανάλογο με Οχημάτων που έχω ήδη σχετικό πτυχίο; 

Σημείωση: Δεν το δήλωσα στο site καθώς πρέπει να είμαι ήδη πτυχιούχος και δεν είμαι ακόμη.

Στον ΕΣ τα μονα πτυχια που δεν μπορουν να ''αμφισβητηθουν'' ειναι τα διδακτορικα.Μονο τοτε μπαινεις παντα σε ποστο αναλογο των σπουδων σου.Με οτιδηποτε αλλο θελεις και βυσμα.Στο 1 τι εννοεις?Μπορεις να πας στο ΙΚΑ και να σου βγαλουν ατομικο βιβλιαριο και να συνεχισεις να εισαι προστατευομενος.Αν και δεν μου χρειαστηκε ποτε στον στρατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις Fri Nov 02 2018 στις 3:47 ΜΜ, ThPadelis είπε

Καλησπέρα, έχω δύο ερωτήσεις:

  1. Γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω στην περίπτωση που δεν έχω ατομικό βιβλιάριο υγείας (είμαι προστατευόμενο μέλος ακόμη).

Έχω τελειώσει ΕΠΑ.Λ με ειδικότητα Μηχανικών και Ηλεκτρολογικών Συστημάτων Αυτοκινήτου αλλά έδωσα πανελλήνιες με την τα γενικά λύκεια και έτσι σπουδάζω Μηχανικών Πληροφορικής (1 για πτυχίο). Στο σημείωμα αναφέρει πως αν είμαι κάτωχος κάποιου τίτλου σπουδών, να φέρω ένα αντίγραφό του.  Οπότε η ερώτησή μου είναι η εξής

       2. Μπορώ να δηλώσω κάπου ότι με ενδιαφέρει το ΕΠ και όχι κάτι ανάλογο με Οχημάτων που έχω ήδη σχετικό πτυχίο; 

Σημείωση: Δεν το δήλωσα στο site καθώς πρέπει να είμαι ήδη πτυχιούχος και δεν είμαι ακόμη.

Για το 1.

Μην τρελενεσαι και εγώ που το είχα μαζί μου δεν μου το ζήτησαν καν.

2018 Ε ΕΣΣΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συνάδελφοι νυν πρώην και μελλοντικοί, να φανταστώ υπάρχει post με απαραίτητα είδη και εξοπλισμό, μπορεί κάποιος να το postαρει; Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από ForeignOffice
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, ForeignOffice είπε

Συνάδελφοι νυν πρώην και μελλοντικοί, να φανταστώ υπάρχει post με απαραίτητα είδη και εξοπλισμό, μπορεί κάποιος να το postαρει; Ευχαριστώ.

Υπαρχει παραδοσιακα η παρακατω λιστα http://www.netmode.ntua.gr/~gkoutep/myarmy/ αλλα επειδη ειναι παλια καποια καταλαβαινεις οτι πλεον δεν ισχυουν οπως ειναι οι τηλεκαρτες που λεει(αααχ νοσταλγια)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...