Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, EvilOperation είπε

Για τα κιλά δεν σε βγάζουν ι2 εκτός αν είσαι πολύ χοντρός. (Στην περίπτωση σου είσαι μια χαρά ) για το άσθμα μαλον αν το δηλώσεις

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Γενικα διάβασα πως σε βγάζουν Ι2-Ι4 συνήθως για άσθμα, ανάλογα το ιστορικό σου. Εγώ δεν έχω βαρύ ιστορικο ούτε με εμποδίζει να αθλούμαι το άσθμα.

Βέβαια υπάρχουν άλλοι που παρακαλάνε να βγούνε Ι3 αοπλο-Ι4 και το παίζουν ασθματικοι βαριά ενώ μπορεί να είναι και καλύτερες περιπτώσεις από μένα.

Απο την άλλη αν δεν αποκαλύψω και συμβεί κάτι ή με πάρουν πρέφα να κάνω εισπνοή, έμαθα πώς φτάνει μέχρι και στρατοδικείο το θέμα.

 

Οπότε θα πάω και θα εξηγήσω ακριβώς την κατάσταση κι αν δεν με βάλει Ι1 κανένα πρόβλημα, θα του πω φεύγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά. Προτείνετε να σπάσω αναβολή τώρα και να μπω Ιούλιο ή Σεπτέμβρη; Απλα σκέφτομαι ότι τώρα θα είναι όλα ανοιχτά και από Οκτώβρη μαλλον θα μας κλεισουν μέσα πάλι. Αν μπω Ιούλιο όμως θα τελειώσω Δεκέμβρη. Επιπλέον φοβάμαι για το αν θα γίνει δια ζωσης πρακτικη. Τι συμβουλεύετε να κάνω;

Επίσης στον  Έβρο ποια στρατόπεδα θεωρούνται καλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/4/2021 στις 2:57 ΜΜ, μπαρμπαγιωργος είπε

Η παραμεθόριος ΔΕΝ έχει κόσμο

Συνέχεια τρώει εμπλοκή επειδή φεύγουν με απόλυση / μετάθεση. Το 3-1 είναι το σύνηθες. Στις εμπλοκές πάει διψήφιο νούμερο. Μόνο όταν έρχεται η καινούργια ΕΣΣΟ πάει 2-1/1-1 για 2 βδομάδες Μαξ. Μετά φεύγουν οι παλιοί.

Και περιμένουν καινούργια ΕΣΣΟ που πρέπει να εκπαιδευτεί, να πάρει όπλο. σε κάποια νησιά δεν εκπαιδεύουν κι όλας οπότε κάνουν 2 μήνες έξτρα για να έρθουν (μετά τα ΕΚΕ δηλαδή). Κάλυμνο, Πάτμο, κτλ η Β Εσσο δεν έχει έρθει ακόμη. Πέφτει και το Πάσχα τώρα οπότε θα κάνουν 2.5 μήνες να έρθουν (από όταν μπήκαν)

Όσο για τα Χριστούγεννα και Πάσχα μένουν τόσοι πίσω ώστε να βγαίνουν ακριβώς οι υπηρεσίες. 7-0 και συνεχίζει.

Εσύ που ήσουν, και λες καλύτερα παραμεθόριο;

 

Ημουν στη Λεσβο στο πυροβολικο (98ΤΕ) . Ολες οι μοναδες του στρατοπεδου αλλα και οι περισσοτερες του νησιου πηγαινανε καλα τοτε (κατω απο 3-1) . Εννοειτε πως παντα υπαρχει 1 μηνας με κακες υπηρεσιες (πριν μπει νεα ΕΣΣΟ και αφου εχει απολυθει μία αλλη ή στα γκρουπ) , ομως σε γενικες γραμμες η παραμεθοριος πλεον παει καλα (σχετικο!).. Επισης ημουν γραφεας και οι περισσοτεροι στρατιωτες που ηρθαν τοτε , περα απο πολλες τιμητικες/αγραφες που σε εμας δεν επαιζαν, ειχαν κανει πολυ λιγοτερες υπηρεσιες και τους κακοφανηκε ΠΟΛΥ η κατασταση στη μοναδα (και ηταν κατα κυριο λογο απο Εβρο,Χιο,Λεσβο,Σαμο). ΠΑΝΤΑ υπαρχουν εξαιρεσεις αλλα το οτι ολη η παραμεθοριος εχει εμπλοκη ειναι υπερβολη και το ειδα/εζησα απο τις εμπειριες μου.

ΥΓ. Μην κρινεις απο τα γκρουπακια και απο 15/30 μερες εμπλοκη μεχρι να μπει η νεα ΕΣΣΟ (οι κακες μοναδες εχουν εμπλοκη για μηνες)
ΥΓ2. Δεν κανω συγκριση μεταξυ μοναδων γιατι δεν ειναι διαγωνισμος και δεν υπαρχει συγκριση (αν και τα hawk ειναι μαχιμη μοναδα δεν ειναι το ιδιο) απλα θελω να ενημερωσω οτι η Αττικη δεν ειναι παντα η καλυτερη λυση ( τα επαθα μονος μου).

ΥΓ3. Ειχαμε τετοια εμπλοκη που καναμε δι-περιπολο (δυο νουμερα περιπολο) εναλλαξ το οποιο ειναι σπανιο. Κοιμομασταν 7 στρατιωτες στη μοναδα για τις 7 απαραιτητες υπηρεσιες του στρατοπεδου. Με ολο το σεβασμο αλλα τα 3-4 νουμερα της παραμεθοριου μου φαινονταν ευκολα μετα απο αυτο (ισως σε καποια φυλακια να υπαρχει ακομα αυτο το συστημα). Πλεον ομως δε νομιζω να ειναι συχνο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ηθελα να κανω την εξης ερωτηση αν ξερει  καποιος να με βοηθησει παρουσιαζομαι στο τ/γες μεταθεση 25/4 ειναι ημερα κυριακη θα κοιμηθω εκει να παρω πραγματα ή θα παω και θα μου που να παω δευτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mimis13mix είπε

καλησπερα ηθελα να κανω την εξης ερωτηση αν ξερει  καποιος να με βοηθησει παρουσιαζομαι στο τ/γες μεταθεση 25/4 ειναι ημερα κυριακη θα κοιμηθω εκει να παρω πραγματα ή θα παω και θα μου που να παω δευτερα?

Κατα 90% θα σου πουν να πας απο δευτερα.

Στις 23/4/2021 στις 12:49 ΜΜ, Giannis1112 είπε

Παιδιά ξερεις κανεις απο καπανδριτη χωκ τι παίζει εκει ;

Δεν εχω ακουσει καλα λογια. Αλλα αν δε πας να δεις απο μονος σου δε μπορεις να ξερεις σιγουρα.

Στις 22/4/2021 στις 2:06 ΜΜ, Aste είπε

Καλησπέρα παιδιά. Προτείνετε να σπάσω αναβολή τώρα και να μπω Ιούλιο ή Σεπτέμβρη; Απλα σκέφτομαι ότι τώρα θα είναι όλα ανοιχτά και από Οκτώβρη μαλλον θα μας κλεισουν μέσα πάλι. Αν μπω Ιούλιο όμως θα τελειώσω Δεκέμβρη. Επιπλέον φοβάμαι για το αν θα γίνει δια ζωσης πρακτικη. Τι συμβουλεύετε να κάνω;

Επίσης στον  Έβρο ποια στρατόπεδα θεωρούνται καλά;

Αποψη μου να μπεις τον Σεπτεμβρη. Ενα καλοκαιρι ζηστο τωρα που ανοιγουμε. Για 2 μηνες δε χαθηκε και ο κοσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/4/2021 στις 6:15 ΜΜ, EvilOperation είπε

Screenshot_2021-04-22-09-53-29-933_com.android.chrome.jpg

Το δεύτερο γκρουπ γιατί ειναι πιο μικρό; Δεν είναι δίκαιο..

To 2o group θα πίνει καφεδάρες έξω όμως. Το 1ο θα είναι lockdown :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...