Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

υπάρχει μήπως κάποιος στρατιωτικός γιατρός που παρακολουθεί το θέμα; Σαν κάτοικος εξωτερικού δεν έχω εύκολη πρόσβαση και θα μου ήταν πολύ χρήσιμο αν υπάρχει κάποιος που θα μπορούσα να κάνω 1-2 ερωτήσεις για θέμα υγείας και αναβολή/απαλλαγή. Ευχαριστω εκ των προτέρων!

Επεξ/σία από ghostaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 19/5/2021 στις 10:42 ΠΜ, kostasofokaldor είπε

Πέρασε κανεις πρόσφσατα απο το 424 για αναβολη?

 

πως ηταν η εμπειρια?

 

εγω παει για δευτερη φορα φετος και θα ηθελα να ρωτησω αν λενε εκεινη την στιγμη αν την πήρα την αναβολή ή όχι. Περυσι στην επιτροπη ηταν μονο 1 και μου ειπε οτι την πηρα.

 

Σε περιπτωση που δεν μου πουν ποσο καιρο κάνει να δω την αποφαση?

Εκανα τον Φεβρουάριο. Σου λέει η επιτροπή επιτόπου αν πήρες. Βασικά η επιτροπή δεν έχει λόγο να φέρει αντίρρηση, αν σου δώσει ο γιατρός στα εξωτερικά ιατρεία. Δεν είναι αυτοί που σε εξετάζουν 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/5/2021 στις 10:26 ΠΜ, giorgoskoy είπε

Όσοι καταθέσαμε δελτίο απογραφής φέτος (στρατεύσιμοι 2024, γεννηθέντες το 2003) έχουμε πάρει αναβολή μέχρι το 24? η πρέπει να κάνουμε κάτι άλλο? 

Του χρόνου θα μπείτε εκτός αν πάρετε αναβολή, που νομίζω ότι τώρα γίνεται διαδικτυακά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσπασα την αναβολή χθες το μεσημερι , και μου ηρθε σημερα το πρωι μειλ για να μπω στην Ε ΕΣΣΟ Σεπτεμβριου . Βεβαια στο site της στρατολογιας την αιτηση μου τη δειχνει ακομα υπο εξεταση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Greekz είπε

Εσπασα την αναβολή χθες το μεσημερι , και μου ηρθε σημερα το πρωι μειλ για να μπω στην Ε ΕΣΣΟ Σεπτεμβριου . Βεβαια στο site της στρατολογιας την αιτηση μου τη δειχνει ακομα υπο εξεταση

Εγω χθες το πρωι, και σημερα μου την εμφανιζει ολοκληρωμενη. Ειναι θεμα χρονου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, μπαρμπαγιωργος είπε

Ξέρει κανείς για σχολή δεκανέα και το μισθό? 

 

Αν εννοεις τα λυβ που περνάς κατά τη διάρκεια της θητείας σου όπου παλαιοτερα έβγαιναν λοχίες και τώρα μόνο δεκανεις ο μισθός στους λοχίες ήταν κανα 12€ το μήνα! Στους δέκανεις 11€!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sarakats85 είπε

Αν εννοεις τα λυβ που περνάς κατά τη διάρκεια της θητείας σου όπου παλαιοτερα έβγαιναν λοχίες και τώρα μόνο δεκανεις ο μισθός στους λοχίες ήταν κανα 12€ το μήνα! Στους δέκανεις 11€!

Ναι αυτό εννοώ

Τι φάση αυτή η σχολή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ένα "σχολείο" το οποίο διαρκεί συνήθως 40 ημέρες και έχει βολες με διάφορα όπλα,σκοινακια, νυχτερινό προσανατολισμό.. Όταν ολοκληρωθεί το πρόγραμμα δίνεις γραπτες εξετάσεις (σε εμάς έτσι ήταν) και παίρνεις έναν βαθμό που συμψηφιζεται με την αξιολόγηση από τους εκπαιδευτες.Μετα θα πάρεις μια σαρδέλα (εξού και δεκανέας) και αν γίνει επίταξη θα έχεις καποια ομάδα να διοικεις ίσως (λέμε τώρα σε περίπτωση πόλεμου)..σε εμάς ήταν υποχρεωτικό σε όσους ειδικά είχαν πτυχίο πανεπιστημίου και πολλοι έβαζαν κ βύσμα να μην μπουν στη διαδικασία..Συνοψιζοντας μισθός δεν υπάρχει παρά μόνο μπελάς και σε περίπτωση πολέμου ίσως περισσότερες ευθύνες..Αλλά αν θέλεις κ σου αρέσει όλη η εμπειρία που σου ανέφερε γιατί θα ακούσεις και θα κάνεις πιο ενδιαφέροντα πράγματα από τις Σκόπιες σε ένα φυλάκιο τότε προτείνεται..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Μήπως γνωρίζει κανείς πως είναι η κατάσταση στα χωκ στο Καπανδρίτι; Πώς πάνε οι υπηρεσίες αυτή την περίοδο ή λίγο παλιότερα; ΔΝ μπορώ να πάρω ως κάτοικος στο κέντρο της Αθήνας; Η ειδικότητα μου παίζει ρόλο; Θα χρησιμοποιηθεί αν είμαι οδηγός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όσοι μπήκαν με την ΕΣΣΟ του Μαίου τώρα τελικά κάνουν 12μήνο όσοι δεν είναι παραμεθωρίο; Επίσης εγώ έχω δηλώσει Λήμνο (για να μπω Ιούλιο) και είμαι με πτυχίο πληροφορικής. Παίζει να μπω στο σώμα έρευνας και πληροφορικής ή είναι ξεκάθαρο βυσματικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/5/2021 στις 10:19 ΠΜ, Greekz είπε

Εσπασα την αναβολή χθες το μεσημερι , και μου ηρθε σημερα το πρωι μειλ για να μπω στην Ε ΕΣΣΟ Σεπτεμβριου . Βεβαια στο site της στρατολογιας την αιτηση μου τη δειχνει ακομα υπο εξεταση

εγω την παρασκευη και σημερα δευτερα ειναι ακομα υπο επεξεργασια το αιτημα

το θεμα ειναι πρεπει να στειλω καποια δικαιολογιτικα;;  ή οχι ακομα οταν μου ερθει η απαντηση πρωτα για το αιτημα να γινει δεκτο γιατι εχω μπερδευτει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Panagiotis321 είπε

εγω την παρασκευη και σημερα δευτερα ειναι ακομα υπο επεξεργασια το αιτημα

το θεμα ειναι πρεπει να στειλω καποια δικαιολογιτικα;;  ή οχι ακομα οταν μου ερθει η απαντηση πρωτα για το αιτημα να γινει δεκτο γιατι εχω μπερδευτει

Εγω εβαλα μονο μια βεβαιωση σπουδων που μου εστειλε η σχολη μου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...